Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #770 üzenetére

    Na, a videóval kapcsolatban igazából általánosan van gondom. Tavaly decemberben lementem a szemészetre (hogy begyűjtsem a papírokat az éves kontrollhoz), erre mondja nekem a fószer, hogy "adjam át az üdvözletét a kezelőorvosomnak, hogy ilyen jó a szemem". Kérdezem tőle, hogy miért. Erre a válasz, hogy "mert most még nagyon jó, de úgyis romlani fog a cukor miatt".

    Most 1-2 hónapja leszaladtam a körzetimhez, mert úgy éreztem, hogy zakatol a szívem. Rámér, minden rendben, erre mondja, hogy de egyébként 40 éves kor felett sok lesz a gondom mindennel.

    Hát mondom ez k. jó, pont ilyen információkat akar hallani egy "beteg" ember. Esküszöm, ez szerintem nem normális. Most meg ez a videó is, hogy nekem ott lent is lesz problémám, még ha kezelem is a cukrot. Az agyam eldobom.

    Ennyire erővel egy pisztoly is adhattak volna 20 évesen, hogy "öcsém, cukros lettél, szerintem tedd el inkább magad, egy csomó pénzt megspórolsz a TB-nak, magadnak meg idegességet".

    Na, a pumpával kapcsolatban:

    Nekem ennek a másik gyártónak a pumpája tetszik, amelyik mér is. Igazából az, hogy beadja nem rossz, nekem valóban jó lenne a sok hipó miatt, de más egyéb okom nincs úgy igazából rá. Hipó ugye nem is lenne nekem, ha nem futnék, de hát mindegy, nekem így kell ezt megoldani sajnos. Buzi cukor...

    Érdekes, hogy írod, hogy zárkózott voltál a tollal. Én a Te korodban, 30 éves koromig kb. éjszakából-éjszakába, ágyból-ágyba jártam, engem soha nem zavart a toll - egy készülék viszont igencsak ezt tette volna. Mérni viszont mindig mértem és igyekeztem eléggé odafigyelni rá. Még a legpiásabb állapotomban is még filmszakadás előtt és után rögtön mérek (vagy mértem), tehát ezzel soha nem játszottam.

    Most, így 2 gyerekkel azt mondom, hogy már talán elviselném (bár pl. nem pizsamában alszom), de csupán a szúrásnak annyi értelmét nem látom szerintem. Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy megkeresem a Te általad javasolt embert is és megkérdezem erről a próbaidőszakról, mert igazából szeretném a HgA1C-t levinni 5-6 körülre (most fogok menni laborba, hogy most hol járok).

    Más:

    Egyébként gondolkozom, hogy kellene csinálni egy sportoló fórumot cukorbetegeknek. Igazából azt kell, hogy mondjam, hogy rohadt nehéz az "intenzív" sport ebben az állapotban. Most ebben a hónapban heti 3 x 8.5 km-ert futok csak, viszont az időn elkezdtem gyorsítani. Patentul 9-10 közé kell belőnöm a cukrot, mert egyébként szevasz, elmegy a cukor és az erő. A Páromnak volt egy forradalmi ötlete, viszek magammal cukrot egy Kinder tojásban (abban a sárga izében) és ez az életmentőm. Nagyon sokszor van az, hogy 6-7 km-ernél már érzem, hogy lassulok és akkor adok magamnak egy löketet a cukorral - ami egyébként ultragáz, mert nem túl jó érzés enni egy adag cukrot futás közben. :) Amúgy brutális a cukor csökkentő hatása a futásnak, nekem 9-10-ről 2-4-re megy le cukor nélkül, ha lökök magamnak egy adagot, akkor 4-5 körül végzek. Ezek után túró rudi, cukros üdítő meg ilyenek (ésszel persze), mert 2-3 órán keresztül mint a gép, úgy esik a cukrom (ehhez hozzátartozik, hogy én futás után kötelezően 2 liter vizet megiszom, ami úgy tudom szintén jó a csökkentéshez). Ha nem üdítőzöm vagy csokizom, akkor egy komplett vacsorát meg tudok enni úgy, hogy nem szúrok hozzá. Szóval az eredmény jó, HgA1C-t még nem tudom, de nehéz is egyben a cukorszintet jól belőni és persze nem tudom, hogy mennyire jó az, hogy 5 mmol-t esik le 45 perc alatt... :(

    Ja, az erekkel kapcsolatban csak annyit, hogy javaslom azt mindenkinek (én 3-4 éve kezdtem), hogy heti többszőr (én 3-4 alkalommal csinálom, főleg a futás után) tűz forró vízben zuhanyzás és a végén jéghideg. Ergo mint egy szauna. Állítólag nagyon jót tesz a hajszálereknek, persze közben ésszel, hogy nehogy szívrohamot kapj (megvan ennek ugye a módja, hogy hogyan hűtöd vissza magad). Egy darabig nagyon rossz érzés, de utána tényleg jó!

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák