Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Oks. Igaz sajnos csak hobbyból használom. Régóta nem vagyok már a szakmában :) Illetve nem is voltam, de építész technikusnak tanultam. Aztán nem mentem tovább egyetemre. De imádok tervezgetni, unalomból is.

    Szal van egy 'számomra' újdonság a 12-ben. Ez pedig a Curtian Wall.
    Ez nekem új, a 6.5-ben még hasonló se volt.
    Az alapokat talán már kiismertem. Viszont nem tudom kellő képen alakítani, formálni.
    Arra is rájöttem (tutorialok alapján), hogy egy tetszőleges 2D-s vonal mentén is tudok ilyen Wall-t húzni, tehát szépen lehet ívelni.
    A gondom az, hogy utána ezt nem tudom görbíteni.
    Tudom azt is, hogy van egy tool, amivel eleve félköríves Curtain Wall-t lehet húzni, de ez csak egyik irányba görbül, nekem viszont olyan kéne, ami egyszerre 2 irányba hajlik. Kb úgy, mint egy kupola. Az egyik irányba meghajlított oldalt szeretném még a másik, rá merőleges irányba is hajlítani. De ezt sehogy se tudom elérni. Hiába nyomogatom, az előugró menüben nincs ilyen lehetőség.
    Mondjuk most ez miatt inkább áttértem szögletes formákra, de nagyon hasznos lenne ha meg tudnám csinálni.
    Tehát valójában a Curtain Wall-ból szeretnék olyan kupolát csinálni, mint ami a sima tető eszközzel meglehet. Persze nem kupolának kell, annál azért összetettebbnek, de így könnyebb volt elmagyarázni.

Új hozzászólás Aktív témák