Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-20 07:32:44

Mobilarena

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Move (mobilinternet)
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#41001) Mentolka válasza Flashget (#41000) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Én meg idén még csak 1 Forma1 közvetítést tudtam megnézni...

(#41002) Flashget válasza Mentolka (#41001) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Indycar hajnalban volt és az volt az egyik a másik meg nem a F1. :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41003) DonMaster válasza XuChi (#40986) üzenetére

DonMaster
(PH! addikt)

1. coax jön 1 tuners felvevö elég,
elötte osztao, 1.ág go tv-be
másik ág go stb-be. és nem kell 2 tuneres, hdmi-vel öszekötöd az stb-t a tv-vel, feltételezve a márkásságbol gondolom olyan tv-je van ami képes dvb-c-re. igy annak nem kell külön box

LG V30

(#41004) Multibit válasza Mentolka (#40999) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Nos, ha nagyon érdekel (nem lesz túl nagy meglepetés ;] ):
- kiválasztom a felvétel időzítést a menüből
- megadom, hogy felvételt programozok (lehet csak csatornaváltást is programozni)
- kiválasztom a gyakoriságot
- megadom a dátumot
- megadom a felvétel hosszát
- kiválasztom, hogy felvétel után kikapcsoljon a box, vagy sem

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#41005) sly54 válasza XuChi (#40992) üzenetére

sly54
(tag)

Technisat K2-t vegyél ha nem baj,hogy picit drága

iPhone X,MacBook air

(#41006) trec12 válasza sly54 (#41005) üzenetére

trec12
(őstag)

Nekem a PC-hez való DVB-C tunerem Technisat (DVB-T-t is tud). Kiváló a képe a DVB Viewer szoftverrel (eredeti nem crack-kelt!!) pedig nagyszerű párost alkotnak. :K
Jó ajánlat a Technisat sajnos az áravalóban magas(abb).

[ Szerkesztve ]

(#41007) digikábeles válasza XuChi (#40966) üzenetére

digikábeles
(senior tag)

Szerintem maradj az eredeti elképzelésednél ha nem bosszúságot akarsz vásárolni. Tapasztalatból írom ezt, évek óta használok ilyen felvevőt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Mellesleg utálom a sznob dolgokat.

(#41008) Boond válasza Mentolka (#40993) üzenetére

Boond
(őstag)

Ez engem is érdekelne mert elvileg tud ilyent is.

(#40994) g0dl
"Saját építésű htpc, és bármilyen időpont beállítható. ;)"
ezzel nem oldod meg a problémáját, már van egy eszköze, másképp tényleg nem lehetséges? Tényleg nincs egy szar boxban sem idő alapú beállíthatóság? Már figyelem egy ideje a topicot, de hol ezt mondja vki hol azt, azóta sem láttam. Hogy erre konkrét válasz/megoldás lenne. Pedig ennek a boxnak tudnia kellene ezeket.

"Tudod, mint anno a VHS-időkben :K Nézd át figyelmesen a boxod user manualját!"

Nekünk régi vhs-ünk volt annyira, hogy a sw Klónok támadásának másolás védelme miatt az eredetit hol színesen, hol fekete - fehéren játszotta le... De volt unokatesóméknak rendes is..

Amúgy leírásban hogy jelölik ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#41009) Boond

Boond
(őstag)

Az almával az a gond, legalábbis amit eddig felfedeztem, hogy az a modell, amit szoktak használni a delikvensek, már rég nem kapható. Nem tudom, az itt szereplővel is ugyan ez-e a helyzet, de nagyban lehetséges.

(#41010) Multibit válasza Boond (#41009) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Nem hinném, hogy az Alma egy különlegesség lenne a mezei idő alapú programozhatósága miatt. Kizártnak tartom, hogy egyedül ez a modell tudjon ilyet! Vannak itt Amiko, Optibox, Synaps tulajdonosok, talán ők is nyilatkoznak.

(#41011) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Nálunk jó néhány DTV csatorna képe szétesik, pixeles nézhetetlen miközben jelszint 100% bithiba 0%
másnál is?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41012) tahepa válasza Flashget (#41011) üzenetére

tahepa
(senior tag)

Db.Vénkert szintén. :(((

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#41013) trec12 válasza tahepa (#41012) üzenetére

trec12
(őstag)

Face szerint központi hiba van....

[ Szerkesztve ]

(#41014) trec12

trec12
(őstag)

Benéztem a SpílerTv Face oldalára. Mit mondjak már azt is írják bár kerülne vissza a Digire. A kommentálás színvonalával vannak gondok a hozzászólók szerint.
Amúgy sejtettem ezt az egészet még benne lehet a pakliban, hogy vajna bácsi és barátai benézték ezt a Tv2-s produkciót. Jól felforgattak mindent csak mert volt lóvé ezen kívül semmi...
Mint amikor állami mobilt akartak csinálni Orbánék talán ici-picit hasonló számomra a szitu már ami a bukás részét illeti....

[ Szerkesztve ]

(#41015) Mentolka válasza Multibit (#41004) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Ez megy. Csak kényelmesebb volt amikor EPG-ből ki tudtam választani.

(#41016) Multibit válasza Mentolka (#41015) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Nyilván, ha van normális EPG, használhatod azzal. Amit leírtam, szükségmegoldás.

(#41017) Mentolka válasza Multibit (#41016) üzenetére

Mentolka
(senior tag)

Tudom, hogy nem ismered a típust, ezért bárki válaszolhat! :)
Arra esetleg van megoldás, hogy a TV-n frankón megjelenő csatorna (pl.: Travel) a settopboxon is láható legyen? Most csak annyit tesz, hogy kiírja: "Gyenge jel" vagy "Nincs adás".
A szolgáltató DIGI kábelen keresztül.

(#41018) Boond válasza Multibit (#41010) üzenetére

Boond
(őstag)

én úgy értettem, hogy lehet különbség a régi és új modellekben lehetett vmi szabályozás, vagy valami ilyesmi... régebbiekkel, talán a hbo-t is fel lehet venni, kimenteni, nem tudom.

De elvileg az Crypto boxnak is tudnia kellene, ezeket a funkciókat igen, sőt többet is.

#41015)
Nah ezek szerint mégis csak rendben működik az időzítés akkor jó :)

[ Szerkesztve ]

(#41019) zoli62 válasza Flashget (#40971) üzenetére

zoli62
(PH! addikt)

Szerinted mi várható a szerződésük lejárta után? Azért az Eurosport elég nézett csatorna.

(#41020) zoli62 válasza leslieke (#40974) üzenetére

zoli62
(PH! addikt)

Egyszer jó pár éve a Sportv már nem közvetített NHL-t. Honnan lehet tudni, hogy csökkent a ézettsége?

(#41022) Flashget válasza zoli62 (#41019) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

A DIGI Kft. az előfizetők értesítése nélkül, a vállalt határidő előtt, jogsértő módon távolított el egyes televíziós csatornákat programcsomagjaiból. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a jogsértő magatartás miatt ötmilliós bírsággal sújtotta a szolgáltatót. -

ezt kapták a Discok kihajigálása után bírságként. nem hiszem, hogy azóta jobb lett a viszony a két fél között.
De a Digi azt is tudja ez a két sportcsatorna is elég nézett és látva ahogy a DS veszti el a jogokat elég szerencsétlen húzás éenne reptetni a régi sérelmek miatt, miután lejár a szerződés.
Én remélem, hogy új szerződést kötnek és marad az ESP a Digi rendszerén.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41023) Flashget válasza trec12 (#41021) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

A két csatorna a legkedvezőbb feltételeket úgy állapították meg, hogy azok kizárólag akkor elérhetőek, ha a terjesztők augusztus 31-ig szerződést kötnek velük, és a csatornák terjesztése után háztartásonként és havonta jelentős díjat szednek az előfizetőktől – a műsorterjesztő táraságokon keresztül. Az egy háztartásra eső havi díj maximuma akár a 740 Ft-ot is meghaladhatja.

Sajnálatos, hogy bár a TV2 és az RTL Klub utáni díjfizetést lehetővé tevő kormányrendelet a felek szabad megállapodására bízza a szerződéses feltételeit, mégis a két csatorna ezt másként értelmezi, és csak saját ÁSZF-ük feltételei szerint hajlandóak szerződni.

ésszerűtlen havi többletterhet ró az, hogy a két csatorna Általános Szerződési Feltételei gyakorlatilag lehetetlenné teszik olyan TV csomagok létrehozását, amelyekben nincs benne az RTL Klub és/vagy a TV2 csatorna.

1. vagy berakja a Digi és árat emel (amiatt legalább annyian fognak szitkozódni, mint akik azért balhéznának ha nem lenne benne)

2. nem emel árat de reptet más csatornákat pl. Eurosport amennyiben valóban lejár év végén a szerződésük a Discovery csoporttal. Persze lehet enélkül is repülnének.

3. mivel nem rakhatja be külön tematikus csomagba HBO mintára, egyszerűen mindkét csatorna repül a Digi rendszeréből.
Ugyanis az téves gondolat, hogy kötelező berakni őket a csatornalistába...amelyik szolgáltató nemm fogadja el a csatornák által adott ÁSZF-t, kötelesek a csatornalistából kivenni..
nem közmédia a két kereskedelmi, de lehet egy éjszaka azzá válnak :p

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41025) Flashget válasza dethroner (#41024) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Te is jól tudod mire értettem..

pl. arról se nagyon szól már a fáma mivan azzal a nagy TV2 adóssággal? Ehelyett jogokat vesznek meg a Spílerre...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41026) g0dl válasza dethroner (#41024) üzenetére

g0dl
(őstag)

A ratyi sokkal keményebb propagandát nyom, már több mint másfél évtizede, aki ezt nem látja, az vak. Aztán emlékezhet elengedett közterhekre is akinek nem szelektív a memóriája. Ennyit a "politikai" vonalakról.

Egyébként értékelhető műsorokat egyik sem ad.

[ Szerkesztve ]

(#41027) jaroslav válasza g0dl (#41026) üzenetére

jaroslav
(fanatikus tag)

Nem sok helye van egy szakmai topikban, a politikának, de azért ezt te sem gondolhatod komolyan, amit írtál :)

De, viccnek meg rohadt erős...

A legegyszerűbb, ha mind a két csatorna (TV2, RTL Klub), menne a levesbe, a háborgók meg majd megnyugszanak idővel...

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#41028) dethroner válasza g0dl (#41026) üzenetére

dethroner
(PH! addikt)

Félre a jóval, helyet a rossznak, engedj a szívedben utat a gonosznak!

(#41029) tahepa

tahepa
(senior tag)

Szellemileg visszamaradott lélekre vall telavívkettőzni szerény véleményem szerint...bár a kurucon ez a trend..no de mindegy..

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#41030) Vigneau

Vigneau
(PH! félisten)

Sziasztok!

Láma kérdés lesz... :B

Van lehetőség arra, hogy az alapból nem magyar nyelven beszélő, de magyarul is tudó csatornák átállíthatóak magyarra, vagy folyamatosan kell mindig csatornaváltáskor nyelvet váltani?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#41031) M_AND_Ms válasza Vigneau (#41030) üzenetére

M_AND_Ms
(PH! kedvence)

A válaszhoz tudnunk kell, hogy mivel nézed ezeket a csatornákat (tv?, box?, milyen tévé?, milyen box?). Ugyanis minden valószínűség szerint ott nincs neked beállítva az alapértelmezett nyelv.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41032) Vigneau válasza M_AND_Ms (#41031) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)

Normál 2 éves lapos SAMSUNG TV, külső box nélkül képes venni a HD jelet, közvetlenül koaxról. Valami hasonló alapbeállításra gondoltam én is. Akkor a menüben utánanézek, hátha találok valami hasznosat. Köszönöm szépen! :R

(#41033) Flashget válasza Vigneau (#41032) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Menü-Adás-Audióopciók-Szinkronhangnyelv
és itt kitudod választani a magyart alapnak és elsődlegesnek ill. másodlagosnak pl. angolt.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41034) Vigneau válasza Flashget (#41033) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)

Óóó, nagyon szépen köszönöm! :R

(#41035) Flashget válasza Flashget (#41023) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

A két csatorna a legkedvezőbb feltételeket úgy állapították meg, hogy azok kizárólag akkor elérhetőek, ha a terjesztők augusztus 31-ig szerződést kötnek velük,

Nem nagyon akaródzik az október 1-től érvényes ÁSZF-t kirakniuk eddig. ;]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41036) dethroner válasza tahepa (#41029) üzenetére

dethroner
(PH! addikt)

Az én véleményem szerint meg önelégült jellemre vall, ha szerénynek fogalmazod meg a szellemileg visszamaradott lélekre gyanakvásod.

Félre a jóval, helyet a rossznak, engedj a szívedben utat a gonosznak!

(#41037) bkgb válasza Flashget (#41035) üzenetére

bkgb
(lelkes újonc)

Nem 1-én szokták kitenni? Mert akkor holnap kellene megjelenni...

(#41038) Flashget válasza bkgb (#41037) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

változó volt, hogy később is..de holnap sincsenek elkésve.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41039) sly54 válasza jaroslav (#41027) üzenetére

sly54
(tag)

Marad mind a kettő(akár +pénzért)a háborgók meg majd megnyugszanak egyszer

iPhone X,MacBook air

(#41040) Flashget válasza sly54 (#41039) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

honnan tudod, hogy marad, ha semmilyen infót nem adnak ki semmiről. sem azt, hogy marad sem azt, hogy repülnek..ezért lenne jó látni az okt.1-től érvényes ÁSZF-t és mellékleteit....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41041) NoOne1976 válasza Flashget (#41040) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

Az volna nagy húzás az összes szolgáltatótól, vagy legalábbis a 3 nagytól, hogy nem kötnének szerződést, és reptetnének. Bár gondolom a UPC-nél ez kizárt, mivel ott minden új csatorna bekerült a közelmúltban a TV2csoporttól.

(#41042) Flashget válasza NoOne1976 (#41041) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

UPC felmondta a kartellt :) már ha benne volt egyáltalán.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41043) Flashget válasza Flashget (#41042) üzenetére

Flashget
(Jómunkásember)

Sőt biztos. :D
Miután ilyen hírt jelent meg ez egyértelműen jelzi a retekkel is megegyeztek.
Bővíti digitális televíziós kínálatát a UPC

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#41044) trec12 válasza Flashget (#41043) üzenetére

trec12
(őstag)

Holló hollónak....

(#41045) trec12 válasza Flashget (#41040) üzenetére

trec12
(őstag)

Igen nagy csönd. Vihar előtt is mindig.

(#41046) fageza

fageza
(lelkes újonc)

Sziasztok, Eurosport1-2 Nálatok is szétesik vagy csak nálam van szétcsúszva valami? (Debrecen) Pont ma piszkáltam a kábeleket, ezért nem vagyok biztos benne, hogy nem nálam van a hiba. A többi csatornával nincs baj.

(#41047) MDanny válasza fageza (#41046) üzenetére

MDanny
(fanatikus tag)

Szia, nem nálad van a hiba.

Most javították, pár percig fekete kép volt, már jó. Amúgy UPC-nél is hibás volt.

[ Szerkesztve ]

(#41048) fageza válasza MDanny (#41047) üzenetére

fageza
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen a gyors választ!

(#41049) temporello

temporello
(lelkes újonc)

Úgy látom a UPC megállapodott a TV2/RTL párossal,de semmilyen kedvezményt nem kapott az alapján,hogy szeptember 25-től átlagosan 800 Ft-tal emeli a havi díjait (vagy persze kapott csak lenyeli).

(#41050) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.