Hirdetés

Aktív témák

  • SGS

    újonc

    válasz butyiba #2742 üzenetére

    Kedves Bütyi Bá!

    Lelkes Cégköltség kollégám tényleg jó ötletet adott, :R utánakérdeztem az Uniqánál, valóban vissza tudja vásárolni a felhalmozási befektetésének egy részét, de csak úgy, hogy legalább 200 ezer Ft marad a szerződésben.
    Ebben az esetben is érdemes elsőként minimáldíjasra módosítani a szerződést, hogy az eseti számlán még meglévő összeg minél tovább kitartson. Utána viszont érdemes lenne Cégköltség ötletét továbbfejlesztve a lehető legtöbb felhalmozási befektetési egységet visszavásárolni (2 év múlva még az értéke is jó eséllyel nagyobb lehet), majd amint kifizették, azonnal feltölteni vele az eseti számlát. Egyrészt nem kell évente csikicsukit játszani, :)) másrészt az eseti számlának jóval kisebb az éves alapkezelési díja, tehát egy kicsivel még jobban jár. :C Aztán folytatni a szerződést úgy, mint eddig, az eseti számláról rendezni az éves díjat. Így kb. 2012-ig kitart az összeg. Akkor ezt még egyszer meg tudja tenni, és ha kell, akkor még egyszer. Ha minden igaz, 2021-ig kell így játszania, hogyha nem szeretné a visszavásárlási értékkülönbözetet a biztosítónál hagyni. De valóság az, hogy külön pénzek befizetése nélkül életben tudja tartani a szerződést az indokolt 15. évig úgy, hogy jelentősebb veszteséget realizálna. Ugyanezt javasoltuk egy régi CreditSuisses ügyfélnek még kezdő koromban, és ott is működött. Nem olyan rosszak ezek a szerződések, de Azigazforest-nek is igaza van, egy tanácsadó azért jól jön. :K

    A konkrét lépésekben Cégköltség (szerintem természetesen), és jómagam is szívesen segítünk, ha igényli.

    Tisztelettel:

    SGS

  • SGS

    újonc

    válasz azigazforest #2749 üzenetére

    Szia Forest!

    Képzelj el egy olyan hosszú távú befektetést, amit a cég költségként leír, és egy, a céggel kapcsolatban álló magánszemélynek (alkalmazott, tulajdonos, stb.) lesz belőle nyugdíja, vagy magántőkéje. Menet közben a cég bármikor visszavehet a befizetett pénzből, ha szüksége van rá, tehát jó biztonsági tartalék. És adót fizetni ráérsz 10-20 év múlva (amikor a pénzedhez akarsz jutni). Addig is neked dolgozik a majd egyszer befizetendő adó. ;) És "természetesen" a nem inkasszálható (az APEH számára sem), nem perelhető (elváló feleségek ellen :D ), és még egy életbiztosítás is van mögötte. Ja, és ha úgy hozza a sors, még hitelt is tudsz rá építeni, de ez már tényleg nem egyszerű rész... :DD

    Kegyetlenül jó megoldás, aki vállalkozó meghallja, kapkod érte! :C Nincs a piacon még egy ilyen rugalmas, és sokoldalú megoldás, ráadásul eddig az alapjainak teljesítménye olyan "nagy öregeket" vert meg, mint az Aviva, az Uniqa, vagy a Generali. :R Mi most vezetjük be egy nagy baranyai cégnél a cafeteriába, választható elemként. :K

    [ Szerkesztve ]

    SGS

  • SGS

    újonc

    válasz Nepal #2750 üzenetére

    Szia Nepal!

    Üdv a táborban! Egyre több itt a kolléga... :DD

    Én is ezt tapasztalom, nyugtatom az ügyfeleket. Igaz, eddig rosszat nem tapasztaltak, úgyhogy nem nagy ügy. :U Viszont most az egyik ügyfelemet jól rászedte egy Uniqás ügynök! :(( Na őt most nyugtatgathatom! :F De még jó, hogy kibökte egyáltalán! :Y

    SGS

  • SGS

    újonc

    válasz cégköltség #2747 üzenetére

    Figyelem, Cégköltségnek megint igaza van! (Ma egyfolytában csak helyeselek, mi? :D )

    Most egyszer és mindenkorra bárki megalapozhatja az egész életét nálunk, néhány év alatt! Ténlyeg mindent megkapunk a rendszertől, ezt tapasztalatból mondom. Nem csak az átképzés, de rendkívül magas színvonalú továbbképzés is folyamatosan biztosított. Ráadásul ingyen! :Y

    Viszont dolgozni kell... :DDD

    ...és tényleg csak korrekt emberek jöjjenek!

    SGS

  • cégköltség

    csendes tag

    válasz SGS #2752 üzenetére

    Nincs a piacon még egy ilyen rugalmas, és sokoldalú megoldás,

    Kapásból 5-öt tudok ilyen megoldást más más költségszerkezettel. :Y

  • cégköltség

    csendes tag

    válasz SGS #2751 üzenetére

    2021-ig kell így játszania, hogyha nem szeretné a visszavásárlási értékkülönbözetet a biztosítónál hagyni. Ez nem így van!
    Sajnos a kezdeti költségeket díját így is úgy is levonják. Mi marad a kezdeti egységekből.

    7,95% /év 15 évig első 2 év díjából
    100% - 7,95% = 92,05% = 0,9205
    0,9205^15 = 0,28864
    0,9205^14 = 0,31357

    ~ Első 2 év kezdeti befektetési egységeinek
    30%-a marad

    Természetesen az akkori árfolyamon.
    Pld. 500. 000ft/év mind a két évben 1ft-ért vásároltunk befektetési egységet. Tehát 1millió befektetési egység van a számlán, ami egymilliót ér. A15-év elteltével az ügyfélnek 300. 000db befektetési egysége marad, az akkori árfolyammal megszorozva teszi ki a két év kezdeti egységének az értékét. Ha 15-évben az árfolyam 4Ft. alatt 4 akkor ennek 1. 200. 000Ft-az értéke. Vagyis ha az 5-6-7 vagy bármelyik évben visszavásárol az ügyfél, vagy ha végig viszi a szerződést kezdeti költség szempontjából ugyan annyit, fizet ki az ügyfél.
    :C

  • cégköltség

    csendes tag

    Egy-két helyesírási hiba becsúszott, mert amit gondoltam azt gyorsan le is írtam és nem ellenőriztem. :F

  • csaba54

    tag

    válasz Nepal #2750 üzenetére

    ..."" látott a parlament előtt embereket táblákkal a kezükbe amire az volt fel írva, hogy ellopta a pénzem a Bnet?"
    erre ő.."neeem"

    akkor ezzel így most csak azért volt szerencséd ,mert még nem volt időm és kedvem megszervezni,de hidd el lenne rá jelentkező bőven,igaz én az Uniqua és a Bnet elé gondoltam,nekem elsősorban velük van gondom,ők nem tesznek eleget a félrekötések ellen
    érdekes módon az itteni apróhirdetés azzal kezdődik mire vigyázz hogy ne ess áldozatul a csalóknak,itt érdekes módon fontos az ügyfelek fórumozók érdeke a Bnetnél miért nem?

    az autószerelők és egyéb szolgáltatók lenyúlásai gondolom szintén megérnének egy-egy topikot de azok szemétségei még nem menti fel ezekét

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • maholnap

    csendes tag

    válasz cégköltség #2757 üzenetére

    Látom, gyülekeznek a bnetesek, akik egymást heccelik, és egymásnak dícsérik a céget és az MLM építkezést :) Vicces :))

    A fórum eredeti címe: Brokernet - ki mit hallott róla?

    Le lehetne írni a pro és kontra érveket a belépés mellett és ellen. Belépni lehet passzióból, illetve annak érdekében, hogy az ember legalább sejtse, hogy mi történik a pénzével... És természetesen be lehet lépni az MLM bűvöletében, a piramis építése kedvéért, elvégre minden huszadik új munkatársnak sikerült elérni az ötös szintet (egy 10 szintű rendszerben, de most nehogy jöjjön nekem egy belső ifjú titán, hogy "de a bnetnél csak hét szint van, mert akkor minek hívjuk a 7/2, 7/3, 7/4 szinteket, és még van ugye, az a szabály is, hogy az ötös, hatos, hetes pozíció elvárt forgalmát kétszer kell teljesíteni, amiből viszont az következik, hogy legalább 12 szintű mlm-ről van szó).

    Ki lehet abból indulni, hogy minden családba kellene egy-egy UL (mondjuk a lehető legkisebb, vagy a számukra éppen optimális éves rendszeres befektetési összeggel). Aki szokott tőzsdézni, vagy gyorsan forgó vállalkozása van, amiben félre is tesz valamilyen befektetésbe, ott nem az UL az optimális. És 50 év fölött sem javasolnám, hacsak nem max. 10 évre.

    Lehetne gyűjteni az érveket a belépés ellen: gyenge színvonalú képzések (az országban alig van két-három divizió, ahol valóban magas szintű képzés folyik), az UL-értékesítés területén a kezdő szinteken (1-2-3 pozíció) a szakmai átlag jutalék tizede-hetede jut a kötő munkatársnak, a többi szétosztódik a piramis tetején, stb... Mindenkinek lehetnek tapasztalatai belső munkatársként, volt munkatársként, vagy kóklerbrókert tapasztalt ügyfélként, illetve sok esetben kellemes tapasztalattal rendelkező elégedett ügyfélként...

    Az MLM ebben a szakmában eléggé extrém, de annak az öt-hat százaléknak bejön.

  • maholnap

    csendes tag

    válasz maholnap #2759 üzenetére

    Én például hallottam olyat - meg nem erősített forrásból -, hogy maffia pénzeket pakoltak be UL-ekbe több városban, hatalmas nagyságrendben... Végülis perelhetetlen, inkasszózhatatlan...

    Aztán hallottam - magát megnevezni nem kívánó forrásból - olyat, hogy a belső kritikusokat elhallgattatják, és ellehetetlenítik a cégnél, vagy letiltják a képzésekről. Olyat is hallottam, hogy máshol sikertelen, esetleg éppen a korábbi szakmája kamarájából törölt, kivágott ember ért el magas pozícióba, de irtja évek óta (eltávolítja) azokat, akik a csoportjába komoly szakmai színvonalat akartak vinni...

    És ugyanakkor halottam olyanokról, akik friss tizennyolcévesként, vagy éppen valami komoly élet-kanyar (válás, munkahelyváltás, munkakör megszűnés, stb.) után kerültek a céghez, kisebb-nagyobb bukdácsolások, lejtők, hegyek-völgyek után most a legmagasabb pozícióban vannak, és imádják az egészet... Sok-sok példát hallottam olyanokról, akik itt találták meg életük párját (akár többet is egymás után, vagy éppen egyszerre ;) , esetleg itt veszítették el életük párját, gyermekük apját, vagy anyját...

    ... már csak a fórum eredeti kérdéséhez híven amik eszembe jutnak e kései órán... :)

  • csaba54

    tag

    örvendetes a sok jó üzletkötő tanácsadó megjelenése,de hol voltatok akkor amikor a sok kollegátok megrendíthette az ügyfelek bizalmát?
    mennyivel könnyebb dolgotok lenne,ha az itteni győzködés helyett az ügyfélszerzésre a megelégedett ügyfelek okán csörögnének a telefonjaitok
    tovább megyek,és ezt már többször felvetettem,ha ezek tényleg annyira jó konstrukciók lennének,nem előre vennék ki a jutalékukat csökkentve ezzel a forgó tőkét!
    vagyis az én pénzem rizikózik és ott van a tuti jutalék
    eszük ágában sincs a rizikóban részt venni,de erre csak akkor jövünk rá amikor kiderül,hogy a kedves ismerősünk,barátunk rokonunk valahogy egész másképp mondott el mindent és noha megkésve ,de végre elkezdünk utána járni a tényeknek
    higgyétek el mondhattok bármit az igazi reklám a megelégedett ügyfelek ajánlása és ezt elég nehéz ígéretekkel helyettesíteni

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • maholnap

    csendes tag

    válasz csaba54 #2761 üzenetére

    Kedves Csaba!

    Meg kell védjem a társaság egy részét (akik megérdemlik, de nem lehetnek itt :-)). A konstrukciók valóban jók, sok esetben tényleg alkalmasak sok mindenre. A rossz hír, a negatív vélemény azonban sokkal gyorsabban és sokkal több emberhez jut el, mint a negatív, az elégedetlen ember hangosabb is, mint az elégedett...

    Sok kóklerbrókerrel baj van, méghozzá nagy baj. A szakma azonban tisztul, kihullanak a férgesek (na jó, még korántsem mind...), van már szakmai kerekasztal, minőségbiztosítási rendszer, belső és külső oktatási rendszerek, stb.

    Természetesen, lehetne ügyesebb a kommunikáció, de az övön aluli, különösen a kifejezetten rossz szándékú cikkekkel (figyelők) nem igazán lehet mit kezdeni. A mostani számba is jutott még egy ügyfél-levél, most érdekes módon egy belső ember írt... mindjárt a első belső oldalon. És pro-kontra is jutott a sorok közé, összességében nem is értem, hogy mit akart a levelével elérni... van is az állításai között butaság, meg szó szerinti igazság is, ahogy általában a legtöbb ottani tanácsadó mondanivalójában. Az utolsó sorai viszont élesek, és igazak: "Az ügyfelek és a tanácsadói szakma védelme érdekében ideje lenne a gyermekbetegségeken túllépni, és valódi partneri kapcsolatot kialakítani ügyfél és szolgáltató közt." Hja, kérem, ez igaz a mobilszolgáltatókra, a távközlés, energetika, a csomagküldés, posta, bank, biztosító, lízingcég, és temetkezési vállalkozás vonatkozásában egyaránt... :C

    [ Szerkesztve ]

  • csaba54

    tag

    válasz butyiba #2713 üzenetére

    ..."Volt egy Providenciás befektetéses életbiztosításom 10 éves futamidővel havi 9600 befizetéssel. Lejárat után kemény 120.000 hasznot hozott."

    kedves sorstárs
    azt az egyet nem értem,ha már egyszer átestél hasonlón,mert ugye mondanom sem kell ,hogy a 10 év utáni 120ezer nyereség az inkább bukás mint haszon,akkor hogy hihettél még bárkinek is és szálltál be újra a hintájukba
    mielőtt visszakérdeznél,nekem halvány lila gőzöm sem volt erről az egészről,bármit bekajáltam volna,mert az én kőreimben a bizalmon alapul az üzlet és a felhígulásnak az első jelét épp ez a félrekötés példázza ami az egész bulit tönkreteszi, teheti mert ezután nincs bizalom,vagyis ha van kes van áru,ha nincs akkor megvárom amig lesz és igy azonnal visszaesett a negyedére az üzlet ami nekem se jó de annak se aki az én tőkémből profitálhatott
    akárhonnan nézed ez a buli nem rólunk szól,nem nekünk ügyfeleknek lett kitalálva
    az egésznek a lényege az embereknél levő pénzek becsalogatása egy csillógónak látszó rendszerbe ahova épp a csalogató nem száll be ,képes megelégedni az igéreteinél nagyságrendekkel kissebb jutalékkal,de mire ezt átlátjuk már csak futhatunk a pénzünk után

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    válasz maholnap #2762 üzenetére

    Tisztelt maholnap
    mint írtam már rengeteg infóhoz jutottam általad,amiért jó,hogy itt vagy,de az már nem a legszerencsésebb -most igyekszem a leg meg nem bántóbban fogalmazni,mert itt az építés és nem a rombolás lenne a cél - ,hogy olyat akarsz eladni amiben nem,veszel részt
    én megértem és már tudom is ,hogy az igazi buli a kötések utáni jutalék és nem a kötés
    ha nem így lenne,már rég belinkelted volna valamelyik nagyösszegű kötésedet mintegy bizonyítva, nézzétek meg így megy a szekér ezt lehet vele elérni
    zsófibr lesajnált a két év utáni veszteségemmel,az a tanács ,hogy ebben a válság helyzetben érdemes venni DE EZ A TANÁCS AZ ÉN PÉNZEMNEK SZÓL zsófibr se linkelte be mekkora összeget tolt be ebben az ajánlott időben ,csak az ügyfelek utáni 1-1.5 millióval dobálózik
    ennél sokkal példaértékűbb lenne ha 1-2 millióért UL-t kötne
    ha én tudok egy jó bulit megcsinálom ,hülye lennék némi jutalékért oda adni bárkinek is
    na jó egy két jó arcnak azért szóltam,de azoktól nem kértem semmit
    ők is szoktak szólni és ettől müködik,legalábbis hosszútávon
    tisztelettel csaba

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • csaba54

    tag

    :(

    [ Szerkesztve ]

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz SGS #2752 üzenetére

    Kedves SGS!

    Aranyos hogy így félreértetted, én mindent tudok róla, de köszi.

    "még hitelt is tudsz rá építeni"

    Ezt ne nagyon terjeszd!

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz maholnap #2760 üzenetére

    "végülis perelhetetlen, inkasszózhatatlan..."

    nebbutásodjmáááár!

    A magyar állam kiszúrt magával, mert a maffia ide teheti a pénzét és senki nem nyúlhat hozzá? Bűncselekmény esetén semmi nem az! Még ez sem.

    Tényleg nem lehet inkasszózni akkor, ha a feleségem akarja perbe vonni váláskor, vagy egy másik cég követel x+4 összeget tartozás fejében. Amint adócsalásról, fegyvercsempészésről, stb van szó, úgy lecsapnak rá, mint medve.

    (kóklerbróker mi? :()

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz maholnap #2760 üzenetére

    "Aztán hallottam - magát megnevezni nem kívánó forrásból - "

    szerintem az az anti-Pulitzer díjas Figyelő cikk tele volt ilyen utalásokkal. Egy ilyen kijelentés az újságírásban manapság már nem divat.

    Ahogy látom, más fórumokon is ugyanilyen ellenérvekkel cáfolták az érvelésed. Nem baj persze, csak a publikációknál nem csak azt kell nézni, hogy Te mit akarsz közölni, hanem hogyan lesz befogadóbb a közönséged.

    "belső kritikusokat elhallgattatják, és ellehetetlenítik a cégnél, vagy letiltják a képzésekről."

    Tegyük fel, cégvezető vagy. Felépíted életed értelmét, a piacot megdolgozod, és a kollektívában van aki bomlaszt. Természetesen megbeszéled vele, hogyan szeretnéd Te. Ha ezután is észreveszed, hogy nem egy irányba vinnétek a céget, ugye nem bocsátod szavazásra hogy mi történjen a dolgozóval?

    "akik friss tizennyolcévesként, vagy éppen valami komoly élet-kanyar (válás, munkahelyváltás, munkakör megszűnés, stb.) után kerültek a céghez, kisebb-nagyobb bukdácsolások, lejtők, hegyek-völgyek után most a legmagasabb pozícióban vannak, és imádják az egészet..."

    Szerintem ez egy igazi sikersztori, kevés ilyen cég van. Én ennek örülök, már csak a csapatom miatt is. Azok miatt, akik nem bíznak magukban, majd később önállóak lesznek és sikereket élnek meg. Jó ilyenkor a szemükbe nézni.

    "Sok-sok példát hallottam olyanokról, akik itt találták meg életük párját (akár többet is egymás után, vagy éppen egyszerre ;) , esetleg itt veszítették el életük párját, gyermekük apját, vagy anyját..."

    Nem mondom, hogy tudom mit akarsz ezzel mondani, de biztos történt ilyen ennél a cégnél is. Főleg az indulást tolerálja nehezen egy párkapcsolat. Ha valaki megtalálja élete párját, az gyönyörű dolog. Ha többet egyszerre, nos vannak ilyenek. Igen, én is úgy vettem észre hogy a Brokernet az egyetlen cég, ahol ez megtörténhet. Én is elítélem, hogy ide csajozni/pasizni jönnek az emberek, a céges kötelező orgiákról már nem is beszélve, ráadásul hogy az óvszert is saját pénzen kell venni. Tudom, nem gondoltad komolyan hogy ezzel kritizálod a Brokernetet

    "... már csak a fórum eredeti kérdéséhez híven amik eszembe jutnak e kései órán... :)"

    Kellemes relaxációt kívánok, pihend ki magad!

  • csaba54

    tag

    válasz azigazforest #2767 üzenetére

    ...." Amint adócsalásról, fegyvercsempészésről, stb van szó, úgy lecsapnak rá, mint medve.

    ez egy érdekes gondolat
    ha egy portfolióról kiderül,hogy pénzmosás,de éppen veszteséges , /mint az enyém is / akkor a hatóság kénytelen tovább menedzselni,amig az egységek guruló forintokká nem válnak?
    és viszi 15-20 évig mert akkor realizálódik a hozam? :))
    :DD

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

  • cégköltség

    csendes tag

    válasz azigazforest #2767 üzenetére

    Tényleg nem lehet inkasszózni akkor, ha a feleségem akarja perbe vonni váláskor,

    Ez nem igaz. Pont ebben az esetben perelhető, ha már házasok voltak, mivel a közös kasszából fizette a biztosítását, így a fele a férjé és a fele a feleségé tök mindegy hogy melyikük a szerződő, biztosított kedvezményezett. Válásnál bevihető a perbe. Ha az ügyfélnél azt mondod, hogy nem perelhető válóper esetén akkor az ügyfelet félrevezeted.

    :R

  • Dr.Adonisz

    csendes tag

    válasz Josh #35 üzenetére

    Lorcsi valszeg a Capital Partners a. s. ről beszélt... elég gáz cég

    Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz csaba54 #2769 üzenetére

    nmmmm

    Csak akkor inkasszálhatatlan, ha sima per, de nem bűncselekmény. Cáfolni akartam maholnap légből kapott hülyeségét, hogy a maffia ilyen eszközökben rejtegeti a pénzét, mert így tudja csak eldugni a törvény elől.

    Maholnap, innen is csak azt tudom mondani, hogy ez egy nagyonnagy sültbaromság volt, bár lehet hogy én értettem félre valamit és még ki tudod magyarázni.

  • csabe

    újonc

    válasz azigazforest #2772 üzenetére

    cégköltség
    (újonc)Tényleg nem lehet inkasszózni akkor, ha a feleségem akarja perbe vonni váláskor,
    Ez nem igaz. Pont ebben az esetben perelhető, ha már házasok voltak, mivel a közös kasszából fizette a biztosítását, így a fele a férjé és a fele a feleségé tök

    azigazforest
    (lelkes újonc)nmmmm
    Csak akkor inkasszálhatatlan, ha sima per, de nem bűncselekmény. Cáfolni

    mi van gyerekek most kinek kell hinni?

  • cégköltség

    csendes tag

    válasz csabe #2774 üzenetére

    Ezt még egy sima válóperes ügyvéd is megmondja neked.
    :C

  • maholnap

    csendes tag

    válasz SGS #2752 üzenetére

    Menjen mindenki gyorsan oda dolgozni! Szinte ingyen van a belépés (30pénz), és utána óriási jutalékot fizetnek (a konkurensekhez képest az egyes pozícióban a tizedét, kettes pozícióban a nyolcadát, hármas pozícióban kb a hetedét a piaci jutaléknak). És ekkor jártál már kb száz ismerősödnél, a fele megútált azért, hogy eddig felé sem néztél, de most még rá is akarsz sózni valamit... és a százból kb. tíznek el tudtál adni egy húszéves kötelezettséget, ami több tízmilliós befizetési kötelezettség éves szinten 10%-nál magasabb költséggel...

    És van óriási szinergia: soha semelyik biztosítós, ingatlanos, vagy bankhiteles nem fog neked ajánlani ügyfelet (habár a szinergia kétoldalú kölcsönhatás), csak te fogsz nekik ajánlani ügyfeleket. Ezeket az ügyfeleket kezdők fogják (az esetek többségében) kézbevenni (különösen ingatlan, hitel, pályázat és vállalati hitel kérdésben), tehát nem lesz megoldva, vagy pancser módon lesz megoldva.

    DE ha sok-sok kezdőt felveszel a piramisodba, akkor esetleg még "vezetői jutalékot" is fogsz kapni a munkájuk után. Mivel képzést nem mindegyik csapatban kaptok elég komoly színvonalon, ezért sok-sok visszaírásra számítasz, nem csak a saját esetleges sztornóid miatt, hanem a munkatársaid által kötött, de bármi oknál fogva később felmondott konstrukciók miatti visszaírások miatt. A jutalék visszaírás mértéke megegyezik az eredeti jutalékoddal, a karrier egységek visszaírása duplán kerül levonásra.

    Kihagyhatatlan lehetőség!

  • maholnap

    csendes tag

    válasz azigazforest #2772 üzenetére

    Belső emberként kérdezz rá, hogy mekkora volt az elmúlt hónapok csúcs éves díja... Nem azt írtam, hogy a maffia ide rejti, hanem azt, hogy maffiapénzeknek is itt ajánlanak helyet. Lesz még ebből baj... (Mellesleg a legnagyobb politikusok, balról-jobbról, belföldön és külföldön helyezik el UL-ekbe a pénzt...)

    Válópereknél volt már példa arra, hogy UL-t perbe vontak, én egyről tudom konkrétan (az is azért történt, mert apa kinn felejtette exneje előtt a kötvényt), hogy kötelezték a férjet a lejáratkor (majd 17-18 év múlva) a mai értéken párszázezer felének későbbi megfizetésére. Tehát valóban, a felmondásra, vagy részleges visszavásárlára nem lehet bíróságon kötelezni senkit egy UL-nél. Erre jó.

    [ Szerkesztve ]

  • viharhozo

    addikt

    válasz SGS #2741 üzenetére

    a termékeink teljesen "hülyebiztosak" - már elnézést a szóhasználatért. Magyarán úgy vannak megcsinálva, hogy akkor se lehessen elrontani, ha a kutya se figyel rá a teljes futamidő alatt.

    Aha. Az inkriminalt Figyelo-cikkben azert ennyire nem rozsas a helyzet.

    [I]Az elmúlt évek törésmentes felfutását jórészt épp az biztosította, hogy kombinálni kezdték a befektetési termékek és a hitelek eladását. Az ügynök számára ez dupla jutalékot, a Brokernet-csoport számára lényegében dupla profitot jelentett, sajnos azonban az ügyfelek számára ez egy roppant előnytelen és kockázatos kapcsolt terméknek bizonyult.

    Több tízezer ügyfél hitte el, hogy majd ő „agyonveri a piacokat”, vagyis a zseni tanácsadó által ajánlott befektetési rész hozama nemcsak vígan kitermeli a hitel költségeit, de meg is lehet gazdagodni a termékből. Ma viszont – az elszálló devizahitel-törlesztőrészletek nyomán – közülük sokan azon küzdenek, hogy korábban tehermentes ingatlanjukra ne tegye rá a kezét a bank, miközben a befektetési rész is jóval kevesebbet ér, mint egy éve.[/I]

    Magyarul: a szarbol szerettetek volna varat epittetni az ugyfellel.

    [ Szerkesztve ]

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz azigazforest #2767 üzenetére

    Na ja, mert aztán a biztosítókra nem vonatkozik a PMT..... :U

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz cégköltség #2745 üzenetére

    ....feltéve, ha nem vett igénybe adókedvezményt, akkor kicsit deficitesebb a tranzakció :)

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz SGS #2752 üzenetére

    [I]"A kifizetők által magánszemélyek javára kötött biztosításokkal kapcsolatosan is érvényes az Art-nak az a rendelkezése, hogy a jogokat az adójogviszonyokban is rendeltetésszerűen kell alkalmazni. Az adótörvények alkalmazásában nem minősül rendeltetésszerű joggyakorlásnak az olyan szerződés vagy más jogügylet, amelynek a célja az adótörvényben foglalt rendelkezések megkerülése."

    "Ha az adóhatóság azt tapasztalja, hogy a biztosítási ügylet célja a közterhek mérséklése volt, akkor - figyelemmel a nem rendeltetésszerű joggyakorlásra - jogosan marasztalhatja el a biztosítási díjat fizető munkáltatót, kifizetőt, aki viselni kényszerül a jogszerűtlen magatartás minden jogkövetkezményét."[/I]

    Nos az APEH nyilván nem fog mindenkit seggberúgdosni a fentiek miatt, de láttam már ilyen peches céget.... :N

    Svenska80

  • maholnap

    csendes tag

    válasz SGS #2752 üzenetére

    "A számviteli elszámolás tekintetében a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (számviteli törvény) 16. §-ának (3) bekezdésében meghatározott „a tartalom elsődlegessége a formával szemben” alapelvet is érvényesíteni kell, mely szerint a beszámolóban és az azt alátámasztó könyvvezetés során a gazdasági eseményeket, ügyleteket a tényleges gazdasági tartalmuknak megfelelően kell bemutatni, illetve annak megfelelően kell elszámolni..." (forrás: Apech)

    Fontos lehet még:
    (PM jövedelemadók főosztálya 14203/2007- APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási főosztály 1559820939/2007.)

    [Számviteli törvény 3.§ (7) bekezdés 3. pont; 16.§ (3) bekezdés]

    Amint lejár a kötvény, (vagy részleges / teljes visszavásárlás esetén) a kézhez kapott összeg bevétel lesz, a követelést lekönyvelve ezzel szemben a nyereség adóköteles. (Vannak olyan kötvények, amik költségként elszámolhatók, kockázati biztosításnak felelnek meg - persze megtakarítás jellegűek. Van, aki úgy gondolja, hogy néhány év alatt már olyan hasznot hoznak, hogy visszavásárláskor fedezik az összes adóterhet, így szinte adómentesen vehető ki osztalékágon...)

    Cafetéria felállásban adómentes juttatás és a vállkozásnak pedig egyéb bérjellegű költség, mindaddig amig a kedvezményezett a magánszemély. Ez max 400e Ft lehet ebben az évben. Ahogy nézem, a négyszázezer Ft-os korlát a természetbeni juttatásoknak csak egy bizonyos körére vonatkozik, konkrétan azokra, amelyek az SZJA törvény 71. paragrafusában fel vannak sorolva, tehát adómentesen 400.000,- Ft felett is lehet adni olyan dolgokat, amik nincsenek benne a 71. paragrafusban. Megnéztem a paragrafust, nincs benne kockázati életbiztosítás sehol, van viszont máshol: az 1-es mellékletben. 1.mell. 6.3 pont. És ez a nem mindegy! Ez nem is személyi jellegű kifizetés - hanem az 53-asban elszámolható sima egyéb költség. Ráadásul tag is kötheti magára, négyszázezres korlát nélkül. De nem mindegy, mikor, ugyanis ha év végén kötnek, az éves díjat nem lehet mind elszámolni. Az arányos részét el kell határolni a következő évre (van már olyan termék, amelyiknél nem kell, de ezt az ügynök tuti tudja :-)).

    Abban teljes mértékben biztos vagyok, hogy ezekkel a paragrafusokkal, azok alkalmazhatóságával, jogi és adójogi értelmezésével a kedves tanácsadók mind teljes mértékben tisztában vannak (mint pl. a százalékos egészségügyi hozzájárulás tényéről és mértékéről, a kezdeti költségelvonásról és egyéb költségekről). A képzések magas színvonala, a tanácsadók teljes körű képzései és kvalifikált mérlegképes gyakorlata predesztinálja őket arra is, hogy egy esetleges revízió esetén, vagy munkahelyváltáskor, vagy személyzeti kérdések bonyolódásakor, esetleg munkajogi kérdések előkerülésekor, de például akár a biztosítási törvény és adójogszabályok alkalmazása esetén, vagy árfolyameséskor állást foglaljanak, az ügyfelüket megvédjék, az adóterheket, illetékfizetési kötelezettségeket visszapattintsák... és nyilván teljes mértékben felhívják az ügyfél figyelmét a visszavásárlási értéktáblázat szerinti esetleges levonásokra is! :B

    Kíváncsi leszek, mi lesz, ha az első ilyen ügylet átesik adóellenőrzésen. (én szurkolok neki!) Adótanácsadók fórumain lehet olvasni erről (ők sem mindenhol értenek egyet), hogy megfelelő szaktudás (adó, számvitel, könyvelés) és önmérséklet nélkül nem célszerű alkalmazni, mert könnyen visszafelé sülhet el! Szóval, kell az együttműködés a 3 szereplő (pénzügyi tanácsadó-könyvelő-vállalkozó) közöttt. Csak legyen meg a tudás hozzá!

    Ajánlom figyelmetekbe: Szja. tv. II. sz. mellékletének I. 5. es I. 9. pontja a 17043/2008 sz. PM határozat; további több, mint tíz adó és járulék is érintve van a dolgoban; SZJA, EHO fizetendő; szóval biztosan minden tanácsadó pontosan tisztában van ezekkel és felelősen indítja a konstrukciókat, valamint évekig menedzseli befektetési, adójogi, könyvelési, közteherviselési és más szakmai szempontok szerint (az fel sem merül bennem, hogy csak a kötési jutalékért teszi, majd otthagyja az ügyfelét, mint eb a Sza/ha/rát.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz maholnap #2777 üzenetére

    "(Mellesleg a legnagyobb politikusok, balról-jobbról, belföldön és külföldön helyezik el UL-ekbe a pénzt...)"

    minél többet foglalkozunk egy hülyeséggel, annál valósabbnak tűnik...

    Mi lenne az értelme, hogy politikusok ide rejtsék a lattét? Pláne mi annak, hogy külföldi UL-be? úúúúúh námértem.

    Mitől vannak megvédve?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz S80_f_index #2781 üzenetére

    Azt tedd hozzá, hogy nem a rendszeres díjfizetésről volt szó ezekben az elmarasztalásokban, hanem az eseti díjak rendszeres és indok nélküli, túlzó mértékű és közvetlen adózás előtt pluszolt, adózás után minuszolt időbeli elhatárolásként történő elszámolásáról.

    A rendszeres díjak fizetésével semmilyen illegális cselekmény nem történik. A rendszeres díjaknál az adó, mivel másként használnak egy vagyonelemet, átcsoportosul egy másik adónembe, ami máshogyan is adózik, hiszen más a célja. Magyarországon különböző módon adóztatják a cégvagyont és a magánvagyont. Ezt a különbözőséget az állam nem "elnézi", hiszen pont Ő az, aki külön szeretné látni. Hát akkor tessék, láthatja külön. Erről minden terméknek van PM állásfoglalása, ami pont ezért kellett - a könyvelők f..stak tőle, hogy ez valami büntetendő kiskapu. Nem az!

    Az eseti díjaknál pedig az adózás lezárásáig néhány hétre csoportosítják át az egész cégnyereséget, hogy az adóbevallás pillanatában éppen ne látszódjon semmi, utána pedig megvan az egész lóvé és vissza is vehető. Ezt a pénzmozgást az APEH nyilvánvalóan elítéli és erre valóban vonatkozik az, hogy "nem minősül" és hogy "következményét", mert a célja a "megkerülése" volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz maholnap #2776 üzenetére

    Elszálltál,mert valótlan hülyeségeket állítasz: dolgoztam avivánál,így a saját bőrömön is össze tudom hasonlítani a jutalékot.

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz azigazforest #2783 üzenetére

    Hát ezt én sem értem. :D
    Sztem erre jobb egy offshore... vagy egy alapítvány Panamában. :D

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz viharhozo #2778 üzenetére

    "Magyarul: a szarbol szerettetek volna varat epittetni az ugyfellel."
    Te meg elhitted...

    A figyelő cikk egy nagyon gyenge ellenpropaganda. Nincsenek benne tények. Olyan mint a mondat alany és állítmány nélkül. Egy sor rágalom, semmi más. Gumicsonton rágódóknak persze kellemes időtöltés. Mi van, ha azt mondom, Kostevcet meg sem keresték?

    "Több tízezer ügyfél hitte el,"

    ennyi ember nevében beszélni... :(

  • viharhozo

    addikt

    válasz azigazforest #2787 üzenetére

    Persze-persze nincs benne semmi.

    Viszont ha azt a tenyt veszem alapul, h a viz mindig lefele szeretne folyni, sokkal, de sokkal valoszinubbnek tunik, h az ugynokot komoly lazba hozhatta a dupla jutalek igerete, es megprobalta ratukmalni a tokhulye ugyfelekre. Termeszetesen ez nem biztos, csak lenyegesen nagyobb az eselye, mint annak, h az egeszet kitalaltak.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz viharhozo #2788 üzenetére

    Biztos,hogy dupla az a jutalék? Mitől dupla?

  • szagospuki

    újonc

    Jaj olyan uncsi ez a fórum.
    Nincs valami jobb rémátok srácok ami engem is érdekelhet. Csak a hüle biztosítás meg így meg úgy más kell nekem drágáim.
    puszika :(((

  • szagospuki

    újonc

    Dupla jutalék dupla élvezet hej de jó ez a szöveg tetszik nekem is :K

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz viharhozo #2788 üzenetére

    "valoszinubbnek tunik"
    "ez nem biztos"
    "nagyobb az eselye"

    karakán érvek

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz szagospuki #2790 üzenetére

    Azért mert nagyon uncsi, még ne legyél öngyi :DD

    Ez pont az a fórum, amin az a hüle biztosítás a téma folyton-folyvást. Sehol semmi szex, csak ilyen elfojtott módon, hogy "dupla jutalék dupla élvezet".

    A Kostevc az egy olyan Péter, aki nagyon menő. Sokan irigylik, és Te buknál rá!

    [ Szerkesztve ]

  • maholnap

    csendes tag

    Bréking Nyúz!

    A bnetesek egymással versenyezve lépnek át (vagy oda is be) a Sciennet, vagy / és Lyonesse, vagy / és a Freedomrocks piramisába!

    Az utóbbi egyértelműen - egy előzetes Ubiphone és egyéb piramisjáték után - Ponzi sémára épülő pilótajáték, a fedőtermék egy fx devizapárokkal kereskedő szoftver, amihez senki semmit még kérdezni sem tud, nemhogy elmagyarázná bárkinek (ugyanúgy, ahogy a kezdő UL-ügynök-piramisos játékosok a kezdeti bef.egységekről, visszavásárlási értéktábláról és kondíciókról).

  • maholnap

    csendes tag

    válasz Széltoló #2785 üzenetére

    Nem értem ezt a kirohanást.

    Általában a szakmában a jutalék az éves befektetési összeg 120-150%-a. Ebből a biztosítóknál közvetlenül a munkatársaiknak (nem kezdők) átadnak (az éves díj tükrében) 70-75%-ot. A bnetnél és már piramisjátékoknál a kezdők az ügynökségi jutalék kb 12-13%-át kapják meg, a kettes pozíciósok már 17-19%-át megkapják, és a hetes pozíciósok is megkapják már csaknem a felét. Mi ez más, mint lehúzás?

    A saját bőröd nézegesd te magad.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz maholnap #2795 üzenetére

    nem vagy semmi b+ :(

    :(( megint hallottál valamit és 1 összeesküvés elméletbe ágyaztad. :((

    miket zagyválsz itt össze? :((( hát komolyan mondom... :F

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz maholnap #2796 üzenetére

    most akkor a Bnet kezdőjutalékát sikerült összehasonlítanod egy nem kezdő alkuszéval?

    granulálok! :)

    Már megint nem néztél utána a Bnet jutalékrendszernek?

    berosálok! :))

    a Bnet egyéb juttatásait megint sikerült figyelmen kívül hagynod?

    szalutálok! :C

    neked mindenhol piramisjáték van?

    menten katapultálok! :DD

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz maholnap #2796 üzenetére

    :-)Az "általában" meglehetősen tág fogalom...
    Úgy látom nem is tényekre- számadatokra akarsz támaszkodni,de természetesen így is lehet- neked :-)

  • maholnap

    csendes tag

    válasz azigazforest #2798 üzenetére

    Én értem a hazabeszélésedet... Semmi baj. A jutalékos rendszer a cégednél 440 és 2000 Ft között mozog, a súlyozott átlagszinten dolgozó tanácsadó (3,5-es szint) jutalék szorzója - korrigálva a létszámmal és a fél szinttel kb. 1100.- Ft egységenként. Egy 400.000.- Ft-os éves díjas UL 100 egység, amiért az átlag jutalék (súlyozott átlag) 121.000.- Ft. Ez az éves díj alig több, mint negyede.

    A céged nem (vagy alig) ad speratív jutalékot, pedig a biztosításban dolgozók ezen a jogcímen százezres speratív jutalékszintet érnek el néhány év alatt (ezért alig váltanak át MLM-rendszerre a biztosítós ügynökök).

    Egyéb juttatás, mint aranyozott toll, kitűző (bronz, ezüs és arany), jutalomutazások, ezüstmetál céges rendszámos autó (melynek a biztosítását, egyéni rendszámát és részben a lízindíját is az ügynökkel fizettetik meg), az irodák, melyért irodahasználati díjat számolnak fel, stb. nem mindenkit érdekel. Az emberek - talán rajtad kívül - a kiadásaikat pénzzel ellentételezik, a mindennapokban nem tudnak kitűzővel vagy rendszámmal fizetni.

    Izolálj, ókumlálj és szublimálj, ahogy jól esik ... ez nem vicces annyira. :N

Aktív témák