Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolesz0803

    tag

    válasz djj131 #6012 üzenetére

    én ezt használom [link] 3 kombájnhoz vagy géphez tudod használni, én kettővel használom igazából annyival tökéletes mert a harmadik van hogy eltéved, ezzel csak annyit kell csinálni hogy beteszed a mods mappába, a numpad 0 -val előhívod és a felső + jellel beállítod hogy hány géped van az alsó + - jellel én nem szoktam foglalkozni csak pontosan kell beállítani a gépeket egymás után a többit ők rendezik! Van más mod is úgy keresd hogy Auto combine ha ez nem tetszik!

    [ Szerkesztve ]

  • Pist@bácsi

    őstag

    válasz djj131 #6012 üzenetére

    a sárfolt /olajfolt a térkép részei, editorban lehet szerkeszteni

    bármilyen módosítás a térképen alkalmatlanná teszi multira

    feltételezem, hogy megfelelő jártassággal rendelkezel fájlok kibontásában, visszacsomagolásában, az editor kezelésében, és az i3d fájlok texteditorban történő szerkesztésében

    ezek hiányában hosszadalmas elmagyarázni a lépéseket (így is annak fog tűnni)

    egyszerűbb eset ha van sárfoltod a térképen csak akarsz belőle máshová is
    akkor simán duplikálod a meglévőt, és elhelyezed a kívánt pozícióba (ezt annyiszor ismételheted amennyit akarsz)

    ha nincs akkor
    - kell egy térkép amin van sárfolt
    - exportálni kell editorból csak a foltot tetszőleges néven legyen mondjuk folt.i3d, legegyszerűbb mindjárt a te térképed főmappájába (csak átmenetileg van rá szükség)
    - kikeresni a hozzá tartozó textúrát (az előbb exportált folt.i3d -t texteditorban megnyitva találod a textúra elérési útját)
    - a textúrát tartalmazó fájlt bemásolni a te térképed textúra mappájába a többi textúra közé
    - a folt.i3d - ben még mindig texteditorral megadni az új elérési utat a textúrához
    - editorban megnyitni a te térképedet és importálni a folt i3d -t
    - célszerű, de nem kötelező importálás után áthelyezni a megfelelő csoportba a Scenegraphon belül
    - a translate x,y,z értékek lehetnek annyira eltérőek, hogy nem is látod a foltot csak a mozgatást jelző nyilakat, ilyenkor meg kell nézni egy a sárfolt számára kinézett helyhez közeli objektum koordinátáit és azt megadni a foltnak is, akkor már látni fogod és a nyilakkal a helyére tudod igazítani
    - elmented a térkép i3d -t
    - kitörölheted a folt i3d -t a térkép mappájából
    - visszacsomagolod a térképed és kész

Új hozzászólás Aktív témák