Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yogibear

    addikt

    válasz FNZ #43068 üzenetére

    Simán.
    Nekem speciel az asztali felvevőm pár formátumot kivéve nem játszik le semmit, a tv még annyit sem (pedig mindkettő Pana), így első sorban lejátszónak vettem, másodsorban felvevőnek, az asztali ugyanis dvd formátumba konvertálva vesz fel...
    Alcor egy az egyben a streamet rögzíti, mindent ami benne van: videó, hangsáv(ok), feliratsáv(ok).
    Persze értelemszerűen mivel nincs benne CI+ modul fogadó így csak a kódolatlan adásokat, a Diginél ez ugye nem gond. :)
    Simán csak egy külső USB-s hdd kell neki, saját tápos, a 2,5"-ost nem viszi, gyenge hozzá a tápja, pendrive-ot nem ajánlanék, ismi okoskodott vele, be is fürdött, két hónapig jó volt, utána, lefagyott nem vett fel semmit, nem látszott gépen sem a pendrive particiója, satöbbi...hiába mondtam, hogy HDD kell.
    Amióta arra vesz, nincs gondja... pendrive alkalmatlan ilyenre hosszabb távon, rendszeres felvételekre...
    Igaz, hogy csak 500Gb-ig kezeli az Alcor, de ez nem a hdd mérete, hanem a partíció mérete, vagyis ha mondjuk egy 2 terás hdd-t akasztasz rá kettőbe particionálva, az egyik, amire felveszel az nem lehet több 500Gb-nál és ennyi. A többi részét lehet háttértárnak használni én is ezt teszem... Ha nagyobb a mérete 500Gb-nál, az Alcor nem is látja, nem tudsz véletlenül beletörölni mondjuk...
    De akkor sincs gond, ha az adott partíción van más adat is, saját mappát csinál, abba vesz fel mindent.
    Nekem egy régi 320-as van ráakasztva egy partíció, simán csak csináltam egy főmappát és abba tettem mindent, ami rajta volt, az Alcor meg csinált egy másikat HBPVR néven és abba dolgozik...
    Vagy akár 2 db max 500-ast is lehet rá csinálni, egyikre felvesz másikra meg visszamásolni gépről a megvágott lekódolt anyagot és kéznél van a gyereknek ha nézni akarja...
    Egyéni ízlés kérdése.
    Mivel direktben a streamet rögzíti, *.mts formátumban, azt nem nehéz lekódolni bármi másba PC-n.
    Az esetleges reklámok kivágásához, illetve az elején végén a felesleg levágásához a Smart Cutter kiváló. Könnyen kezelhető, képkockánként is léptethető a kép és tkp csak a megmaradó részek első és utolsó kockáját kell kijelölni, akárhány darabot a felvételben (mondjuk egy AXN sorozatrész 4 darabból áll, közte reklámokkal) és ezeket szépen a kijelölés után összefűzi, nem kódolja csak a kijelölt darabok az első és utolsó képkockáját, a többit eredetiben hagyja és persze össze is fűzi... Utána ezt a készre vágott anyagot bármibe le lehet kódolni PC-n, csak megfelelő program kérdése... a kódolók ismerik bemeneti fájlként a mts formátumot...

    És persze, tévénézésre is lehet használni...

    De ugye csak kompozit videó kimenete és sztereó analóg hangkimenete van a régi képcsöves tévékhez, illetve hdmi a "lapostévékhez".
    Ez vedd figyelembe, mielőtt megveszed, hogy jó-e neked.

    Epg felvétel. Igen, ahogy írod, alapból epg-ből kijelölve kell megadni neki az adott műsort, de utána annyira tolod el a kezdés és befejezés idejét, amennyivel akarod, perc pontossággal.
    A felvételi beállításnál, ahol ezt az időt lehet módosítani, arra figyelni kell, hogy a legalsó sorban alapból "view" van, vagyis csak megnézésre van állítva, át kell állítani "record"-ra, azaz felvételre...
    Ugyanígy arra is figyelni kell, hogy ha az adott műsor az epg alapján 00:00-kor azaz pont éjfélkor kezd, akkor a dátum már másnapi... és ha a kezdési időt visszaállítod mondjuk 23:50-re a rátartás miatt, akkor a dátumot nem viszi vissza magával automatikusan, hanem neked kell ugyanazon a panelen visszaállítani.
    Különben másnap 23:50-kor fog felvenni valamit. :)

    Kezelhetőségi hiányosságok, de együtt lehet velük élni.
    Azt hogy mennyivel előbb kezdjen vagy később végezzen, azt meg a kanális megbízhatósága alapján kell belőni, AXN esetén pl 5-5 perc bőven elég, még sok is, mert elég pontosak, de mondjuk vajnakettőnél volt már, hogy az 5 perc korábbi kezdés beállítása is kevés lett volna, mert 6-tal korábban kezdett a kiírtnál... ez mindig kanális függvénye ki mennyire megbízható... tökmindegy mert a felesleg úgyis le lesz vágva Smart Cutterrel...

    Kb ennyi...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Új hozzászólás Aktív témák