Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz inf3rno #37920 üzenetére

    Cserépkályhánkat 22 éve gázégővel használjuk, ellenben ez az út "jelenleg nem támogatott kategória" . Szakemberek erre mondják, hogy ha újra fával tüzelnénk benne, ki kellene vennünk a gáz miatt elhelyezett béléscsövet a kéményből.

    ;] Ezért kell minél többet tanulni, hogy ne azt találjuk fel újra, amit már más feltalált ;]

    Most rákerestem: [link] Persze nem biztos, hogy jól.
    Nyilván a fűtés-hűtés a hőszigeteléssel kezdődik. Azonban, ahonnan elindultunk, azaz a páralecsapódás/penészedés legegyszerűbben a mesterségesen létrehozott hideg ponttal oldható meg, ahol mindig tudsz takarítani. Egyszerűbb kétnaponta/hetente takarítani azt a részt, mint folyton szellőztetni. Bár nálunk a pára annyira kevés télen, hogy erősen párásítanunk kell, az élhetőség érdekében. A cserépkályha a kéményen keresztül rengeteg levegőt cserél, nyilván ez is hozzájárul. Nekünk még kilencvenben vett fa, akkor jó hőszigetelésűnek mondott ablakaink vannak, összhangban a Thermoton falakkal, ha további hőszigetelést csinálunk, azokkal is kezdenünk kell majd valamit. Amúgy ez a "lélegzik-e a fal?" is félrevisz, hiszen alapvetően nem a levegő cserélődik ott, hanem minden fal képes valamelyes páramennyiséget fölvenni, azt magán keresztül diffundálni, de ezt a korszerű festékek nagy része gátolja.
    Passzív házaknál nem tudom, hogy oldódik meg a pára eliminálása, utána kéne olvasnom.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák