Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Taci #34251 üzenetére

    "Ti is így csináljátok?"

    Én nagyon kicsiben nyomom ezeket, de ha igen, akkor:

    1. nem adok számlát, megy okosban :DD
    2. igen, ha úgy adja ki, akkor ógyis egyenként megy a megrendelés, fotózás 1 alkalom, dátum, megjegyzés rovatba meg a nyomatok száma....

    Én általában szarul állok a papírmunkával, de ha így nekilódulok, akkor teljesen szépen rendben van minden, meg hülye majom vagyok, ott a szülő mailcíme, tudom hány éves a gyerek, úgyis aláírja, hogy a jövőben ezzel meg azzal megkeressem és számlák alapján darabra tudom ki mennyi pénzt hagyott nálam és később meg lehet csipogni egy emaillal, hogy nahát, nahát, nem kell-e fotós éppen most.

    Másrészt azért adok számlát, mert teljesen kényelmes az utalás, ha ennyi ügyfél lenne akkor meg bevezetném a kártyás fizetést is.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Taci #34251 üzenetére

    Nyugta vagy számla: [link]
    Arra figyelj hogy az sem baj, ha van szerződésed, hozzájárulás a személyes adatok kezeléséhez, erről szabályzat, tájékoztató az érintett jogairól.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Taci #34251 üzenetére

    Első lépés az hogy válts könyvelőt. Aki a vállalkozás elindításakor nem tájékoztat arról hogy mit hogyan csinálj, attól sok jóra nem számíthatsz.
    A gáz az pluszban hogy a nyugtatömböd is szigorú számadású.. így ha ott már kiírtad az összegeket, akkor ha most utólag leszámlázod a szülők felé, akkor duplán adózol. Ráadásul értelmetlenül.
    Két dolgot tehetsz. Felhívod a NAV-t (elvben mivel kezdő vállalkozó vagy, talán még mentor programban is részt veszel automatice... ott tudsz rá helyes választ kérni hogy ebből hogy jössz ki legolcsóbban. Egy ismerősnek ez most pár millájába került mert hiába számlázott, az nem pont úgy tette ahogy a jogszabály leírta... de ezt nem akarom most idekeverni. Szóval NAV-hoz telefon, és segítenek.
    A másik gázos rész az hogy a könyvelővel való szerződések sokszor tartalmaznak egy olyan részt hogy a havi díjazásuk X db számla könyvelését biztosítják. Ha te most havi szinten a mondjuk 20 számla helyett 300db-t küdesz nekik, akkor a pl 15ezres havidíjad kb 50.000-re emelkedik.
    Olyat viszont ne tégy, hogy más nevére számlázol mint aki a megrendelőd volt... tehát az Óvodának még véletlenül sem, hisz nem ők kapják a fotókat, nem ők fizetnek.
    Jelen esetben ez bizony 300 ügyfélnél 300db számlát jelent. Ha ezt menet közben telefonon/lapotopon a helyszínen intézed, akkor időben nem lett volna akkora plusz. Utólag... hát fejtörős, mert a nygtára nem írtál semmit csak kb az összeget.

Új hozzászólás Aktív témák