Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgabor

    csendes tag

    válasz Jorus #70869 üzenetére

    Én is sokat bosszankodtam azon, hogy hiába van FTTH-s gigabites előfizetésem, mégis SOHA nem ment 520 Mbps fölé a mért sebességem, bármely szerveren is mértem. Hiába bika a gép, és hiába teremtettem meg az ideális feltételeket - víruskereső, torrent és egyéb erőforrás zabáló alkalmazások leállítása, Cat6-os kábel, nem böngészővel, hanem letöltött Speedtest alkalamzással való mérés, 1 Gbps ellenőrzése a gép és az ONT között a hálózati kártyára kattintva. Reklamáltam is eleget a Digi ügyfélszolgálatán, de csak a szokásos választ kaptam, hogy a garantált sávszél az 300 Mbps, és biztos vírusos, meg gyenge a gépem, de ha akarom, 2500 Ft-ért nagyon szívesen kijönnek azt megmérni. Néha ránéztem az Eszközkezelőben, hogy az Ethernet kártya driver friss-e, sőt kértem a frissítést, és megnyugodtam, mikor a Windows 10 visszajelezte, hogy a legfrissebb driver van fent. Nem kellett volna! Ugyanis ez a frissítés a Microsoft frissítési rendszerében lévő drivert nézi, (ahol valami univerzális driver van: működik az, csak épp nem használja ki teljesen a hálókártya erőforrásait), nem pedig a hálókártya gyártójának az oldalát! Rákerestem a gyártó oldalán a konkrét Ethernet kártyám típusára (én esetemben pl. Realtek RTL8168 Pcie Gbe Family Controller), és az onnan letöltött drivert feltelepítettem. És megtörtént a csoda, 900 és afölötti sebességeket mérek azóta, amivel már elégedett vagyok! Tudom, hogy user error volt, hogy a hálókártya gyártói driverfrissítését már nem korábban tettem meg, de ha esetleg legalább egy fórumtársnak is segítettem ezzel a hozzászólással, talán már nem írtam hiába.

Új hozzászólás Aktív témák