Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Findzs

    addikt

    sziasztok

    új vagyok még ebben a dlna témában
    korábban a régi tv -m -hez volt egy pc azon néztem a filmeket s-video -val összekötve :U

    1 éve cseréltem le a tv-t egy lg 42ln570s típusra ami smart tv és kábelel van összekötve a upc kábelmodem+routerével cat 6 kábellel, gyors is a net a tv -n

    a problémám az, hogy belefutottam mostanában sajnos egyre többször, hogy a tv a rádugott pendriveról nem játssza le a filmet (bizonyos mkv -kat, xvideket)
    ezért arra gondoltam lejátszanám a pc-m -ről és a tv lenne a megjelenítő eszköz
    a pc az emeleten van és wifivel kapcsolódik a roterhez, tv a földszinten

    milyen megoldást tudnátok javasolni?
    olvastam, hogy sokan a serviio -t használják de az tud olyat, hogy kijelzőként küldi át a tartalmat nem pedig csak az adatot?

    köszi

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • Findzs

    addikt

    válasz Findzs #1136 üzenetére

    közben felraktam a serviio-t, a legújabb verziót
    megy mint a szél ha beletekerek sincs gond, de a tv-m ugyanúgy kiírja, hogy nem támogatott típus bizonyos filmekre

    próbáltam a transzkódolást és beállítottam többféle profilt de egyenlőre semmi siker :(

    nem sok értelmét látom ennek a serviionak amúgy :U
    eddig is egy 32gb pendrivra felmásoltam 15 filmet és 1 hónapig néztem (nem nézek minden este)
    a serviiónál meg legyen bekapcsolva a gép filmnézés közben? pont azért vettem az okos tv-t, hogy már ne kelljen mellé pc -t üzemeltetni kevesebbet fogyasszon

    még kísérletezek de lehet veszek egy androidos tv okosítót vagy befogom a gyerek tabletjét :B

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • Findzs

    addikt

    válasz farkas-j #1138 üzenetére

    köszi a kimerítő választ :R

    - az intel widi nem jön szóba amd -s gépem van
    - ez az ezcast stick érdekes lehet a sávszélel nem lehet gond maximumon van a jelszint és 150 mbps -es a wifi kártya és a router is, ahogy írtam is a serviionál minden további nélkül lehet tekergetni a filmekben gond nélkül mintha csak usb-ről játszaná
    a 24p -s lejátszás nem igazán érint szerintem mert az esetek 95% -ban bdrip -et nézek
    - a vezeték nélküli jelátvitel nem játszik túl sokba kerül
    - a medialejátszó jó lehet

    - szóval vagy egy ezcast stick (bár nem biztos, hogy jó lenne pl. a monitorom 16:10 1680*1050 a tv full hd -s)
    - biztosabb megoldás egy lejátszó (addig míg van rá firmwarefrissítés)
    - vagy egy androidos tv okosító (az android jelegéből adódóan van lehetőség többfajta lejátszóprogi alkalmazására, és keveset fogyaszt)

    akkor ezt még át kell gondolnom :U

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • Findzs

    addikt

    válasz farkas-j #1140 üzenetére

    de a tv usb lejátszója se kandenciahelyes ha jól tudom és még nem vettem észre semmilyen zavaró dolgot
    lejátszás közbeni menünél van olyan hogy 24p de sosem aktív, mondom én, hogy bdripet nézek 1.5 gb -osakat azoknak meg mindegy szerintem :U

    az a második eszköz komoly beépített kamera lan port stb. tetszik :K

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Új hozzászólás Aktív témák