Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Na, valaki még jár erre archicades? Lenne pár kérdése... Sajna a 6.5-ös óta sokat változott, és most számomra sok az újdonság a 12-esben... van pár dolog amire nem tudok rájönni : )

  • Dany007

    veterán

    Oks. Igaz sajnos csak hobbyból használom. Régóta nem vagyok már a szakmában :) Illetve nem is voltam, de építész technikusnak tanultam. Aztán nem mentem tovább egyetemre. De imádok tervezgetni, unalomból is.

    Szal van egy 'számomra' újdonság a 12-ben. Ez pedig a Curtian Wall.
    Ez nekem új, a 6.5-ben még hasonló se volt.
    Az alapokat talán már kiismertem. Viszont nem tudom kellő képen alakítani, formálni.
    Arra is rájöttem (tutorialok alapján), hogy egy tetszőleges 2D-s vonal mentén is tudok ilyen Wall-t húzni, tehát szépen lehet ívelni.
    A gondom az, hogy utána ezt nem tudom görbíteni.
    Tudom azt is, hogy van egy tool, amivel eleve félköríves Curtain Wall-t lehet húzni, de ez csak egyik irányba görbül, nekem viszont olyan kéne, ami egyszerre 2 irányba hajlik. Kb úgy, mint egy kupola. Az egyik irányba meghajlított oldalt szeretném még a másik, rá merőleges irányba is hajlítani. De ezt sehogy se tudom elérni. Hiába nyomogatom, az előugró menüben nincs ilyen lehetőség.
    Mondjuk most ez miatt inkább áttértem szögletes formákra, de nagyon hasznos lenne ha meg tudnám csinálni.
    Tehát valójában a Curtain Wall-ból szeretnék olyan kupolát csinálni, mint ami a sima tető eszközzel meglehet. Persze nem kupolának kell, annál azért összetettebbnek, de így könnyebb volt elmagyarázni.

  • Dany007

    veterán

    válasz beniman #314 üzenetére

    Hát jah. Ha a kettőt összehangoljuk, akkor biztos lenne valami megoldás, az extrémebb problémákra is. Sajna a 3DsMax nekem túl komplikált :) Fejet hajtok előtte, próbálkoztam vele, nem megy. ArchiCad sokkal egyszerűbb, nekem. Talán azért mert tanultam egy kis ideig, talán mert a szakmát is tanultam pár évig nemtom, de az jobban kézreáll. Azért köszönöm az ötletet. :)

    Itt a következő problémám. Ez most egyszerűbb, egy sima kis tető.
    Én rajzoltam, nem a Cad generálta.
    Szal van két tető oldal. Bal és jobb. De valamiért a dőlésszögek különböznek. De nem a függőleges irányban, mert ugye azt tudom állítani, azt meg is oldottam, de amint a képen is látszik, a hossztengelye mentén különbözik a szög : s És ezt sehogy se tudom beállítani... =/
    Próbáltam 3D nézetben is meghúzni a tetőket, de valamiért nem engedi összekötni, ott mégdurvább eltérések jönnek ki.

    Itt a probléma

    Itt pedig az emeleti alaprajz. A barna vonalas a tető, a kékek csak a segédvonalaim :)
    Próbáltam azt a lehetőséget, amikor csak körberajzolom a falakat és a Cad generálja a tetőt, de jelen esetben ez nem megoldás, mivel egy nyitott terasz fölé akarom a tetőt, így nem lehet szögben a végződése, hanem amolyan csapottat szeretnék, mint a képen is, csak elég gáz, hogy az illeszkedésnél a szögek mások... =/ Próbáltam hosszirányban megvágni a tetőt, de úgy is elég gázos lett.

    Na hátha van erre valakinek egy ötlete : )

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #315 üzenetére

    Na, hát nagyjából megoldottam. Legalábbis fogjuk rá.

    Rajzoltam egy hatalmas tetőt, archicad generáltat. Olyat, ami jóval túlnyúlik az épületen. Így a 3 szög rész is túlnyúlott, amire voltaképp pont, hogy nem lett volna szükségem. Utána már csak a terasz vonalában le kellett volna vágnom a tetőt, és kész is. De ezt sem lehetett. Nem engedett splittelni. Se semmi ilyesmi. Ez röhej. Vagy tényleg nem lehet generált tetőt vágni, vagy én vagyok balfasz, mert 6.5-ben simán lehet.
    Aztán gyorsan rájöttem, hogy az általam rajzolt tetőt pedig simán lehet vágni.
    Így fogtam a generált tető rajzát, és átrajzoltam a számomra szükséges részeken. Ez alapján csináltam tetőt. Így a fent említett hosszirányú elcsúszás kiküszöbölődött. Ezek után már simán megvágtam a tetőt a terasz vonalában.

    Most v.hogy így néz ki.

    Mostmár csak a többi részen kell valami frappáns tetőt kitalálnom, meg a falakat hozzáigazítani : )

    Tom, hogy szakmailag bőven kifogásolható megoldásaim vannak, de most főként a látványra megyek. Szeretnék 1-2 részletesen felépített képet renderelni, meg esetleg egy bejárási videót.

  • Dany007

    veterán

    válasz copass #317 üzenetére

    Ah, szal aszondod össze lehetne ekecselni a dolgot ! :)
    Na erre még nem is gondoltam! De tényleg kivitelezhetőnek tűnik ! :R

  • Dany007

    veterán

    válasz copass #319 üzenetére

    Nem akarsz mutatni pár komolyabb munkát? Kíváncsi lennék a megoldásaidra : ) Persze csak jpg-re gondoltam.
    Amihez az ívelt üveg kellett volna, arról már letettem. Sajna egy 240 átmérőjű csillag alakű szálloda szerűséget akartam tervezni.. :U de nem bírta a gép...
    Most próbálok egy egyszerűbb családi házat összedobni referencia képpen. Persze ezt se szakmai szemmel nézem, sajnos már sokat felejtettem, hanem inkább látványra próbálok koncentrálni.

  • Dany007

    veterán

    válasz copass #321 üzenetére

    Wow! Ember! Ez bámulatos!
    Nagyon szép! Ezt mind Archicad renderelte? Milyen beállítással? Nekem maxon se ad ilyen szépet : ) Valami plusz plugin? Huh... Eszméletlen jók.
    Én is valami hasonlót szeretnék, igaz egyenlőre elég ha ezt az egy házikót befejezem.
    Amúgy akkor te a szakmában is dolgozol? Építészként? Vagy te is inkább a látványtervekre mész rá?
    Nagyon szép munka! Le a kalappal! :R

    Ahogy tető is ki van dolgozva végig... Eszméletlen. Nem kis munka lehetett tökölni vele : ) Mondjuk az jó az ACadben, hogy egy részt kidolgozol szépen lassan, aztán copyzod végig a tető már ahol lehet :)

    Esetleg nem tudsz nekem adni egy alaprajzot egy ilyen 2 szintes házikóról? Természetesen csak jpg-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz copass #323 üzenetére

    Nagyszerű. 3DsMax sajnos nem megy nekem. Az felejtős.
    Az előbb lejárt a modidőm, ügyfél jött közben.
    Szal nem tudnál nekem küldeni jpg-ben valami hasonló szép ház alaprajzát? Csak, hogy legyen mit tervezni : ) A neten nem találtam jókat...
    Az artlantis az mi? Külön program? Ami be tudja hívni az Acad fileokat? Vagy az Acadhez egy külön plugin? Nagyon szépek. Főleg némelyiken felfedezek egy kis HDR-t is. Nagyszerű!
    Amúgy van erre a munkára kereslet? Itt a gtrafikai szakmában azt vettem észre, hogy az átlag emberek, cégek (nagy cégek kivételével) nem igazán akarják megfizetni a grafikai munkát... Tehát a számítógépes tervezést se nagyon. Pedig borsos 4500 / órás díjjal dolgozik a cég... Vagy esetleg te is egy cégnél tervezel ilyeneket? Vagy egyénileg?

    Na még valami :) Azért kérdeztem scak, hogy a szakmában vagy-e mert azért 1-2 helyen bizony látszanak a szakmai építészeti megoldások is, amihez szerintem eléggé értened kellett, hogy megtudd rajzolni. Mondjuk tetők meg hasonló... Vagy esetleg kész tervrajzokat kaptál, és azokból csináltad?

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz copass #325 üzenetére

    Rendben semmi gond.
    Áhá, éreztem én, hogy külön progi. Jó megoldás.
    A 150-200 tényleg nem sok, de azért, hogy 'szórakozzak' meg esetleg feltegyem a jutyúbra, arra kicsit borsos. Majd meglátom mittud a 12-es ACad renderelje. Aztán ha nagyon gáz, akkor valahogy belenézek ebbe a progiba :)

    Szal igen, én is így érzem. Sokan alapnak tartják már, mint valami prezentációs kép egy ételhez, csakhogy itt még nincs mit lefotózni, ez benn a poén.
    A felét előre dolog jó, főleg ha úgy árazod be, hogy az az első fél is már megérje neked a melót. Amúgy volt már olyan, aki, amikor ezt meghallotta (előre a felét), akkor azt mondta, hogy köszönöm inkább mégse?
    És mennyi idő kb egy ilyen családi házat összehozni? Renderelési idő nélkül persze.
    Hja, és amennyiben publikus, mennyit ér a piacon egy ilyen komplett belső-külső látványterv egy családi háznál?
    Köszönöm a sok választ :) Érdekel a téma! :)

Új hozzászólás Aktív témák