Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Findzs

    addikt

    válasz Findzs #1136 üzenetére

    közben felraktam a serviio-t, a legújabb verziót
    megy mint a szél ha beletekerek sincs gond, de a tv-m ugyanúgy kiírja, hogy nem támogatott típus bizonyos filmekre

    próbáltam a transzkódolást és beállítottam többféle profilt de egyenlőre semmi siker :(

    nem sok értelmét látom ennek a serviionak amúgy :U
    eddig is egy 32gb pendrivra felmásoltam 15 filmet és 1 hónapig néztem (nem nézek minden este)
    a serviiónál meg legyen bekapcsolva a gép filmnézés közben? pont azért vettem az okos tv-t, hogy már ne kelljen mellé pc -t üzemeltetni kevesebbet fogyasszon

    még kísérletezek de lehet veszek egy androidos tv okosítót vagy befogom a gyerek tabletjét :B

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

  • farkas-j

    őstag

    válasz Findzs #1136 üzenetére

    A Serviio ilyet sajnos nem tud. Ilyet esetleg Intel WiDi-vel lehetne csinálni, ha megfelel a PC az előírásoknak. Ezzel még az lehet a gond, hogy itt a PC-nek és a megjelenítőnek direct WiFi kapcsolatban kell lennie, ami egy födémen keresztül nem biztos hogy elég stabil kapcsolat lenne.
    A másik szóba jöhető dolog, az egy EZCast stick. (Nekem ilyen van.) Ezt a TV HDMI portjába kell bedugni. Ha a stick-ket belépteted a helyi hálózatodba, akkor bármelyik WiFi-n vagy LAN-on a hálózathoz csatlakozó számítógépről vagy okostelefonról elérhető. Ez támogatja a képernyőtükrözést, a kiterjesztett asztalt, DLNA-t stb.
    Ezzel csak két gond van. Megfelelő sebességű (sávszélességű) WiFi-re van szükség a zökkenőmentes átvitelhez. Mivel a TV-d ahogy írtad közel van a WiFi-s routerhez, a stck-kel talán nem is lenne probléma. Az emeleti PC-vel viszont lehet gond, ha nem megfelelő ott a jelszint és emiatt esetleg kicsi a sávszélesség.
    A másik probléma a kadencia helyes lejátszás. Mivel a stick fix 60Hz-es képfrissítéssel adja a képet, ezért pl. a 24p-s filmek kissé rángatózni fognak. Ez "kissé" zavaró. A kadenciahelyes lejátszásról itt van egy kis alapszintű infó.
    Létezik még egy megoldás, a vezeték nélküli videojel átvitel. A normál alapsávú videó átvitelhez 10eFt környékén van már eszköz. A HDMI-hez kapcsolódó nagy sávszélességű adatátvitelhez viszont igen drágák ezek az eszközök. (30-50eFt)
    Végül a legkorrektebb megoldás egy médialejátszó.

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák