Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vincent-Vega

    tag

    Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre :)

    Barátnőmnél valószínűleg Diginet 500 van. Na most a probléma az internet sebessége.
    A modemből egy 150Mpbs routerrel van megosztva a net ( TP-LINK TL-WR740N )
    Akárhogy próbálom,wifin vagy lan kábellel csatlakozva,a maximális letöltési sebesség az 8-9 MB/s .
    Ezt rettentően kevésnek tartottam,ezért átdugtam a routerből egyenesen a modembe a kábelt,ott néztem a letöltést torrentben rögtön 30MB/s környékén volt.

    A kérdések.:

    1.: Miért korlátozza ennyire a router a sebességet? Elvileg 150Mbps a határ,de akkor annak is körülbelül 18MB/s-el kellene töltenie,8 helyett nem? Nézegettem a beállításokat,de nem találtam semmi korlátozást ami be lenne állítva.

    2.: Ugye van egy ZTE modem amit a digitől kaptunk,onnan jön a net. Nekem elég lenne,ha a Routerről csak azzal 8 MB/s sebességgel menne minden pl telefon stb. A gépet meg bedugnám közvetlenül a modembe,ott meg jönne teljes sebességgel. VISZONT. Ugye bejelentkezős PPPoE kapcsolattal jön a digi,azzal meg egyszerre egy helyen lehet bejelentkezni,ergo nem tudom egyszerre használni úgy hogy a gépen a modemről megy,meg közben be van jelentkezve a routeren is. De akkor nem értem,mégis mi a tökömnek van 5 Db Lan portja ennek a sz*rnak? :W (modem) Erre esetleg van valami megoldás?

    3.: Ha a Router a hibás,milyet ajánlanátok megvételre amivel ki tudom használni ezt a netet nagyjából normálisan?

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkitől előre is :)

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák