Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #44427 üzenetére

    Az xxxfire lámpáktól, akkumulátoroktól ódzkodok. De ez én vagyok.

    A használat a jobb és gyengébb minőségű akkumulátoroknál is ugyanaz kb, ha ugyanaz a felhasználó.

    Hasonló minőségű akkumulátorokra írtam az 50 % -os kapacitásveszteséget. De leegyszerűsítve a kisebb kapacitású akkumulátorokkal, hamarabb érsz el több ciklust, hamarabb csökken a kapacitása ezeknek az akkumulátoroknak, és a legtöbben, az 1000 - 1100 mAh -ás (ami kb 3 - 4 Wh) akkumulátorokat, max csak otthoni körülmények között használnánk.

    Én pl az Acebeam EC35 esetében, faluzós melóknál, kicsit több mint 4 Wh -át (1077 mAh) használok az akkumulátorból 1 út során, télen. A Nitecore MT20A esetében kicsit több mint 2 Wh -át (842 mAh) ugyanazon az úton. Szóval lámpa függő is a dolog. És itt ne azt nézd, hogy AA -s a Nitecore (amit írtam), mert a MT20C -vel is (ami Li-Ion -os), szerintem, hasonló adathoz (2 Wh) jutottam volna. Egyébként az akkumulátorokban maradt Ah és a teljesen feltöltött állapot közötti adatokkal számoltam, mértem.

    Esti hosszabb sétán (12 - 15 km), az Acebeam EC35 10 Wh -át, a Nitecore MT20A 4 Wh -át fogyasztott.

    Persze nem vagyunk egyformák. Mindenki maga dönt, mire van szüksége, mire ad ki pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák