Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    válasz Bman81 #752 üzenetére

    Formailag persze hogy vállalkozás, vállalkozói igazolvánnyal viszed a boltot, valamint vállalkozói szempontból adózol. A pénzed egy része viszont mások zsebébe kerül, akik egykoron érdekeltek voltak abban, hogy alájuk emberek kerüljenek. Általában szépen hangzik minden MLM-es bemutatón, hogy "saját vállalkozásod lehet fillérekből", viszont a "vállalkozásod" jövedelmének egy része a piramis felső szintjeinek megy. Ha én vállalkozok, akkor hülye leszek bárki másnak is adni a jövedelmemből, de mivel ez MLM, ez a rendszer felépítéséből adódik. Tehát "kaptál" egy lehetőséget, de milyen árat fizetsz érte hosszú távon?

    Ne keverd ide a franchise rendszert. Míg az MLM-ben majdhogynem nulla, egyes franchise terjesztést gyakorló cégeknél hatalmas pénzek mennek el reklámra (csak egy pár ismert példa, McDonalds, Fornetti, Pizzahut, bár gondolom nem mondok újdonságot). Ha franchise rendszerbe csatlakozol, azzal jóelőre "megvásárolod" a stabil vevőkört is.

    Az MLM-el továbbra is az a bajom, hogy képtelenség előre tervezni. Lehet hogy 10 embert meglátogatsz, és keresel, lehet hogy 100-at, és nem keresel. A szerencsefaktor pedig egyáltalán nem IQ kérdése, mivel az MLM-es tájékoztatók pont úgy vannak kitalálva, hogy IQ-tól függetlenül (majdnem) mindenki elhiszi, hogy ebből neki haszna lehet, és belép.

    Ha én elmegyek egy nem MLM rendszerű munkahelyre, ugyan hol fognak tőlem pénzt kérni azért, hogy elkezdhessem a munkát?

    "Mivel tudsz többet egy más, hasonló méretű cég általad leírt mutatóiról?"
    Sokkal többet nem tudok, de ez most teljesen mindegy. Az MLM rendszereket mindenhol a sikerességükkel meg dinamikusságukkal meg anyámkínja reklámozzák. Mikor egy munkatársat megkérdezek, meséljen a tagok teljesítményéről, általában kitérő választ kapok (általánosságban beszélek). Mutass már nekem egy MLM céget, ahol szintekre lebontva megtudhatom, az egyes szinteken hány ember dolgozik, mekkora jövedelemmel? Ez számomra fontos akkor, mikor a cég sikerességét próbálom meghatározni. Ha a Bnetnél mondjuk 10000-n vannak az első két szinten, a maradék (ha jól tudom) 6 szinten pedig 100-an, az számomra nagyonis sokat elmond a lehetőségeimről a cégnél. Hasraütésszerű adatokat mondtam, gondolom érted mire célzok.

    Nem tudja valaki hova lett a figyelo.hu-ról a cégtár szolgáltatás...?

Aktív témák