Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saril

    senior tag

    válasz WestBam #75881 üzenetére

    Fehér fény, nem kékes, nem túl sárgás ~5000K
    CRI is fontos de itt is igaz ha a többi paraméter jó és tetszik akkor úgy is megveszem és amúgy is kizárja a magas CRI a magas fényerőt :D
    Magas fényerő
    Egyenletes fényeloszlás
    Cserélhető akku
    Beépített töltés
    Vízállóság
    PWM mentesség is fontos lenne, de nem szoktam annyira figyelni ha a többi paraméter OK
    Jól elosztott fokozatok
    Holdfény mód
    Alacsony ár, persze ez ennyi kritérium után esélytelen...

    [ Szerkesztve ]

    Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

  • bedvóter

    tag

    válasz WestBam #75881 üzenetére

    fehér fény (nem kékes, nem túl sárgás)
    nem baj, ha van magas CRI-vel rendelkező LED is benne
    magas fényerő
    egyenletes fényeloszlás
    vörös fény nem kell
    UV se kell
    fókuszálhatóság se kell
    cserélhető akku fontos
    beépített töltés nem létszükséglet
    vízálló legyen
    PWM mentes legyen
    jól elosztott fokozatok
    holdfény mód
    valami ésszerű ára legyen

  • Gargouille

    őstag

    válasz WestBam #75881 üzenetére

    Nem egyszerű, de talán így vannak sorban nálam:

    - Meleg fény
    - Egyenletes fényeloszlás
    - Vízállóság
    - Töltöttség visszajelzés
    - Beépített töltés
    - Jól elosztott fokozatok

    Ami eleve kizáró ok bármelyik lámpa esetén:
    - Ha nem cserélhető az akku
    - Műanyagból van

    Fejlámpát leginkább akkor használok, mikor szerelek, matatok valamit és arra már rájöttem, hogy a legbosszantóbb, ha nem egyenletes a fényeloszlás, hanem van egy erősebb spot.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz WestBam #75881 üzenetére

    Nekem az alábbiak jutnak eszembe, nem fontossági sorrendben:
    - ne egzotikus akku legyen (18650 preferált), ha 14500-as, akkor menjen sima elemmel is;
    - ár/érték arány (ez a fetisizmusom, ha sorrendbe kell tenni, legelőre kerül);
    - homogén flood fény, főleg közelre, szerelni használom (ha több ledes, mint pl az YLP Panda, akkor lehet spot is közte);
    - neutrális vagy melegebb fény, 5500K-nél semmiképp ne legyen hidegebb (van hidegebb fényű fejlámpám is azért, éjszakai túrákra az is megfelel);
    - high CRI (legalább 80), ha olyan dolgot kell szerelni fontos, hogy jól lássam a színeket;
    - kényelmes fejpánt, amiba a lámpát több irányban is be lehet tenni (balkezes vagyok, ezért zavaró, hogy ha pl a nitecore fejlámpa van nálam és "fordítva" teszem be a pántba, alulra kerül az oldalkapcsoló);
    - mágnes;
    - beépített töltő (hosszabb nomád kirándulásokon, powerbankról etetni nagyon hasznos)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz WestBam #75881 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül.

    - Nekem akad melegfehér fényű is (Nitecore UT27), semleges és hideg is. Alkalomtól függ.
    - HCRI led is van. Közelre.
    - A magas fényáramot nem díjjazom. Melegszik a fejlámpa, és csökkenti az üzemidőt a használata.
    - A legtöbb esetben nincs szükségem magas fényerőre. Ha kell ott a rúdlámpa. 40 - 50 m -ig ezekkel is ellátok. Az erősebbek 6000 - 8000 cd fényerőre képesek.
    - A legtöbb esetben a vörös fény felesleges. Hisz van rendes holdfény. Darazsak esetére azért van vörös fényű fejlámpám.
    - RGB fényre nincs szükségem
    - Az UV fény remek játék, de nincs rá szükségem fejlámpánál
    - A 2 alsó LL lámpám fókuszálható. Sok esetben, ezeknek a fényük a leghasználhatóbb. Pl rakodásnál, pakolásnál, az egyenletes szórt fény nagyon használható. (A Nitecore NU25 UL is tud hasonlót, csak gyengébb)
    - Közelre, szereléshez a 100° - 120° -os egyenletes szórt fény nagyon használható. A szemem sarkából látom pl a csavarokat az asztalon, széken. Tudom hova nyúljak.
    - Manapság, mikor 2000 mAh -ás Li-Po akkukat szerelnek a fejlámpákba, már nem követelmény a cserélhető akku. Bár még mindig cserélhető akkus fejlámpa van nálam többségben.
    - Beépìtett akku - nálam már 5 - 6 éve húzza az első NU 25 -ösöm.
    - A legrosszabb is IPX4 -es, de természetbe inkább a magasabb IPX6, IPX7, IPX8 fejlámpáimmal mennék. ;)
    - PWM - NEM!!! Megfájdul a szemem, huzamosabb használat mellett (Energizer fejlámpákon kipróbálva).
    - Ez a fokozatkérdés elég érdekes. Armytek, Zebralight fejlámpámnál elég sok fokozat közül tudok válogatni. Az Acebeam fokozatmentes. És néha jobb ha 2 - 3 fokozatot tartalmat a lámpa.
    - Ha nincs vörös fény, kell a holdfény. És otthon, kirándulásnál, kempingben is jó ha van.
    - Alacsony ár? Az Energizer fejlámpa 20 € alatti ára sem olcsó. 10 € -t sem adnék érte. 30 € körül már megvan a LL MH5. Ég és föld a használata. Inkább nyúlok a 10 € -val drágább LL -hez. A LL HF6R CORE 50€, IP68, digitális fókusz, 2000 mAh akku, energiaszint kijelzés, a homlokomhoz szilikonos, szivacsos résszel fekszik fel, dupla fejpánt a tarkón a jobb tartás végett. Ez is 100 g körül van a homlokomon. Mindenestül. A többi meg még könnyebb.

    Inkább tudjak zsebre vágni 1 - 2 +darabb fejlámpát a biztonság kedvéért. Én már semmiben sem bízok. ;]

Új hozzászólás Aktív témák