Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz WestBam #50512 üzenetére

    Na jó! Leírom!
    Nyáron egy tanyán voltam vendégségben, amikor lecsapott egy irdatlan nagy vihar. A tanya körül 30-40 éves nyárfák vannak. Kb 20-25 méter magasak. A nyárfák a vékonyabb ágaiktól "szeretnek megválni" a nagy viharban. Ezek is ezt tették. Karvastagságú ágak zúdultak ránk a vihar érkezésekor. Bemenekültünk a házba. Szerencsére senkinek nem lett nagyobb baja. A szerencsén múlt, hogy centiméterekkel kerülték el az ágak a fejünket. A tanyán van villany, de annak a vezetékére is ráestek az ágak. Nem szakadt el a vezeték, de szikrázás után elment a villany. Volt a házban elemlámpa, de régi típusú, izzószálas, góliát elemes, amivel sokra nem mentünk, mert az elemek már a végét járták. Amint kicsit alábbhagyott a szél és elmúlt az életveszély kint, el kellett pakolni az útra és a villanyvezetékre esett ágakat. Na ekkor jött jól a kis Nitecore Tube. Annak a fényénél pakoltunk el minden faágat és egyéb törmeléket az útról (kb 400 méter hosszan, egész a főútig )és a villanyvezetékről is kötéllel leszedtük a ráesett faágakat. Nagyon szépen bevilágította amit kellett. Nyilván kellett volna, hogy nálam legyen legalább egy S2, vagy valami épkézláb lámpa, de épp nem volt a kocsiban egy se. Van vagy 10 otthon, de nem számítottam rá, hogy ilyen helyzetbe kerülünk.
    Karácsonyra a rokonok a tanyán kapnak két Zanfire T1-et, hogy ha elmegy az áram, akkor legyen mivel világágítani, én pedig azóta állandósítottam egy Convoy S2+-t a kocsiba plusz ahogy írtam a Tube-t upgrade-eltem TIP-re.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák