Hirdetés

Aktív témák

  • Joccccc

    csendes tag

    Fura dolgokat művel a gépem, kíváncsi lennék véleményekre, hátha ötletet ad valaki.
    A gép eddig (nagyjából) hibátlanul ment 3 évig, most fagyogat.
    A konfig:
    - Gigabyte m56s-s3 lap, AMD AthlonXP 5600+ proc, 4*1G ddr2/800 kingmax ram
    - Chieftec 450AA táp
    - Mylex AcceleRAID160 scsi/raid vezérlő
    - 2*73G IBM scsi disk, 10k rpm, 1*73G seagate cheetah 15k3, 1*300G Maxtor AtlasV,10k
    - PNY nVidia QuadroFX 3400
    Nem egy tipikus konfig, eddig jól működött. Hétvégén kicseréltem a Mylex kártyát egy Adaptec 29160-ra és újratelepítettem az XP-t rajta. Ekkor jöttek a gondok:
    Pár órát megy stabilan a gép, aztán otthagyom fél órára és vagy se kép se hang, vagy kékhalál, vagy volt hogy befagyott bios bootscreen fogad. Volt kékhalál munka közben is 1-2x. Ez még nem is lenne nagyon fura, viszont ezek után nem indul újra, még csak nem is csippan a speaker. Táp kikapcs-bekapcs után se (esetleg 10ből 1szer).
    Kikapcs, 1-2 vinyó lehúz, bekapcs, elindul, kikapcs, vinyók visszadug, bekapcs, indul, pár órát megint működik.
    Pár dolgot már kipróbáltam, még a scsi kábelt is kicseréltem, jelenség maradt. Már csak arra tudok gondolni hogy haldoklik a táp (ma talán végre kapok teszttápot). Csak az a fura, hogy pont újratelepítés és kártyacsere után... lehet hogy nincs összefüggés, csak fura...
    Ötletek ?

    Jocc

Aktív témák