Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz exact6 #19672 üzenetére

    "Most még egyszer megnéztem ezt a SCART nélküli AV átszűrődést, és arra lettem figyelmes, hogy a hang azért áthallatszik minimálisan."

    Akkor van valami gond a TV-vel is, de nem tűnik jelentősnek.

    "Próbáltam most RCA kábellel (vagy mi is a neve annak a kis 3 színűnek), és úgy nem szűrődik át semmi"
    Akkor viszont úgy tűnik, hogy a SCART-on hurkolódik a képjel vissza, úgy tűnik, a HD boxon belül.

    "viszont a képminőség gyengébb a SCART-énál."
    Igen, mert a kompozit kép (sárga RCA) a leggyengébb minőségű jel. Ennél jobb az S-Video, de az is lehet hogy a boxod RGB jelet ad ki a SCART-on, amivel természetesen sokkal jobb a képminőség.

    "Ezt az egyirányú SCART kábelt viszont már ismerem, gondolkoztam is még régebben, hogy kipróbálom," Most már nem kell kipróbálni, az előbb az RCA-val kipróbáltad. Bár gondolom hogy mindkét végén RCA-val próbáltad, nem pedig egyik SCART, másik RCA véggel.

    "csak aztán mondták, hogy ezzel nem fog automatikusan AV-re kapcsolni a TV, úgyhogy akkor le is tettem róla."
    Igen, mert a SCART-on kapcsolójel is megy, RCA-n nem.

    Egyébként amit még nagyon furcsának találtam, az az, hogy a HD-s box előtt, egy SD-s volt, és azzal (ugyanígy SCART-tal összekötve) kristálytiszta képet adott.
    Igen, ezt írtad korábban is. Nekem úgy tűnik, a HD-s boxon belül esetleg áthurkolódik a videojel.

    Van egy lehetőség arra is, hogy a jó képminőséget és az automatikus bekapcsolást megtartsd, miközben az áthurkolt videójelet megszüntetjük, nevezetesen , ha fogsz egy teljes SCART-SCART kábelt, olyat aminek a csatlakozója szétszerelhető, és elvágod benne a TV kimeneti videójelének az erét.

    SCART lábkiosztás.

Új hozzászólás Aktív témák