Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Plasticbomb #18138 üzenetére

    Udv a klubban! ;) :C
    Hat, en azt mondanam h eloszor egy U807 vagy X5C-vel kezdj. Ha elveszik, tonkre megy nem vag foldhoz. Aztan, ha mar megy, a leirasod alapjan szerintem neked egy Hubsan H501S fog kelleni. Itt van rola review.
    BL gep kezdesnek szerintem felejtos. Plane a JJRC X1 vagy egy Racer. Azert amikor egy tizedmasodpercen mulik h felparkoltatod a fara vagy szetcsapod a szomszed garazsan, mert olyan gyors, na nem akkor kell azon gondolkodni h melyik stick mire van. :)

    De mindenekelott egy H8 mini jol jon. Nem tul precizen lehet terelni a buta tavval, de arra tokeletes, h bele rogzuljon az agyadba h melyik stick mit csinal. Ugyanis ennek zsigerbol kell jonni. Es nem utolsosorban nagyon gyorsan megtanit a gep mozgasan alapulo reptetesre. Ugyanis pici, es eleg hamar nem latszik melyik az eleje. Nagyobb gepeknel, nagy tavolsagbol olyan ez a kepesseg, mintha talaltad volna. :)

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Plasticbomb #18138 üzenetére

    Szia, örülök hogy a fórum egyik legnagyobb rejtélyét felderítetted, az a baj, hogy készül a Mark II. hogy mindenkit megtévesszek:D

    Visszakanyarodva a kérdése(i)dre:
    - 100-150 E-ért nincs ilyen gép, ez 30-45.000 Ft-ot jelent. Én egyetlen GPS-es gépet sem tudok ennyiért (a legolcsóbb olyan 70.000 Ft)
    - Az RTH vagy IOC (intelligent orientation control) gyakorlatilag összekapcsolódik a GPS-el, hiszen honnan tudná, hogy hol van, ha nincs GPS pozíció?

    Leírva a paramétereidet, neked az alábbiakra van szükséged:
    - LVC / Low voltage warning: valamilyen alacsony feszültséget jelző dolog, ez ugye lehet automatizmus és lehet automatikus leszállás is
    - valahogy ezt jelezze is, hang, sípolás stb.: ez utóbbi egy 1000 Ft-os kis kütyüvel megoldható, sípol és kiírja a feszültséget
    - szélálló: egyértelműen csak brushless, de a vicces, hogy a legszélállóbbak a racerek, mert erősek és a váz nem zárt, egyszerűen átfúj rajtuk a szél
    - barometrikus szenzor: amíg be van kapcsolva, nem fog leesni, csak húzkodnod kell a levegőben, mostanában ez nagyon menő, kb. minden vezérlő tudja (persze ha RTF gépet veszel, akkor nem biztos)
    - 10 percet ezek is tudnak repülni, mert van mindegyikhez nagyobb akksi, amivel ez már összejöhet, de a 15 perc necces. Tegnap mikor kimentem tesztrepülésre, egy 4000mAh-s akksival repültem TALÁN ennyit, lehet hogy nem volt ennyi sem, tehát a 800-1000 grammos gépek tudnak nagyobb akksival ennyit repülni
    - az FPV képesség kapásbóé 1.5x-özi az árat, mert akkor kamera+adó+távra is ki kellene tenni, plusz stabilizálni kell azt a képet, amit kiraksz rá
    - mennyi a nagy hatótáv?:D

    A racer meg egy teljesen más kávéház, azt le se írom:D

    Szóval, jelentősen engedned kellene az igényeidből, mert ennyiért, ilyen gép nincsen. Elsőnek különben sem illik brushlesst venni:D

    Ha már Hollandia, nézd meg ezt a linket.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák