Hirdetés

Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz BEE #13452 üzenetére

    és Szoles: Igazából a lepke potrohára irányítottam a fókuszt, de mivel kicsit remegett a kezem (és messzebbről is fotóztam, ha jól emlékszem tele állásban), elmozdult a középpont és valószínűleg a csápjai felé tolódott el. Kisebb zoommal nagyobb lenne a mélységélesség (a rekesz a legtágabb volt, ha szűkebbre vettem volna, akkor az ISO miatt jóval zajosabb lenne a kép).
    Próbáltam világosítani, de nehéz úgy kijelölni, hogy ne üssön el a világosított rész a sötétebbtől.
    Legközelebb talán sikerül beszerezni egy állványt, arról majd biztosabban lőhetek képeket.
    HDR-t is próbáltam, de mivel bemozdult a kezem, nem egyeznek a képek és a PS se tudja kiigazítani az eltolást. Két expozícióból talán élesebb (és világosabb) lehetne a potroha (ami amúgy egy nagy szőrcsomóra hasonlít:) ).

    Esetleg valaki tud segíteni a sötétebb részek világosításában? Próbáltam Selective Colorral a feketéket világosítani, kijelöléssel világosítani, egyik megoldás sem volt szimpatikus.

    Stitch: :R Én is csodálkoztam, hogy ilyen lepkét látok októberben. De aztán itthon utánaznétem, hogy ez egy hazánkban honos lepkefaj, és októberben még fel-felbukkannak.

    [ Szerkesztve ]

    Harrrr!!!!

Aktív témák