Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Elérkezett a harmadik szétszerelés ideje fémreszeléktelenítés céljából... :(
    A héten bekövetkezett amire az előzmények alapján számítottam, pontosabban: Érthetetlenségig torzzá változott az előlapi hangszóróm (headspeaker).
    A szétszerelésben ez a videó adott némi útmutatást: [link]
    Amit másként csináltam: Első körben az akkumulátort választottam le az alaplapról.. :U Az álmoskönyvem szerint, jobb feszmentes állapotban lekapkodni a perifériákat... Szerintem jobb félni... :U
    Ezenkívül nem szedtem le az oldallapra ragasztott nyomógombokat. (Jó az ott ahol van. Nincs útban.. )
    De beszéljenek a képek:

    A be és körberagasztott / tömített hangszóró.

    A kiszedett hangszóró, amin jól látszik a felgyülemlett fémreszelék.. :F

    A neodium mágnesen már rajta ül a fémreszelék egy része. Egyébként sokkal könnyebb volt megtisztítani mint a csengető hangszórót...

    A hangszóró méretei. Hátha valaki valahol belefut. Jó lenne ha lehetne valahol kapni...



    Erre is megcsináltam a fóliás védelmet.
    Mivel ez sokkal kisebb hangszóró, ide most nem a kézi csomagolófóliát raktam, hanem valami mezei folpakkot amit a konyhában rekviráltam... ;] :DDD

    Még szerencse, hogy a kétoldalas ragasztó ezen a hangszórón is ép maradt. Elég volt rányomni a megfeszített fóliára és körbevágni.

    És a végére visszaszerelés előtt.

    Összeszerelés után minden rendben levőnek tűnik.
    A hívóhang kicsit zizeg, de a beszéd tökéletesen érthető lett. :DD

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Új hozzászólás Aktív témák