Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz dchard #47137 üzenetére

    kétszer jelentettem be a hibát, mindkétszer egy hozzáértő technikussal beszéltem. jeleztem nekik, hogy szívesen mérek, nem cseszegetni akarom őket, de valami el lett rontva, és volt egy pont (pár hete egy keddi 6 órás teljes érdi leállás), ami óta a problémák fennállnak.
    az első az optikusokat küldte ki, újrakábelezték az oszlopot, de a második esetben mondtam, hogy itt valami más lesz, és bár nem értek hozzá, de olyan a szaga az egésznek, mintha valami el lenne konfigurálva. mert olyan nincs, hogy egyik pillanatban atomstabil a neted, csúcsidőn kívül 920-akat is tudsz mérni, a leállás óta meg a 800-at is egyszer karcolta meg, de jellemzően inkább valamivel 500-600 felett van, estére meg néha benéz 100 alá is.
    túl éles volt a váltás, és ezt semmi nem indokolja. gondoltam még arra is, hogy a leállásnál mondjuk elvágtak egy fontos gerincvezetéket, és "okosba" pótolták valamivel pár hétre, amíg véglegesen megcsinálják, vagy elszállt egy központi eszköz, aminek a helyettesítőjét valahogy máshogy állították be, és azért.

    az 1000-es csomagnak jelenleg tényleg semmi értelme. persze poén látni, hogy ssd-re akár 95 MB/seccel is tudok lefelé torrentezni, de az előző vinyóm 20 felett már leakadt, a mostani is 40-50 között bír, az meg még belefér az 500 Mbps-be. főleg, hogy heti 1-2 filmet szedek le, szóval teljesen mindegy.

    nekem ami előny:
    - a torrent mellett arra a pár órára (vagyis így pártíz percre) "elfér" minden más (az 50-es matávnál néha a többi eszköz már nem fért bele egy letöltés mellé)
    - gyors seed vissza (csak friss filmeket töltök, ezek így 1-2 óra alatt visszamennek)
    - gyors, stabil kapcsolat, és ha megerősíted, hogy nincs kiesés, belefér a néhai lassulás

    ami viszont hátrány:
    - a külföld érezhetően, sokkal vacakabb mint a telekomé. mivel használok külföldi vpn-eket melóhoz, ezt eléggé érzem

    jó az érdi hálózat, és túlreagálom a dolgot. de nem azért, mert annyira "fáj", hanem mert nyakló nélkül kötik be az előfizetőket, és még csak 3 hónapja vagyok előfizető. szeretném, ha a következő években is stabil lenne a kapcsolat, és legalább egy 500/200-as csomagot tudna hozni az idő nagy részében. de ehhez bővíteniük vagy javítaniuk kell.

Új hozzászólás Aktív témák