Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nunder

    őstag

    Üdv!

    Jó barátom notebook vásárlás előtt áll, és megkért hogy segítsek neki találni egy megfelelőt. Gondoltam teszek itt egy próbát. Íme a kritériumok:

    1.) Vásárlás időpontja: aktuális, amint megvan a megfelelő.

    2.) Keret: 250k + 10-20k amennyiben az indokolt.

    3.) Használat: első sorban otthoni felhasználásra kellene, filmnézés, internetezés, nagy méretű tervrajzok PDF-ben történő nézegetése. (irodai felhasználás: egy építőipari cég minden velejárójával, ennek ellenére 3D renderelési munkákra csak elvétve alkalmaznák, akkor is inkább csak robbantott ábrák megtekintésére. - ez a rész másodlagos)

    4.) Játék: alkalmi játékra ugyan használná az úriember, de azokból is az évekkel ezelőtti klasszikusok (pl. CoD 2) a lényegesek.

    5.) Minőség vagy teljesítmény: arany középút. Mivel sokat lenne mozgatva az építkezéseken (irodáról-irodára) ezért strapabíró felépítménnyel rendelkezzen, de ugyanakkor tegye a dolgát. (Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem :) )

    6.) SSD: mindenképp legyen benne, 120GB-ot gondoltam első sorban, az oprendszernek valamint az irodai programoknak.

    7.) Kijelző: 17"-os, full HD felbontású matt kijelző, lehetőleg tükröződés mentes, ami napfényben is jól olvasható.

    8.) Tömeg: elhanyagolható. Legtöbbször táskában, autóval szállítják, nyilván ne legyen 5+ kg.

    9.) Oprendszer nélkül, a cégnél kapja ugyanis.

    10.) Tárhely: 1TB, RAM: 8GB, optikai meghajtó: lehetőség szerint legyen benne.

    11.) Nincs, járulékos plusz-ok (USB 3.0, webcam, HDMI) jó ha vannak, de nem szükségesek.

    12.) Talán a tervrajzok Adobe Readerben és a SolidWorks.

    13.) Dell Inspiron széria a Dell-es garancia miatt, de konkrét elképzelés nincs. A fő szempont, hogy jó legyen a support és kényelmes legyen használni.

    14.) Kizárólag új jöhet szóba.

    Bármilyen ötletet szívesen fogadok, előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák