Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz ecaddict #5535 üzenetére

    Én nem azért akarom cserélni az értéket, hogy beleköthessek már valamibe végre, ezt hidd el... :-)
    Egyszerűen mint már írtam, volt egy olyan problémám, hogy 1-2 napi működés után "spontán" passzív módba állt a torrent, valamint nem értem el távolról a 443-as porton a routert, ilyenkor csak a gyári webadmin volt elérhető, és ott szoktam egy reboot paranccsal rendbe tenni a dolgokat. Igenám de ez a megoldás több dolog miatt sem szimpatikus... Először is nem biztonságos az átvitel, másodszor ha sok cucc van a torrentben, sokáig tart a hashelés. Ezért jutott eszembe, hogy beteszem a cronba a post-firewall-t. Aztán gondoltam, hogy mégse a post-firewall-t, hanem csináltam egy scriptet a cron.5mins mappába és abba tettem be a post firewall parancsait. Előtte viszont lepróbáltam mindet soronként, és akkor jöttem rá, hogy valami nem tökéletes. Ugyan mind a torrent, mind pedig a https működik elvileg, mégis mikor futtattam a parancsokat a 3-ból 2 hibaüzit adott.

    Az első sorban ez állt:

    iptables -I INPUT -m tcp -p tcp --dport 6666 -J ACCEPT

    Itt az volt a hiba, hogy a "-J" paramétert nem ismeri az iptables, csak a "-j" -t.

    iptables v1.2.7a: Unknown arg `-J'

    Ezt javítottam.

    A második sor jó volt:

    iptables -A INPUT -p tcp --dport 443 -j ACCEPT

    A harmadik sorban ismét valami nem jó:

    [root@ROUTER root]$ iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination $4:443
    Warning: wierd character in interface `-p' (No aliases, :, ! or *).
    Bad argument `tcp'
    Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

    Itt próbálgattam több dolgot, és mikor a $1 helyére ppp0-t írtam, akkor nem adott hibaüzit, és működik is minden. Tehát most ez van benne:

    iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p tcp --dport 443 -j DNAT --to-destination $4:443

    Az nvramos parancs ezt adja,

    [root@ROUTER root]$ nvram get wan_ifname
    vlan1

    viszont a vlan1-nek nálam nincs IP címe se, igaz, hogy forgalom az van rajta... De a külső IP a ppp0 interface-n van.

    vlan1 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1F:C6:D6:05:4A
    inet6 addr: fe80::21f:c6ff:fed6:54a/10 Scope:Link
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:6976804 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:4815389 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:3427499529 (3.1 GiB) TX bytes:670960545 (639.8 MiB)

    Ha megmondod nekem, hogy mitől a hibaüzi, és hogy javítsam, én örömmel visszateszem a $1 változót :-)

Új hozzászólás Aktív témák