Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BarKree

    újonc

    Szép délutánt Mindenkinek!
    Először is remélem, hogy jó helyre írok.
    Elérkezett az idő, hogy majd decemberben én is beadjam a jelentkezésemet valamelyik felsőoktatási intézménybe. A választott szak pedig a mérnökinformatika lenne, DE! Az az érzésem, hogy a matematika érettségim nem fog elég jól sikerülni ahhoz, hogy ezen szakon tanuljak tovább. (4 éve a környék legjobb gimnáziumában tanulok, 9.-10. osztályban kitűnő tanuló voltam, 11. osztályban kettő darab 4-esnél rosszabb jegyem nem volt.) Ezért e mellé még szeretnék egy másik szakot is megjelölni majd, ami nem annyira a matematikára épül, de el lehet vele (relatíve) könnyen helyezkedni. Kiszámoltam, hogy ha minden tantárgyból sikerülne 70%-os eredményt elérnem, akkor 280-290 pontom lenne, ami a mérnökinformatikus képzésre mind a debreceni- (264 pont volt idén), mind pedig a miskolci egyetem (270 pont volt idén) ponthatárához elegendő lesz, még akkor is, ha jövőre valamennyivel meg is emelik. E mellé pedig szeretnék egy 3. szakot is megjelölni, amivel, mint azt fentebb írtam nem lesz nehéz elhelyezkedni és ha nem is annyit, mint mérnökinformatikusként, de közel annyit kereshetek vele és a felvételinél nem feltétlen szükséges hozzá, hogy jól sikerüljön a matematika érettségi.

    Bocsánat, ha túl hosszúra sikerült az irományom egy fórumra, de nem tudtam, hova máshova írhatom ki ezt. Mindenki segítségét megköszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák