Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spanyoll

    addikt

    válasz DemonDani #11695 üzenetére

    Mondtam. Milc. Max használtan. De egy tré szenzorú iso 400on is már mákos gép nem a legjobb. Akkor fotózz régi sony ericssonnal. Az is megörökíti a pillanatot :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Super perfundo on the early eve of your day."

  • kiskornel

    addikt

    válasz DemonDani #11695 üzenetére

    Föld Hívja DemonDanit! DemonDani jelentkezz! Kapitány a hajónaplónak! DemonDanit elvesztettük... :))

    Hagyd abba! Ez hülyeség, és a cikk is, amiből az egész kiindult. Valakinek sikerült a fényképezőt úgy beállítani, hogy szarabb képet adjon, mint egy telefon... ja! Mert a fénykéepzőgépet BE LEHET ÁLLÍTANI! (és be is KELL).

    Anno volt egy mondás (nem szó szerint), hogy az a legjobb fényképező, ami éppen nálad van ott helyben... ha tehetné, szerintem a kitalálója visszaszívná. Tele van a Facebook meg a többi megosztó szarabbnál szarabb képekkel.

    Tehát van a fotózás, és a kattintgatás / képkészítés. A fotózásnál a fotós megálmodik valamit, és a fényképezőgép / előhívási folyamattal olyanra alakítja, amit megálmodott. És van a kattintgatás, aminél megnyomod a gombot full autómata üzemmódba, megnyomsz még1 gombot, és már fent is van a képed a Facebookon.
    Na a telefon az utóbbi kategória. Gyanítom a három alapértéket se lehet beállítani. Magyarul mindig úgy fényképezel vele, ahogy azt a Nokia cég megálmodta. Nem néztem utána, de szerintem nincs is rekeszrendszere... lehet, hogy fókuszrendszere sincs. Kis DOF? Nagy gyújtótáv? stb...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

  • csakb

    őstag

    válasz DemonDani #11695 üzenetére

    "Tényleg semmi köze az eddig ismert fotós telefonokhoz,"

    Miért nincs? Ugyanaz a koncepció. Mikromütyür optika egy mikromütyür szenzor előtt. A lényeg, hogy beleférjen egy telefonba. Nincs ebben semmi forradalmi, csak a bevált koncepció jobb kidolgozása. Az tény, hogy jobb képminőséget ad, mint egy átlagtelefon, de kábé ennyi.

    "Nagyzásimánia lenne ha bárhol hasznavehető képet akarok készíteni?"

    Nem nagyzási mánia, és meg is fogalmaztad a célját, amit a marketing is sugall. Mindig nálad van, és mindig tudsz vele kattintani. A digitális szemét termelésére kiváló eszköz, de ha komolyabban érdekel a fotózás, akkor igen hamar kinövöd a szűk kereteit. Az átlagembernek, point-and-shoot célra kiváló, sőt, sokkal értelmesebb, mint egy bármilyen kategóriájú fényképezőgép (kompakttól a DSLR-ig), de ennél többet nem kell mögé képzelni.

  • andrade

    senior tag

    válasz DemonDani #11695 üzenetére

    A probléma nálad az ismerethiányban van! Nem tudod mi a különbség egy telefonba épített érzékelő meg legalább az APSC között.Nem tudsz az optika különbségéről, hogy egy telefonnal mit nem lehet egyáltalán normálian megcsinálni ami az általános fényképezéshez tartozik, pld portré makró meg még sok más.Láttad Máté Bence madárvadász felszerelését? És egy olyant ami a nagylátószögű tájképre van kihegyezve? Egy makro vagy épp mikroszkópikus felvételre felkészített képet?Hol van a telefonon 600mm equi. gyújtótávolság? Márpedig a Vénusz átvonuláshoz az is kevés volt!Én a Jupitert 1800mm-el fényképeztem ahol a foltossága észlelhető és a négy legfényesebb holdja legalább.Kiegészítő felszereltség nélkül egy komoly gép se sok mindenre jó.

Új hozzászólás Aktív témák