Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz finecsa #8529 üzenetére

    Hát a gyakorlatba, szakszerűen 5-5mm-rel nagyobbra szokták csinálni a kontraprofilos és egyéb kereteket(ajtó és ablakkeretnél azért többet kell ráhagyni), majd lapszabászgépen körbevágják.
    Ha van rá lehetőséged akkor így csináld de tegyük fel hogy nincs.
    A késen szerintem vmit elmértél mert a (44,5-22)/2=11,25mm-nek 12mm-nek kellene lenni, sztem.:U Milyen márkájú a kés?
    A vastagsága a keretnek ezekkel a késekkel min.20mm de inkább 21-22mm.
    21mm már jó de ha 22 akkor van mint le kontkatcsiszolni a lapjából.

    Halkan ide még azért beszúrom hogy 65mm-re szokták a keret szélességét csinálni ezért a számításomba is ez lesz.

    Csaphossz: (500mm-(2x65mm))+(2x12)=394mm , vagy 500-106mm
    Frízhosz:1000

    Az én ilyen jellegű felsőmaróba való késem(#1800 hsz.) olyan hogy nem csak 12mm-t visz a kés hanem 12,5mm-t tehát a csapágynál az az él ami(ezt hogyna írjam le:F) középen van ( az az egyenes a 13mm-es számnál) az 0,5mm-rel nagyobb a csapágynál így többet visz mint 12mm.
    Na mindegy én úgy szoktam csinálni hogy nem 65mm-re csinálom a keret szélességét hanem 66mm-re(de a számítást 65mm-rel elvégezni) és így kb. 1mm-rel lesz nagyobb a kész kereted külmérete, tehát egy erős csiszolás még belefér.
    Viszont ha nem szabod körbe a keretedet mint ahogy azt kellene és ahogy én sem szoktam (mert nincs rá lehetőségem), nagyon fontos hogy tökéletesen derékszögbe rakd össze a keretet és a csap és a fríz találkozásánál is max. 0,1-0,2mm eltérés lehet.

    Leírhattam volna egy sorba is de úgy nem biztos hogy érted a miértekre a választ.
    Így meg jól megkevertelek mi?:DDD

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák