Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #38575 üzenetére

    Vagyis meg kell várni a kedd reggelt, mikor majd bemegy a nagyfőnök, kinyitja a helyiséget, majd másik kulccsal kinyitja az irodáját, majd egy harmadikkal az íróasztalát, onnan elővesz egy lezárt, lepecsételt fémkazettát, kitölti az óraátállításos űrlapot 3 példányban, feltöri a kazetta pecsétjét, negyedik kulccsal kinyitja azt is, elővesz belőle egy 5. kulcsot, odamegy egy lelakatolt faliszekrényhez, kinyitja és meghúzza benne a Nagy Piros Óraátállító Kart.
    :P

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz M_AND_Ms #38586 üzenetére

    Igen, "megjavult". :)
    Nem mintha más szolgáltatóknál nem tapasztaltam volna hasonlót, így nem ért meglepetésként... inkább csak az, hogy húsvét hétfő lévén mégis helyreállt. :))

    (#38583) rocket: ilyen "csodák" máshol is vannak, pl AXN Blacken is ment már nem egyszer cseh vagy román szöveggel az adott műsor, sőt a főadón is, de érdekes módon ott a reklám az bezzeg magyar volt közben, csak a film hangsávja nem. :P

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz csabi10 #41574 üzenetére

    Melyik kanálisoknál?
    Dél Budán nálam AXN, Sport 1-2 (azonos frekin jönnek 762Mhz) pl. hónapok óta rendszeresen estefelé 6-8 között széthullik, nyekken, szaggat, aztán este 10 felé helyre áll. De ma pl. 8-kor M4 is széthullott, most épp jó. De TV2 is akadozott 9 tájban...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz csabi10 #41578 üzenetére

    Szakfórumban és is beírtam a Dél-budai hibát, PM-ben kaptam infót olvtárstól, hogy fejállomás hiba. Állítólag javítás alatt.
    Azt nem tudom, hogy Érd honnan kapja az "anyagot", a Dél-budain keresztül, vagy saját fejállomása van.
    A kanális kiosztás elvben XI. kerületivel egyezik meg, ha jól olvastam és nem a XXII. kerületivel.
    Itt a hiba, kockaháború, este 6 után jelentkezik és jellemzően este 10-ig tart.
    Legfőképp a 762 Mhz (AXN, Sport1-2), de tegnap Tv2 is hasonszőr volt, ami más frekin jön, sőt M4Sport is, és több más kanálisnál is tapasztaltam hasonlót hetekre visszamenőleg.
    Tegnap pl. este 8 után váltak nézhetetlenné az említett kanálisok, de nem mentem végig az összesen, hogy épp melyik kockaháborúzik.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Chesterfield #41651 üzenetére

    Alcor HDC-3500 épp most akciós a madaras teszkóban.

    [link]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Chesterfield #41657 üzenetére

    Ahogy előttem írták, igen, lehet.
    Egy baja van (legalábbis nekem), hogy időzített felvételt csak bekapcsolt állapotban tud csinálni, de azt nem tudja egyben, hogy a beállított felvétel előtt bekapcsoljon standby-ból, felvegye és kikapcsoljon. Ezt sajnos két külön lépésben kell beprogramozni:
    Először a felvételt kell beállítani epgből, itt a kezdési és a befejezési idő változtatható, ami ugye nem hátrány a magyar kanálisok jellemzően pontatlan műsorkezdései miatt, tehát be lehet állítani rátartást, korábbi kezdés későbbi befejezés, mint az epg szerinti, akármennyit.
    Majd utána a felvételre beállított kezdési és befejezési időkre ráhagyva kell beállítani a be- és kikapcsolási időket.
    Én tesztként a felvétel kezdésénél 5 perccel korábbra és a végénél 5 perccel későbbre állítottam ezeket, simán működött. Bekapcsolt, felvett, kikapcsolt.
    Másik hátrány (nekem), hogy az usb-je nem képes meghajtani egy 2,5"-os külső hdd-t, ami ugye jellemzően külön táp nélküli. Nem ad le elég áramot. Pendrive-ot viszont gond nélkül visz.
    Igaz egy vagy 5 éves Adata még nem elég sebességben, szaggatott lesz a felvétel, de a mai sebességű pendrive-okkal nincs gond. Sőt kb. 5-6 éves külső 3,5"-os WD-re is hibátlanul vett fel.
    Media playerét még nem néztem, de havernak vagy fél éve ajánlottam ezt a szerkezetet és ő anno mikor megvette, megnézte nekem több fájllal is pendrive-ról, h.264 (mkv), xvid, dvd video és mind ment hibátlanul.
    H.265-öt nem tudom, ki kell próbálni.
    Felvenni *.mts fájlba vesz fel, azaz direktben a bejövő transport streamet. Ez gépen is megnézhető pl. VLC playerrel.
    Szerkeszthető is megfelelő programokkal, ha archiválni kell.

    A gyártó oldaláról:
    Rögzített felvétel mérete: Kb. 45-50Mb/perc (HD minőségben) - én azért erre rászámolnék kicsit többet.

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz MDanny #41662 üzenetére

    Egy hónapja szakfórumon írtam, ha emelnének egy ezrest és beraknák a Foxot meg a Sport2 HD-t és esetleg a hörcsög Spílerét, amiért annyian rimánkodnak fácsén is, akkor sem szólhatnánk egy szót sem, mert még mindig olcsóbb lenne a másik két nagynál több ezerrel.
    Így ez a 300 ficcs emelés saccom szerint csak a két fő kanális díját fedezi, nem lesz bővítés, inkább pár kanális fog repülni megint esetleg.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #41664 üzenetére

    Lehappolja a jogokat...
    Na igen, de digi is hasonlóan járt el anno a Sporttv-vel egekig verve az árakat asszem tán az NB1-ét, aztán kiszállt, Sporttv-éknek meg alig maradt mellette pénzük a La Ligára... évekig ezen kettő mellett semmi másuk nem volt, tavaly még adtak ugyan hollandot elvétve, idén már azt sem, csak La Ligát és BL-t megosztva a királyi kanálissal.
    Másrészt ne feledjük, hogy Moto GP is ugrik asszem jövőre, meg tán a tenisz ATP is, az olvastam régebben.
    Gyakorlatilag az olasz 1-en kívül semmi érdemleges nem marad náluk.
    Okés, van Nascar, meg francia meg belga meg skót foci, de azért egyik sem ér fel a Moto GP-vel meg a PL-lel.
    És ki tudja még mit nyúl le a hörcsög.
    Azt se feledjük, hogy ugyan sokan az alacsony ár miatt digisek, de van sok olyan is, aki kimondottan a Digisportok miatt digis, ha azokon nincs számottevő tartalom, és lehetősége van, leléphet.
    A másik nagy kéknél, kb dupla áron ugyan, de van spíler hd, meg sport2 hd, meg fox, csak így hirtelen mi lényegesebb eszembe jut. Meg akit érdekel, Discok is, egyedül tán a Viasat History ami nincs náluk magyar nyelvű adók közül. Magentát nem említem, mert az árban a két kék fölött van.
    Ezért mondom, egy ezres emelés simán belefért volna, ha ezzel hozza a Spílert (még ha csak sd-ben is) a Sport2 hd-t meg a Foxot.
    Esetleg, bár erre nem tudom, van-e lehetőség, kidobni pár SD-t és csak a HD-t továbbítani: Sport 1-2, AXN, meg akár pár Rtl és Tv2 függelék kanálist és/vagy főadót.

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Tin #41675 üzenetére

    Ilyen alapon mondjuk az ismeretterjesztő, zenei és egyéb kanálisokat is telibesz*rják, azok is mehetnének drága külön csomagba...
    Csak ez ugye nem így működik. :))

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #41676 üzenetére

    A többségnek úgyis a barátok közt meg Tahó shok kellenek azokat meg most rendezték.
    Ahogy mondod.
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy a digi life world meg animalt vajon hányan nézik naponta?
    Megéri-e egyáltalán fenntartani.
    ahogy megéri-e ezek után három DS-t is fenntartani, mert lassan még kettő is sok lesz.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Chesterfield #41706 üzenetére

    Nincs mit. :)
    A kanálisok lekeresése előtt symbol rate-nek állítsd be a 6900-at QAM-nál pedig 256-ot, mert alapban 6000 és 64 van.
    Kereséskor ne zavarjon majd, hogy a 6000 és 6750-es symbol rate-en is keres, majd rájön, hogy ott nincs semmi. De ha a QAM-ot 64-en hagyod, nem keres 256-on is automatán.
    Utána minden kanálist megtalál majd.
    Saját sorrendbe rendezés a füzetében le van írva, mit kell beállítani/kikapcsolni előtte a menüben.
    Rendezés sajnos nem működik úgy, hogy számmal megadod a pozíciót, csak úgy, hogy a kijelölt kanálist lépteted fel/le. Így eltart egy ideig mire saját sorrendbe rakod a megtalált 127 vagy mennyit, de csak egyszer kell elvacakolni vele.
    Persze van rajta azonnali felvétel gomb is, így egyből indítja arról a kanálisról a felvételt, amin éppen áll.
    Külön listába rakja a tv-ket és külön a rádiókat, távirkán van hozzá váltógomb.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz DonMaster #41769 üzenetére

    már a 300ft-ért is sokan rinyálnak - nem kevesen.

    másik 250e is fizesen pluszba mert ugye nem teheti külön csomagba - de most is vannak olyan kanálisok, ami benne vannak a csomagban és csak az az "50e" nézi, és a többi 250e is fizeti... nem kevés ilyen van, sőt olyan is, amit még ennél is kevesebben néznek... ez van.
    Mellesleg a UPC 370-et emelt, azaz 70, betűkkel kiírva hetven ficcsel többet, mint a Digi és ezzel együtt betette a Hörcsög féle kanálisokat...emellett tavasszal például a Foxot is betette és még mindig belefért neki az addigi árba...

    Az meg hogy most jelenleg mennyi sport van a hörcsög spíleren (gyakorlatilag csak a PL), az nem azt jelenti, hogy jövőre is csak ennyi lesz. A foci az, ahol a tavaszi szezonzárások után járnak le a jogok ekkor lehet őket megvenni, de nem egy sportág van, ami nem őszi/tavaszi szerint működik, hanem éves felállásban, azoknak a lejárt jogait év végén, köv év elején lehet megvenni/megújítani. És mint olvasható volt, MotoGP is megy a hörcsöghöz, meg nhl vagy nfl erre nem emlékszem, plusz ATP 1000-es teniszt is rebesgették hogy bukta a Digisport és azt is a hörcsög vette meg, és a többi... Ahogy ha jól tudom a Bundesliga jogai is lejárnak 2017 nyarán, az is "szabad préda" lesz (eddig eurosport adta/adja)...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Bazsa74 #41771 üzenetére

    A spílert a goldba, a másik 3 hulladékot a bronzba... spíler HD-t meg értelemszerűen a plusz pénzes HD csomagba.
    Sp2HD csak a HD csomagban van náluk 1k ficcs pluszért.
    370-et emeltek vagyis plusz 70 ficcsért berakták az összes új hörcsögöt.
    Kérdés, amit nem tudunk, hogy mennyi időre szól a szerződésük a vén hörcsöggel és milyen feltételekkel.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz sityupityu #41815 üzenetére

    MotoGP hörcsögös lesz jövőre sajnos.
    gold csomag most az emeléssel 5590 plusz HD csomag 1000 (spíler HD miatt) és második MC kb 1000 ha két tévé van.

    MyTV meg nézni még esetleg opció lehet, de azt megnézem, gépre hogyan menti le bárki is a streamjüket.
    Nem screen capture-rel az nem játszik, hanem a direkt stream rögzítése csak. Streames topikban sincs rá eddig tuti megoldás, ahogy olvasom.
    Pedig jó lenne...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Bogyi007 #41826 üzenetére

    DRM-es az biztos, lehet, hogy hdmi-n kiteheted tv-re (nem tudom), de felvenni nem valószínű, még ha olyan is a rögzítőd, ami képes hdmi-n fullhd-t felvenni, amit jellemzően a nagy gyártók tiltani szoktak szerzői jogi okokból, amint anno a vhs magnók sem vették fel a teljes képet, csak valami 350-400 körüli sort, Pana asztali is (kb 5 éves hdd/dvd-s) is csak 500 sort rögzít nekem, benne van a leírásában.
    Jellemzően noname gyártók készülékei akik xarnak a drm-re meg mindenféle .szerzői jogra, ott esetleg lépes lehet a teljes kép felvételére.
    De gondolom ez nem csak neked meg nekem jutott már eszébe, mert elég alap dolog lenne a megoldás, még ha 3 eszköz is kellene hozzá, de nem olvastam sehol, hogy valaki is így sikeresen rögzítette volna a Mytv-t, mondjuk bármelyik HD adását egy az egyben.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    [link]

    Invitel is kihajította a teljes Disco-portfóliót, kellett a hely a hörcsóg kanálisoknak... csak ők nem cicóztak, mint a Digi, hanem az egész ment a levesbe Eurosportostól...
    Gondolom lesz öröm arrafelé is...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #42815 üzenetére

    csak óvatosan ezzel attól függően mik az igények.

    Amiket ír róla, azok amúgy jogosak.

    KB 3 mp-ig a fél képernyőt MINDIG elfoglalja az OSD, na ez már gáz. - meg kell nyomni az exit gombot és eltűnik az OSD izibe'.

    Logikátlan elhelyezés, vakon (sötétben) kezelhetetlen ez is. - tényleg logikátlan, de szokni kell a vakon nyomkodást, akár minden más távirkánál, a tv-ét is megszoktam, amely gombok kellenek sötétben is, azokat fejből tudom. A gond inkább az, hogy nincs rajta egy jelölt gomb, amihez vakon, sötétben igazodni lehet, mint pl a tv-mén középen az 5-ös számgombén van egy bütyök.
    Emellett elég gyenge hatásfokú, a tv-é még visszaverődve is működik, ennél egyenesen a készülékre kell irányítani.

    A channel up/down gombok kb feleslegesek, mivel a fel/le nyíl gombokkal ugyanúgy lépteti a kanálisokat...

    Ami még probléma, hogy a kikapcsolása kb provizórikus, legalábbis nálam.
    Két kikapcsolási mód lehetséges benne.
    Az egyik a sleep mód, ahol egy órás lépésekben állítható 1-12 óra között, a másik a ki/be kapcsolás, ahol konkrét időpontra lehet mindkét eseményt beállítani.
    Ha mondjuk éjszakai (hajnali) felvételt készítek, és akár a sleepet, akár a kikapcsolást állítom be a felvétel utánra, elég szabadosan kezeli a dolgot, vagyis sok esetben nem kapcsol ki standby-ba a beállított időkor., ha a kikapcsolás (értelemszerűen) másnap hajnalra esik...
    A felvételeket hibátlanul megcsinálja, csak bekapcsolva marad...

    A felvételt alapból EPG-ből kell beprogramozni, de a kezdési és leállási idő szabadon változtatható.
    Ami gond, hogy ha a felveendő műsor pontban éjfélkor kezd, azaz 00:00-kor, azt már ugye másnapi dátummal veszi, és ha a felvétel kezdési idejét a kanális esetleges korábbi kezdése miatt visszább állítjuk (én 10-10 perc ráhagyást szoktam rátenni jellemzően), nem viszi vissza magával a dátumot az előző napra, azt manuálisan kell visszaállítani...
    Vagyis, ha mondjuk 11.28 00:00-ról visszaállítom a kezdetet 23:50-re, akkor a dátum marad 11:28-on és nem lép vissza 11:27-re... ezt manuálisan kell megcsinálni különben ugrik a felvétel.

    Szintén hiba hogy ha valaki beállít saját kanális sorrendet, azt nem lehet lockolni, így ha véletlenül belép a menübe és rányom pl. az LNC-re és bekapcsolja azonnal visszarendeződik a kanális sorrend.

    Ami még szintén hiányosság, hogy minden időpontot a számgombokkal lehet csak módosítani és nem lehet a nyíl gombokkal léptetni előre-hátra a számokat, ami a módosításokat nagyban gyorsítaná...
    Erre pl. pont megfelelőek lennének a felesleges channel up/down gombok...

    A maximum 500Gb-os hdd kezelése viszont nem a külső hdd mérethatárára vonatkozik, hanem a partícióéra, amire felvesz...
    Ismerősnek 1 terás WD-je van, amit alapból egybe particionálva értelemszerűen nem kezel, ketté particionáltattam vele és így simán fel tud venni az 500Gb alatti méretű partícióra, szóval akár több terás külsö hdd is használható, csak persze a felvételi partició mérete nem haladhatja meg az 500Gb-t...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    Az Eurosport megszerezte a Bundesliga 2017/18-as szezonjának exkluzív lineáris és digitális közvetítési jogait Magyarországra.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz FNZ #43068 üzenetére

    Simán.
    Nekem speciel az asztali felvevőm pár formátumot kivéve nem játszik le semmit, a tv még annyit sem (pedig mindkettő Pana), így első sorban lejátszónak vettem, másodsorban felvevőnek, az asztali ugyanis dvd formátumba konvertálva vesz fel...
    Alcor egy az egyben a streamet rögzíti, mindent ami benne van: videó, hangsáv(ok), feliratsáv(ok).
    Persze értelemszerűen mivel nincs benne CI+ modul fogadó így csak a kódolatlan adásokat, a Diginél ez ugye nem gond. :)
    Simán csak egy külső USB-s hdd kell neki, saját tápos, a 2,5"-ost nem viszi, gyenge hozzá a tápja, pendrive-ot nem ajánlanék, ismi okoskodott vele, be is fürdött, két hónapig jó volt, utána, lefagyott nem vett fel semmit, nem látszott gépen sem a pendrive particiója, satöbbi...hiába mondtam, hogy HDD kell.
    Amióta arra vesz, nincs gondja... pendrive alkalmatlan ilyenre hosszabb távon, rendszeres felvételekre...
    Igaz, hogy csak 500Gb-ig kezeli az Alcor, de ez nem a hdd mérete, hanem a partíció mérete, vagyis ha mondjuk egy 2 terás hdd-t akasztasz rá kettőbe particionálva, az egyik, amire felveszel az nem lehet több 500Gb-nál és ennyi. A többi részét lehet háttértárnak használni én is ezt teszem... Ha nagyobb a mérete 500Gb-nál, az Alcor nem is látja, nem tudsz véletlenül beletörölni mondjuk...
    De akkor sincs gond, ha az adott partíción van más adat is, saját mappát csinál, abba vesz fel mindent.
    Nekem egy régi 320-as van ráakasztva egy partíció, simán csak csináltam egy főmappát és abba tettem mindent, ami rajta volt, az Alcor meg csinált egy másikat HBPVR néven és abba dolgozik...
    Vagy akár 2 db max 500-ast is lehet rá csinálni, egyikre felvesz másikra meg visszamásolni gépről a megvágott lekódolt anyagot és kéznél van a gyereknek ha nézni akarja...
    Egyéni ízlés kérdése.
    Mivel direktben a streamet rögzíti, *.mts formátumban, azt nem nehéz lekódolni bármi másba PC-n.
    Az esetleges reklámok kivágásához, illetve az elején végén a felesleg levágásához a Smart Cutter kiváló. Könnyen kezelhető, képkockánként is léptethető a kép és tkp csak a megmaradó részek első és utolsó kockáját kell kijelölni, akárhány darabot a felvételben (mondjuk egy AXN sorozatrész 4 darabból áll, közte reklámokkal) és ezeket szépen a kijelölés után összefűzi, nem kódolja csak a kijelölt darabok az első és utolsó képkockáját, a többit eredetiben hagyja és persze össze is fűzi... Utána ezt a készre vágott anyagot bármibe le lehet kódolni PC-n, csak megfelelő program kérdése... a kódolók ismerik bemeneti fájlként a mts formátumot...

    És persze, tévénézésre is lehet használni...

    De ugye csak kompozit videó kimenete és sztereó analóg hangkimenete van a régi képcsöves tévékhez, illetve hdmi a "lapostévékhez".
    Ez vedd figyelembe, mielőtt megveszed, hogy jó-e neked.

    Epg felvétel. Igen, ahogy írod, alapból epg-ből kijelölve kell megadni neki az adott műsort, de utána annyira tolod el a kezdés és befejezés idejét, amennyivel akarod, perc pontossággal.
    A felvételi beállításnál, ahol ezt az időt lehet módosítani, arra figyelni kell, hogy a legalsó sorban alapból "view" van, vagyis csak megnézésre van állítva, át kell állítani "record"-ra, azaz felvételre...
    Ugyanígy arra is figyelni kell, hogy ha az adott műsor az epg alapján 00:00-kor azaz pont éjfélkor kezd, akkor a dátum már másnapi... és ha a kezdési időt visszaállítod mondjuk 23:50-re a rátartás miatt, akkor a dátumot nem viszi vissza magával automatikusan, hanem neked kell ugyanazon a panelen visszaállítani.
    Különben másnap 23:50-kor fog felvenni valamit. :)

    Kezelhetőségi hiányosságok, de együtt lehet velük élni.
    Azt hogy mennyivel előbb kezdjen vagy később végezzen, azt meg a kanális megbízhatósága alapján kell belőni, AXN esetén pl 5-5 perc bőven elég, még sok is, mert elég pontosak, de mondjuk vajnakettőnél volt már, hogy az 5 perc korábbi kezdés beállítása is kevés lett volna, mert 6-tal korábban kezdett a kiírtnál... ez mindig kanális függvénye ki mennyire megbízható... tökmindegy mert a felesleg úgyis le lesz vágva Smart Cutterrel...

    Kb ennyi...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz FNZ #43090 üzenetére

    Én csak azt mondom amit tapasztaltam vele pró és kontra...
    2,5"-os saját táp nélküli hdd-t nem bírja el az usb-je, csak egy pendrive-ra való áramot képes leadni...

    Olvastam olyat, hogy van akinél standby-ban halk zaja van, ami a táp trafója lesz, az cicereghet.
    Illetve, hogy első áram alá helyezéskor néha a képen vízszintes csíkok szaladgálnak... ez meg arra utal, hogy a hálózati brumm kijuthat a hdmi-re... gyanítom valami kondi lehet a ludas, mert standby-ba kapcsolás és pár másodperc utáni visszakapcsolás után megszűnik a probléma, azt írták....
    Szerintem ezekre utalhatott az euronicsos...
    Mert használhatatlannak nem mondanám, most is azzal veszek fel éppen.
    Hiányosságait leírtam és előttem is leírták, de ennyiért ez van...
    Aki viszont nem képes megtanulni kezelni, annak fakocka faék...

    Ismim is tkp egy tech analfabéta (na jó annyira nem de nem egy lángész) és ő is elboldogult vele magától kezelhetőségileg, naponta vesz fel vele és nézi a tv-t (még képcsöves) esténként...

    A gari miatt nem néztem bele, mi van benne, de ha lejár az 1 év tuti szétkapom és megnézem...
    Az a tervem, hogy ha a tápja sima 5 voltos kimenetű cucc, leválasztom és bekötök egy 5V/3Amperes külső dugasztápot neki, megerősítem az USB-re menő tápvezetéket és akkor elvben (mondom elvben) el kell bírnia egy 2,5"-os hdd-t is...

    Nekem ennyiért megfelelt arra, amire kell, amire használom és képes vagyok együtt élni a hiányosságaival.
    Te pedig gondold végig, jó-e, kell-e, nehogy később esetleg megbánd...

    Madarasteszkó csütörtöktől érvényes újságjában benne van valami 8,5k fabatkáért megint akcióban... az újság vége felé...

    A másik, hogy szerviz csak egy van, Pesten van valahol a Mester utcában, ha valami gond van a cuccal...
    Elvben ugye a vásárlás helyén is leadható, és nekik kell elküldeni szervizbe és visszahozni a törvény szerint, de ez jellemzően ritkán működik, hiába előírás...

    Szóval mindent gondolj végig, mielőtt bármit is veszel bárhol.
    Szoktam azzal az emberkével példálózni, aki egy szakmai fórumon volt vagy 1-2 éve, aki megvette a teszkós töktudja milyen nevű tv-t, aztán lesett hogy a jupiszis media card nem megy benne.
    Annyi esze nem volt, hogy a napi 4-5 óra fácsézás helyett ráguglizzon, amit mi megtettünk helyette és kb 1/2 óra alatt kiderítettük (azért ennyi idő alatt, mert nem volt semmi adatlapja, gyártói oldala satöbbi), hogy ezt a teszkó gyártatja magának, kelet-európára, a felbontása csak HD ready, a modul fogadó meg csak CI-s és nem CI+ -os... de legalább olcsóért vette a manus. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz FNZ #43096 üzenetére

    Ámen. :)

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz kicsigee444 #43108 üzenetére

    Konkrétan mi a bizonyíték, hogy a cucc a hibás és nem mondjuk az adott film, mert hibásan van összerakva?
    Nem a készüléket védem, mert vannak erős hiányosságai még számomra is pedig elég toleráns tudok lenni, de az hogy egy idő után elcsúszik a hang lejátszáskor egyes filmeknél az már a hőskorban a divx/xvid kezdetén is előfordult és az nem most volt... például mert nem voltak meg a megfelelő index pontok a folyamban és a lejátszó így nem tudta szinkronban tartani a képet és a hangot...
    Némely esetben egy szétbontás és újra összerakás segített.
    Ugyanez fennáll ma is...
    Találkoztam már olyan mkv-val, ami VLC-ben is hasonlót produkált, Mkvtoolnix-szel szétkaptam és újra összecsomagoltam mkv-ba és láss csodát, megjavult...

    Ettől persze a stb is lehet hibás, ez vitathatatlan, csak mondjuk a film konkrét adatai híján, nem lehet semmi biztosat mondani látatlanban...
    fps, felbontás, hang és videó kodek, és a többi és a többi...

    meg hogy fenti adatok miben különböznek mondjuk egy másik filmétől, amit meg hibátlanul lejátszik...
    Mert kell lennie valami különbségnek...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz kicsigee444 #43118 üzenetére

    A lényeget leírták...
    Egy PC-s lejátszó sokkal toleránsabb, hibatűrőbb.
    Ettől függetlenül, már Xvidnél is volt olyan, hogy bizonyos funkciót bekapcsolva a kódolásnál, a lejátszók megbolondultak tőle... még külön progit is írtak rá, hogy lehet ezt belőle "eltüntetni"...

    Másrészt viszont simán lehet a készülék is a ludas, mondjuk egy adott kodekkel és/vagy képméretben kódolt film lejátszásához gyenge a procija/kevés a ramja például...

    Vagy a pendrive-val lehet gondja, sebességben bármiben. Már írtam ismi kb 2-3 hónapig vett fel rá naponta, aztán egyszer csak beborult agyába a pendrive és utána már hiába formázta újra gépen töb alkalommal, több felvétele is ugrott miatta, amióta hdd-re vesz fel, nincs ilyen problémája...

    2 napja például olyan történt, ami eddig még nem, felvétel közben kiírt valami olyat, hogy nem tudja visszaolvasni amit írt és leáll... felvétel ugye ment a levesbe. Direkt felvétel gombra rányomva újra elkezdett felvenni, de baxhattam, mert ugye film közben állt le és nem reklám alatt, utóbbi esetben menthető lett volna...
    De még nem temetem az Alcort, mert simán lehet, hogy a külső hdd-vel volt gondja, mivel azt átmeneti tárnak is használom és rengeteg rámásolás, törlés volt és vagy 4-5 éve nem is volt fullosan leformázva. Így most letakarítottam, és leformáztam telibe. a másnap hajnali ismétlést meg a tegnapi és ma hajnali cuccokat simán felvette... HDsentinel és Dlgdiag szerint semmi baja a hdd-nek (régi 320-as 5400-as külső WD) így ha még előfordul ilyen eset a későbbiekben, majd akkor kezdem szidni csak az Alcort. :))

    Másrészt nem találtam adatot róla, mennyi memória van benne, de ha felvételt állítanék be, akkor minden esetben újra lehívja a kábelről az adott kanális epg-jét, vagyis nincs letöltve a memóriába az egész EPG kompletten...
    Például mondjuk 3 felvétel lenne egymás után:
    AXN 20:00 kezdés, TV2, 22:00 kezdés, AXN 02:00 kezdés
    Rálépek az AXN-re, beállítom az elsőt, majd átlépek a TV2-re és várni kell, míg betölti a kanális komplett EPG-jét, majd ugyanez van visszalépve megint az AXN-re...

    A másik amit észrevettem, hogy belépve az EPG-be, és léptetve a kanálisok között, egyes kanálisoknál rosszul hívja be az EPG-t.
    Konkrétan az aktuális és a rákövetkező műsor azonnal megjelenik felül, a többire várni kell, majd bejön a nap többi részének műsora, de utána több napnyi is kimarad...
    Például:
    12.08 kezdés-vége műsor neve
    12.08 kezdés vége műsor neve
    12.08 kezdés-vége műsor neve
    12.08 kezdés vége műsor neve
    majd
    12.13 kezdés vége műsor neve
    12.13 kezdés vége műsor neve

    Így remélem érthető... vagyis valaho, az éterben eltűnik a 12.09 éjfél és 12.12 éjfél közti műsorok az EPGből. El kell lépni az adott kanálisról és néha többször is vissza, mire bejön rendesen...
    Tegnap a Film+ -nál láttam ilyet...

    Ami még szintén hiányosság, hogy nincs lehetőség sorozatfelvételre: mondjuk minden hétköznap adott kanálisról adott időben... Ez is azért alap kellene legyen...

    Szóval az olcsóságnak megvan azért az ára, ez tudomásul kell venni...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz kicsigee444 #43118 üzenetére

    Direkt külön posztba írom:
    Már írtam, helyedben megnézném Mediainfo-val, vagy a VLC-ben, azoknak a filmeknek az adatait, amiket nem visz rendesen... A PC-s lejátszók sokkal toleránsabbak jellemzően.
    Tehát: milyen fps, milyen videó és hangkodek, milyen felbontás, milyen konténer, és a többi...

    Anno xvidnél voltak hasonló problémák, és kikockázva mondjuk Vdubban a videósávot kiderült, hogy egyetlen egy képkocka az adott ponton hibásan lett lekódolva, azaz kockaháború volt rajta és ez borította meg a lejátszást......
    Kivágva az adott képkockát, pontosabban a kulcskockától kulcskockáig terjedő részt, hibátlan lett a film lejátszása... Csak egy példa...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Freezee #43128 üzenetére

    Ez az Alcor esetében is így van, bármely kanálisra állsz rá, az aktuális és következő műsor jelenik csak meg azonnal az ablakban, a többire várni kell, míg betölti, igaz nem egy percet, csak olyan 5-10 másodpercet...
    Ami probléma az az, hogy mint tegnap pl. a Film+ esetében tapasztaltam léptetéskor, hogy a várakozás után betöltötte a többit, de úgy, hogy 12. hó 08. hátralévő műsorait, majd éjféltől a 12. hó 13-ai műsorokkal folytatta, a 12.09 - 12.12 kimaradt.
    Az eldönthetetlen, hogy ez készülék hiba, vagy inkább a fostalicska EPG-jéé.
    Ezért nem is rovom fel a készüléknek, mert eldönthetetlen.
    Bár a tévém meg betölti az egészet hibátlanul, igaz ott a teljes kínálatot minden kanálisra, de ennek ellenére simán lehet az EPG hibája, hogy lekérésnél rossz adatokat küld...
    Többszöri próbálkozásra, vagyis elléptetve az adott kanálisról és később vissza, lejön a normális műsorrend...
    És nem az összes kanális esetében van ilyen hiba, csak egyesek esetén... ezért tippelek látatlanban az EPG hibájára...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz xy2003 #43217 üzenetére

    Nekem tegnap már megjött, de a net nem náluk van, így nem tudom, mennyivel csökkent az ára...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Watt25 #43242 üzenetére

    erősen benne...

    plusz ugye a rengeteg csomag ilyentájt, amit nem csak kiszállítaniuk kellene, hanem még felülvizsgálni is, mi az amit le lehet nyúlni... megfogdosni, ha pl. dvd van benne feltépni, ha nem érdemes lenyúlni mert nincs rajta magyar vonatkozás, vagy használt, akkor ráragasztani a "szállításnál sérült csomagolás" címkét... ez is mind időbe telik... ;]

    Az Újkönyvek webshop ügyvezetője viszont arról tájékoztatott minket, hogy ők már nem szállítanak Postapontra a sorozatos szerződésszegések miatt.
    „Voltak olyan vásárlóink, akinek a csomagja eltűnt, azóta se találják a postánál
    - minő véletlen...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #43385 üzenetére

    freki tkp van rogyásig, legalábbis kábelen... más kérdés, hogy kell hozzá felszerelés is, amivel muxolják, erősítik, satöbbi. Másrészt igen a tulajok a HD-t drágábban mérik...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz namenlos #43369 üzenetére

    Fene tudja, nálam már itt figyel vagy 2 hete...igaz net nem tőlük van, talán azért, mert nem érint az áfa változás...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    Idénre sem változott semmi... az EPG megint egy foshalom a Duna tv-ének pl. köze nincs a vetített műsorhoz egész nap Ahogy látom, már másnál is kiverte a biztit, jogosan...
    lehet már csak a Digi veszi a port datától a sz@szemét epgjüket... jó olcsó lehet...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz nfsu17 #43464 üzenetére

    nem kakkantott el, csak változtatott a műsor sorrenden. az ajánló spotot akár hetekkel előre megcsinálják az akkori műsorrend szerint, ha utána változik, a spotot nem update-elik... más adókon is van ilyen pl. AXN-en is láttam már nem egyszer...
    csak mikor változtatott a Duna a műsorrenden, azt mindenki képes volt abszolválni, kivéve a port data kájefté...

    (#43470) wwenigma EPG-t? ugye viccelsz... remélem...az "ajándék", örüljünk, hogy valami van egyáltalán... mint analóg előfizetőknek a digitális adók...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Bogyi007 #43489 üzenetére

    Lehet azok is a port datától veszik az EPG-t [link]

    Amúgy az M5 SD-n a kapcsolójel fixen 16:9, és asszem az M2 SDn is...
    Ez is az ő saruk, átkódoláskor elcseszik...
    A HD-ken jó, az 1:1-ben tolják tovább.

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz wwenigma #43493 üzenetére

    Nézek, sőt, mi több fel is vennék nem egy és nem két esetben, pl. olyanokat amit Moldovával szólva, 3-szor vetítenek: először, utoljára és soha többé...
    Csak baxhatom, ha mondjuk elbaccák a kapcsolójelet és a 4:3-ast 16:9-ben tolják... qrva jól néz ki a sok laposra széthúzott fej...
    És nem az mtva a hunyó, hanem a szolgáltató, mikor az mpeg4-et átkódolják mpeg2-be, elbaccák vagy fixen betolják a kapcsolójelet. Az M3-on, ami meg csak SD, ott érdekes módon működik a kapcsolójel eddig legalábbis nem tapasztaltam hibát, onnan elég sok mindent rögzítek... pedig ott van vegyesen 4:3 és 16:9, míg az M2-M5-ön nagyrészt napközben 16:9, és csak este régi felvételek esetén 4:3...
    Itt vissza lehet olvasgatni mit mond az mtva erről...
    Mindenesetre annyit megtanultam, ha M5-ről vagy M2-ről vennék, akkor a HD-t veszem ezek után, ott jó volt a kapcsolójel eddig, mivel azokba nem piszkálnak bele elvileg...

    Ps.: üfsz-szel való boxmeccshez sok sikert, adj nekik. :P

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz wwenigma #43503 üzenetére

    Látom nem esett le az irónia. :))
    Íme az idézet Moldovától a "Légió mindhalálig"-ból:

    A múltkor a mohácsi piacon járva feltűnt nekem, hogy egy rokkant ember könyveket árul a tekerős kocsija mellé létesített ponyván. Odasomfordáltam és nagyot dobbant a szívem: a választékban felfedeztem az egyik régi könyvemet, Az elbocsátott légiót. Ez a regény, mint mondani szokás, háromszor jelent meg: először, utoljára és soha többé, így már rég kifogytam a példányokból, vásárló szándékkal közelebb léptem.
    – Mennyibe kerül?
    – Ötszáz forint.
    – Meg van maga őrülve? Valami tizenhat forint volt újonnan.
    – Sokallja? Nem baj – mondta a rokkant –, mire visszajön, már nem lesz meg.
    Nem is volt meg, mert valaki ellopta a standról, de a jelenet mégsem múlt el bennem minden nyom nélkül; felidéződött a könyv megszületésének a története.

    De tudod, amúgy megtettem, lexarták azóta is... lehet MTVA-val kellene v@lagba rúgatni őket miatta...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz sityupityu #43510 üzenetére

    2 évig volt jupicim, kb egy kimaradásra emlékszem, mikor valami 50-es IQjú markolós eltépte az üvegszálas főkábelt valahol a Ferencvárosban... ez úgy reggeltől este 6-ig tartott, mire összehegesztették, értelemszerűen nem két perc meló volt.
    meg talán 1-2 eset, de akkor meg a fejállomás környékén lehetett áramszünet, mert kb 25 percre rá, hogy elment minden adás, elvisított az elműs autó... jó pár éve már ennyi a reakcióidejük, azelőtt 5 perc és már visítottak, mostanság elkényelmesedtek...
    Diginél egy év alatt több volt, és nem elműs hiba okán... de hát ennyiért ez van. :P

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz sityupityu #43517 üzenetére

    helyfüggő, kétségtelenül... mikor a Diginél az AXN és az ugyanazon frekin lévők vacakoltak hónapokkal ezelőtt, szakfórumon priviben visszaírt egy ember, hogy valamilyen eszközt tettek be újat és amiatt volt, azt visszacserélték és megjavult... míg máshol meg nem volt probléma az AXN-nel meg a többivel ugyanakkor. szóval ilyen dolgok is benne vannak a pakliban...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Bogyi007 #43525 üzenetére

    Csatlakozom a kis készüléket dicserők táborához

    Majd ha egy áramtalanítás után bekapcsolod és elfelejt minden beállított saját sorrendet és elkezded újra sorba rakni, a végére érsz, úgy 3/4-ed óra után és mégsem menti el,
    vagy felvétel közben egyszer csak kiírja, hogy amit írt nem tudja visszaolvasni, kabbe a felvételedet (és nincs másnap ismétlés, hogy újra felvehesd, nekem szerencsére volt)
    akkor nem fogsz ennyire örülni. :P
    No meg reméljük a tied nem cicereg irdatlanul standby-ban... csendes szobában éjjel igen zavaró tud lenni...

    Nekem kb egy órával a felvétel előtt bekapcsolva úgy beborult agyába, hogy lenullázta a saját sorrendet és kb 1/2 órás újrarakás után is baxott elmenteni, akkor begurultam, hagytam maradjon úgy, ahogy neki tetszik és azokat amikről veszek fel beraktam FAVba, aztán kapja be... amíg a Digi nem variálja meg a jelenlegi rendet a frekiken addig nincs gond a FAVban lévő adókkal, akkor meg majd újra bedobom a kiesetteket a FAVba...
    Szerencsére csak felvételre használom, így nem idegesítem magam a teljes sorrend miatt...
    Szóval vannak erős hiányosságai (már leírtam), amiket szoftveresen meg kellene csinálni, csak nincs ahová ezt megírd és még foglalkoznának is vele...
    De ennyiért ezt tudja, nekem megfelel, amíg képes normálisan felvenni ami kell (a fenti felvétel közbeni agyába beborulást eddig egyszer produkálta, remélem többször nem fogja), a többi nem érdekel... :))

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Zoshi85 #43654 üzenetére

    Holnap reggelig így maradhatna. :D

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Firestormhun #44489 üzenetére

    Hónapok óta... 5.1 is 2.0 is... SD-n is...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz nfsu17 #44484 üzenetére

    de ha az utcán végeznek maribácsinál, meg józsinéninél közv@lagkutatást és szavazni kell, hogy melyik a jobb, 5 különböző adó vs 1 férfiadó?
    szerinted melyikre szavaznak?

    A szavazás semennyire nem lenne mérvadó... sóher magyar nem azt nézi milyen minőséget kap, hanem hogy milyen darabszámot...
    Mikor a hörcsögkettőről a Jobban Rosszabb vagy mi a tosz átkerült a szuperhörcsögkettőre, mekkora lázongás volt, hogy nem tudják nézni... mind az írogatta hogy "há' de nálunk ilyen kanális nincs" holott van, csak azért már fizetni kell... mert ugye ha kábeltévé nincs is arrafelé, de a Mindigtv mindenhol elérhető azon rajta van. csak az pénzbe kerül... nekik meg ingyér' kellett volna...

    Majd ezeknek a hörcsögtévéknek is meglesz az ára, ha nem most, legkésőbb jövőre...
    Vagy áremeléssel, vagy más kanálisok kikerülésével...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz csqd #44500 üzenetére

    Nálam már megy mind a 6 szutyok...
    Ugyanazon a frekin, mint a Disco meg a TLC...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz M_AND_Ms #44536 üzenetére

    Na ja csak az a hagyományos kevert hang, mint bármely más adókon.

    A nemzetközi közvetítéseknél 5.1, a hazaiaknál 2.0 van, plusz a kevert hang és a háttér hang, ami szintén 5.1 / 2.0...
    A szpíkeres 2.0 / 5.1 hónapok óta ilyen akadós, előtte pedig jó volt, külön a háttér hang (most pl 5.1 a Bayern meccs alatt, máskor 2.0) az meg jó...

    Digi valahol elcseszte még ősszel..
    Ja és nem box van ont függő, sima tévén is ilyen...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz dethroner #44549 üzenetére

    Ha egyszer tényleg megvalósulhatna az, hogy csak azért fizetek, csak azt kérem, amit tényleg nézek. És persze mindezt úgy, hogy a csatornamennyiség csökkenést valósan tükrözni fogja a fizetendő díj.

    Aztán rájönnél, hogy mégsem olyan jó ötlet a mazsolázás, mert drágább lenne csak az a mostani 7 sportcsatorna amit kimazsoláznál "csak ezeket kérem" jelszóval, mint a mostani 98, amiből állítólag semmit nem nézel...
    Ez 5 éves cikk, de vannak benne véletlenül nyilvánosságra került árak... melyek azóta persze már nem ennyiek...
    És itt is csak az alap vagy bővített csomag árai vannak, néhány esetben minicsomag...
    Ha most ebből egyesével lehetne mazsolázni kinek mi kell csak, az minimum csatornánként több száz forint díjat jelentene és a végén többet kellene fizetned a hétért, mint most a sokért... ráadásul, mint a cikkben is szerepel, pont a sport adók a legdrágábbak...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz dethroner #44553 üzenetére

    2 dolog...
    Azok az árak 5, azaz öt évesek... és csak az alapcsomag, bővített csomag esetleg minicsomag árak szerepelnek ott, az "egyéni leválogatós" árak ennél jóval nagyobbak lettek voltak már akkor is, valahol egyszer évekkel ezelőtt olvastam, hogy simán elérné a drágább az ezrest...azóta meg ugye eltelt öt év...
    Szóval annyira nem járnál jól, akárhogy is hiszed, nem jönne ki "öccázból" inkább 4-5ezerból...

    Másrészt, ha te nekiállhatnál válogatni, mert mondjuk lehetne és te csak azt a 3 sportadót vennéd meg,
    mások is hasonlóképp tennének és hirtelen nem lenne senki, aki feltöltené a te "ingyenes videotékádat"...
    Mert mi a fenének fizessen érte ezreseket, majd ő is "tékázik", és egyszer csak nem lesz senki, aki szinkront vegyen fel és rávarrja a sorozatokra/filmekre, hiszen mindenki egyesével válogatja le az adókat így nem fog darabonként ezer fabatkákat fizetni értük, míg most kb fillérekért van neki... és kiürül a "tékád"...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz M_AND_Ms #44556 üzenetére

    Dehogynem... elég csak megnézni mekkora rinya ment mikor hörcsögkettő az a jobban rosszabban sorozatát vagy mi a tosz a neve átpakolta a szuper hörcsögkettőre és már nem a főadón jött ingyen, antennával...
    Pedig a másikra is elő lehetett volna fizetniük, hiszen a mindig extrán ott van a szuperkettő...
    De nehogy már, azért perkálni kell...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Fürkésző #44643 üzenetére

    Működik az...Sőt a dvb feliratozás is esetenként, ahol kell, pl. Quantico alatt van txt felirat is meg dvb-c is utóbbi a nem magyar, pl. arab vagy héber beszédek alatt...
    Mondjuk logikusan ez analógon nem csak digitálison van...

    Azért mert full teletextjük nincs, attól még jön az a 777-es oldalon...

    Két eset lehetséges, vagy meg kell nyomni a tv távirányítón a subtitle gombot, ha van, a menüben a feliratok beállításnál meg választható hogy dvb felirat vagy txt felirat menjen... előbbi logikusan ha van...
    Másik, hogy ugyancsak a tv távirányító teletext gombját kellene megnyomni, mint régen is az analóg korszakban és begépelni a 777-es oldal számát és csodákat fogsz látni. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz yogibear #44644 üzenetére

    Analóg időkben is volt hogy adtak feliratot is egyes esetekben, olyankor a fent leírtakat kellett alkalmazni...
    Ami most digitálison is tuti működik, mert a kedvedért megnéztem...
    Hogy analógra is kiadja-e a feliratot a Digi (mivel az analóg jelet ők állítják elő a digitálisból) azt nem tudom, olyat nem nézek, de ki kell próbálni a fentieket: teletext -> 777... és kiderül...

    AXN-en csak akkor van felirat, ha ki is írják előtte, ahogy te is leírtad... és ez premier sorozatoknál elég provizórikus, Scorpion S2 alatt végig volt az első vetítéskor, de pl. Sherlock és Watson S4 alatt nem egy résznél nem volt premierkor, csak a későbbi ismétlés alatt...
    Hogy miért, ne kérdezd...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz sityupityu #44646 üzenetére

    Jaja én is azzal néztem meg az előbb és mindkét leírt módon működik...
    Simán a felirat gombbal és a teletext bekapcsolásával és a 777-es oldalra lépéssel is...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • yogibear

    addikt

    válasz Fürkésző #44648 üzenetére

    Próbáld meg első lépésben a teletextre kapcsolni és megadni a 777-es oldalt, ott be kell jönnie, ha van éppen...
    Digitálison mindenképpen...

    Más adóknál, mondjuk a rezsimes M-eknél megvannak a teletext feliratok? Mert ott szinte minden alatt van... még élő sportközvetítés alatt is. :)
    Vagy TV2, RTL, azok is a filmek sorozatok jó része alatt adnak feliratot is...
    Csak úgy ellenőrzésképpen...

    Boxot használsz vagy lapostévét? Elvben tökmindegy mert mindkettő távirkáján van teletext és felirat gomb is.
    Ha ezek ellenére sem találsz AXN-en feliratot kérdezz rá Diginél, hogy miért kivételeznek veletek, hátha képesek értelmesen válaszolni...

    Ha van boxod ami képes a digitálison bejövő streamet felvenni *.mts fájlba, akkor már könnyű ellenőrizni pécén a TS-Doctor nevű progival, az megmutatja, hogy mik vannak a felvett streamben: videósáv, hangsáv(ok), teletext, teletext felirat(ok), dvb felirat...
    M-es kanálisokon több txt felirat is van a streamben meglepő módon pl. az M3 streamben benne van a sajátja mellett az M2 és az M5 teletext felirata is. :D
    Fene tudja, minek...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Új hozzászólás Aktív témák