Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgabor

    csendes tag

    Sziasztok, új vagyok a "klubban", volt Inviteles előfizetőből tegnap lettem digis. FTTH 1000-es csomag lett aktiválva. Az optika végére a szerelők egy FWR-9610RW eszközt, mögé pedig egy ZTE F660RV1 ONT tettek, ami egyben egy wifis router is. Mikor elmentek a szerelők, még a net nem ment, csak a TV, azt mondták, azt nem várják meg, mert kb. 1 óra mire aktiválódik, és majd az ONT-on látom, hogy zöld lesz az Internet ledje, akkor fog működni. Ez így is lett kb. 2 óra múlva. Be is tudtam lépni, wifi is működik.
    A gond csak az, hogy a sebesség messze van a gigabittől, pedig az ONT ethernet portjára csatlakoztatott CAT5E kábellel teszteltem (hálókártyám gigabites). A max. sebesség, amit mértem, 110Mbps, legtöbbször 70-90, sokszor mértem az elmúlt egy nap alatt.
    Mi lehet a gond? Fog ez rendeződni magától, míg regisztrálódik az új aktiválású előfizetésem, vagy ez nem normális, jelentsem hibabejelentésben?
    A másik kérdésem, hogy ez a ZTE F660RV1eszköz elég egyáltalán a gigabites internetre, vagy célszerű egy normális routert tenni mögé? Sajnos kihagyni nem lehet az ONT-t, mert a routernek nincs optikai bemenete.

  • sgabor

    csendes tag

    twofatcat és 4Grider: Eddig a webes speedtest.net-el mértem, Köszi az ötletet, letöltöttem az áruházból a speedtest-et. Megdöbbentem, mert a mérése: le: 417 Mbps,fel: 220! Ugyanekkor a fast.com 150-et mond...
    Ezek már sokkal szebb számok, de még messze vannak az 1 Gbps-től, bár a telepített speedtest eredménye eléri a garantált 300/50-et. Nektek mennyi szokott lenni általában? Visszatérve a másik kérdésemhez, ez a ZTE F660RV1 elég, vagy érdemes venni egy komolyabb routert mögé? Azonkívül próbálkoztam belépni ZTE-re (192.168.1.1) , de mi az admin felhasználó jelszava? Próbálkoztam a neten talált admin-al, de nem OK.

  • sgabor

    csendes tag

    válasz miroon #64896 üzenetére

    Szia, ez nagyon jól, hangzik: "A DIGI-s zte-n nagy nehezen sikerült megfejteni a login jelszót (user/digi) és ott kitudtam kapcsolni a wifit annak ellenére hogy disabled a gomb amivel lehet állítgatni... (ctrl+shift+i inspectorban átír disabled-ről "
    egy kicsit részlteznéd, hogy hol,mit, mire kell átírni, mikor átkerül inspektorba?
    előre is köszi!

  • sgabor

    csendes tag

    FTTH-s 1000-es netem nemrég lett bekötve. A PC és a ZTE F660RV1 ONT között 1 Gbps van kábelen a Windows szerint is. Azonban a speedtest alkalmazással általában 400 körül mérek rendszeresen, egyszer volt 530. Ügyfélszolgálaton bejelentettem. Hívtak telefonon érdeklődve, milyen a konfigurációm. Mondtam hogy i3 proc, 4GB RAM, win 10, a mérés idejére Torrentből kilépek, vírusirtót kikapcsolom, a rendszer terhelése a feladatkezelőben minden jellemző ( proc, memória lemez, hálózat) 0-30 % közötti, mielőtt elindítom a tesztet, és mérés közben is csak a hálózat megy fel 45 % környékére, és így mérek 400 körüli értéket.
    A digis ügyfeles szerint a gépem gyenge, mert gigabites internethez kevés az i3-as processzor. Ha i7-es lenne akkor jöhetnének ki csak a 800 és afeletti értékek. Ez altatás a digi részéről, vagy igaz? Első esetben van értelme, hogy reklamáljak, vagy úgyis elhajtanak , mivel a garantált 300 Mbps megvan.

  • sgabor

    csendes tag

    válasz Jorus #70869 üzenetére

    Én is sokat bosszankodtam azon, hogy hiába van FTTH-s gigabites előfizetésem, mégis SOHA nem ment 520 Mbps fölé a mért sebességem, bármely szerveren is mértem. Hiába bika a gép, és hiába teremtettem meg az ideális feltételeket - víruskereső, torrent és egyéb erőforrás zabáló alkalmazások leállítása, Cat6-os kábel, nem böngészővel, hanem letöltött Speedtest alkalamzással való mérés, 1 Gbps ellenőrzése a gép és az ONT között a hálózati kártyára kattintva. Reklamáltam is eleget a Digi ügyfélszolgálatán, de csak a szokásos választ kaptam, hogy a garantált sávszél az 300 Mbps, és biztos vírusos, meg gyenge a gépem, de ha akarom, 2500 Ft-ért nagyon szívesen kijönnek azt megmérni. Néha ránéztem az Eszközkezelőben, hogy az Ethernet kártya driver friss-e, sőt kértem a frissítést, és megnyugodtam, mikor a Windows 10 visszajelezte, hogy a legfrissebb driver van fent. Nem kellett volna! Ugyanis ez a frissítés a Microsoft frissítési rendszerében lévő drivert nézi, (ahol valami univerzális driver van: működik az, csak épp nem használja ki teljesen a hálókártya erőforrásait), nem pedig a hálókártya gyártójának az oldalát! Rákerestem a gyártó oldalán a konkrét Ethernet kártyám típusára (én esetemben pl. Realtek RTL8168 Pcie Gbe Family Controller), és az onnan letöltött drivert feltelepítettem. És megtörtént a csoda, 900 és afölötti sebességeket mérek azóta, amivel már elégedett vagyok! Tudom, hogy user error volt, hogy a hálókártya gyártói driverfrissítését már nem korábban tettem meg, de ha esetleg legalább egy fórumtársnak is segítettem ezzel a hozzászólással, talán már nem írtam hiába.

Új hozzászólás Aktív témák