Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nitro16

    senior tag

    válasz Devid_81 #38647 üzenetére

    Mindig jóval többet kell keresni mint amennyire az embernek szüksége van, félre rakott pénzt forgatni valamilyen módon… Nyilván ha már olyan korban van az ember vagy család/gyerek is van akkor meg nehezebb.

    Itt is tartja az angol kormány a markát szóval… ha valakinek szar az adott helyen akkor lépni kell valamilyen irányba pl:képezni magát, munkahely váltás akár külföld stb. Sok embernél az a baj jobb életet akar de azért kb nem akar semmit tenni és megy a siránkozás és mindenki hibás csak ő maga nem.

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #38659 üzenetére

    Lényegében egyről beszélünk. Ha már ott a gyerek/család + ingatlan ami megint elégé helyhez köt meg nehezebb mindent kivitelezni de sok választásod nincs igazából. Vagy úszol az árral vagy lépsz majd valamilyen irányba ami számotokra megfelelő lesz/lehet. Sajnos vannak dolgok amikre nincs ráhatása az emberre és közvetlen szétcsesz mindent lásd amit írtál politikai döntések.

    Nekem nem lesz gyerekem mert erre a világra én nem szeretnék gyereket. Évről évre egyre rosszabb minden és ez még rosszabb lesz. Nagyon sokat utazok Anglia/ környező országok illetve világ szinten is így sokkal szembetűnőbb.

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #38883 üzenetére

    Én kíváncsi leszek Ausztráliára nagyon. Ha megkapom a vízumot akkor 6-7 hónapot kint leszek Gold Coast felé meló véget. Office valami direkt erre specializálódott céggel bonyolítja az egészet mert tavaly is jó pár munkás a kisebb/nagyobb stiklik miatt nem mehetett ki. Gyorsítva elvileg 1400 font/ koponya 6 hónapos távra....

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #38893 üzenetére

    Értem, biztos jó lehetet. Nekem már tervben volt arra felé menni nyaralás véget de most munka által lesz lehetőség. Azt mondták a többiek akik tavaly is voltak ennél a melónál, hogy alap élelmiszerek/szesz stb drága arra készüljek fel. De mivel nem piálok nem bagózom így ez alapból ki is esik, repjegy/utazást/szállást/bérelt kocsit/üzemanyagot fizeti a cég, egyedül ami kiadás van az amit magamnak megveszek élelmiszer de erre is kapunk nettó napi 35 fontot pluszba. Majd kiderül

    Szerencsére egyre jobban nyomják a céget a nemzetközi melókra és csomó hely van ami visszatérő project és újra menni kell.. már most tudom, hogy jövőre lesz Ausztrália/Svájc/Vancouver/Párizs és kitudja még mi esik be. Én meg mivel fiatal vagyok nem köt család stb így bármikor lehúzok hónapokat bárhol, én csak nyerek vele mert egyre több helyre el tudok jutni ingyen illetve jóval több a fizetés is kiküldetés alatt.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Devid_81 #39001 üzenetére

    Sajnos elmondható ez az összes fapados légitársaságra... a késések nagy részénél pedig a kiszolgáló személyzetnél csúszik el az egész hiszen a repülési idő az fix. (Jó persze időjárási körülmények illetve esetleges gépproblémák közbe jöhetnek). Az elmúlt 2 hétben 4x repültem rövid távokon minden gép csúszott és mindegyiknél a probléma a kiszolgáló személyzet miatt volt. Utolsónál is a kapuzárás időpontja után még +40 percig hívták az utasokat úgy, hogy az utasok 90% ott volt már és a gép is bent állt, de persze nem mehetünk sehova így egy 1-1,2 órás késéssel kezdtünk. :N

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    Na én közben kijöttem 1,5 hete Ausztráliába. Végül nem Gold Coast hanem kezdetben Adelaide-be fogunk melózni 2 hónapot majd lehet választani, hogy karácsony előtt haza megy az ember vagy marad kint és utána meg 4 hónapos meló Melbourne-be. Én maradni fogok a karácsony időszakban kint Melbourne-be mert a cég fizeti a szállást + napi nettó 35 font "kajapénzt".

    Azért itt nem szarral gurítanak az biztos, a szállásom egy új építésű 17 emeleti 3 szobás 2 fürdős fullos apartman ahol az egyik szinten van uszoda/edzőterem/mozi/ meg még rengeteg kikapcsolódási lehetőség ingyen.... kíváncsiságból megnéztem mennyi egy ilyen kecó hát 700-1M AUD között mozog.

    Az idő itt az óceán közelsége miatt most még elég gatya mivel hideg van és sokat fúj a szél de most jönnek majd a nagy melegek azt mondták. Az emberek kedvesek az életszínvonal sokkal magasabb mint az EU-ba ahogy látom. A város tiszta nem szemetelnek mindehol kamera így a közbiztonság is kiemelkedő. Ja és persze az árak hát így élelmiszerek terén szerintem semmivel nem drágább mint Anglia vagy Mo és hát ugye a fizu meg mennyivel több.

    Ami negatívum volt számomra eddig, hogy ugye ott van az ausztrál munkavállalói vízumom de el kell végezni egy tanfolyamot ahol megkapod a "white card-t" ezzel lehet csak dolgozni meg lényegében az anglia licencek mint pl: working at height/forklift/scaffolding stb azokat nem fogadják el itt kint hanem külön el kell menni és megcsinálni a tanfolyamokat....

    Ha esetleg bármi kérdés lenne nyugodtan írjatok, múltkor úgy is volt szó ilyenekről ki-hol élne/tapasztalatok stb.

  • nitro16

    senior tag

    válasz moleculez #39109 üzenetére

    Az, hogy van még nem jelenti azt, hogy találkozol is vele. ;] Eddig ami érdekesség volt az a public parkba a flying fox (óriásdenevér) aminél csak azt látta az ember, hogy egy nagyobb elkerített rész és százával ott lógnak a fán illetve repkednek.

    Angol elég jó, eddig nem találkoztam vészes ausztrál akcentussal. Minimálbér 23 aud/óra ahogy néztem bár én fontba kapom továbbra is fizetésem mivel ez csak kiküldetés.

    Élelmiszer árak ahogy írtam ugyan az mint uk, illetve az éttermek is..Ja igen "elvileg" az alkohol meg a cigi az drága azt mondták a többiek akik kint voltak már, de mivel egyikkel sem élek így ez engem nem érdekelt különösképpen.

    Üzemanyag 1,85 /l a benzin 2,15/l a diesel ami elég baráti. Ami pedig a tömegközeledést illeti ott nagyon függ attól, hogy melyik zónába dolgozol/mész illetve mikor, mert van csúcsidős jegy meg olyan ami nem stb.. bár én is csak ránéztem mivel céges autók vannak bérelve itt kint nekünk illetve az üzemanyagot is teljesen fizetik így nem kell igénybe venni a tömegközeledést.

    Egyenlőre nagyon "élhetőnek" tűnik szépen halad minden a maga tempójában nem kell sietni amúgy is extra óvatosak "szabályokat" betartani.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #39115 üzenetére

    Nyílván komplex ez tény és való de ha kint vagy éppenséggel valahol akkor nem hiszem, hogy mindjárt ezekkel kezdesz. Én kívülről haladok befelé az "élhetőséget" ebben az esetben arra értem, hogy: kedves/normális/segítőkész emberek, tiszta környezet, közbiztonság, jobb idő, ide sorolnám még a szabályokat betartását is mert ezzel is igazából mindenki jól jár stb.

    Mielőtt kijöttem ide voltam 1 hónapot Rómába is kiküldetésbe. Először voltam Olaszországba de nekem Róma egyáltalán nem jött be: bunkó emberek, alap angolt is alig beszélik sok helyen, szemetes/büdös utcák, közlekedés illetve a közlekedési kultúra nevetséges, kb a szabályok csak dísznek vannak stb... így ha összehasonlítom a 2-t akkor ég és föld a különbség.

    Én amúgy legszívesebben úgy képzelem el a jövőt illetően, hogy 5-6 hónapot mindig egy adott országba eltölteni és onnan tovább menni és bejárni a világot. Melót teljesen át akarom majd vezetni online munkára ahol ott tartózkodhatom ahol akarok és lényegében saját magam osztom be az időmet illetve a magam főnöke vagyok. Most ez az 5 éves tervem. ;] Majd meglátjuk mennyi jön össze belőle.

    De összeségében mindenkinek mások a prioritások, nyilván van olyan ami ütközik de teljesen más egy családos embernek vagy egy olyannak aki gyereket/családot szeretne mint egy olyan személynek aki mondjuk csak be akarja járni a világot.

    Más-más prioritások de ezzel nincs is baj. :R

  • nitro16

    senior tag

    válasz moleculez #39202 üzenetére

    Marabou, Toblerone, After Eight szerintem ezekből nagyon rendbe van a narancsos ízű. :K

    Én éppen most a Whittakers csokikat próbálom itt kint de nagyon jó minőségű és árban se vészes 5-6 AUD egy 250g-s.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz instantwater #39207 üzenetére

    +1

    Én augusztusban vettem meg a Base modelt 640k-t. Ez az 1300 font nagyon baráti áron megy...

    t72killer: Általában aki ilyen gépet vesz az munkagépnek veszi szóval "kitermeli" elég hamar az árát. Mondjuk én pont kivétel vagyok, mert netezésre vettem (igaz nyomni akarom majd a tőzsdét jobban csak hát semmi idő nincs így heti 6-7 munkanappal). :DDD

  • nitro16

    senior tag

    válasz tildy #39398 üzenetére

    Svédország is egyre jobban megy lefelé. A közbiztonság szépen romlik és folyamatosan van valami balhé a migránsok miatt. Egyre több ott is a léhűtő aki csak az országon csüng.

    + Hivatalos ügyeket intézni valami borzalom és ráadásul folyamat elb...k valamit ami miatt lehet ugrálni az embernek. Bár én csak kevés időt töltöttem ott de pont elég is volt Svédből. (Nyilván nem mindegy merre megy az ember, kikbe fut bele).

    buherton: Jól gondolod ezek biztos nem fognak mind teljesülni. Valahol úgy is engedni kell majd az igényekből. Ha nem számít a MO közelsége akkor azért már lehet miből meríteni igaz azért nem árt egy "masszív" tőke az induláshoz/ új élet kezdéséhez egy másik országba.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Victory99 #39408 üzenetére

    Én most éppen Ausztráliában vagyok. 2 hónapot voltam délen Adelaide-be ma jöttem át Melbourne-be ahol 3 hét off majd kezdődik a 4 hónapos forma 1 meló.

    Ide legkönnyebben 30 éves korig a working/holiday Visa-val lehet kijönni (néhány országból 35 a limit asszem). Utána Temporary Work Visa ami fél évre szól (nekem ez van), de érdemes kifizetni azt a plusz költséget egy olyan cégnek akik a vízumszerzésben segítenek mert van egy csomó kontaktjuk és könnyebben meg lehet szerezni.

    Tehát meg lehet szerezni a különböző országokba a vízumot csak meg kell felelni bizonyos feltételeknek. De ez teljesen egyértelmű is szerintem, mivel minél magasabb az életszínvonal annál komolyabban veszik ezt és szabályozzák a bevándorlást különböző módokon (vízum/végzettség/megtakarítás stb).

    Munkahelynél nem feltétlen "érhet" többet az, hogy te most x országba dolgoztál vagy y-ba hanem inkább az milyen projectekben vettél részt milyen tudással rendelkezel mennyit fejlődtél stb stb. Ja és nyomni a kapcsolatépítést mindenfelé. :K Baromi nagy a világ rengeteg a lehetőség menni kell és belevágni.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #39411 üzenetére

    A Fizetésem fontba kapom, de ha átszámolnánk akkor egy durván -15%-kal kevesebb mint amit említettél összeg). Viszont mivel nincs szállásdíj/számlák/üzemanyag stb így elég jól kijön az ember...

    Nyílván azért éri meg az itteni cégnek mivel olcsóbban/gyorsabban megcsináljuk ugyan azt a munkát.

    Kijövetel szempontjából a pénz most másodlagos volt mivel azt néztem, hogy ingyen a világ másik felén tudok lenni, ezek után könnyebben tudok majd vízumot is szerezni ha esetleg erre felé akarok jönni, lehet megint kapcsolatokat építeni amik jól jöhetnek később. Meg hát mégiscsak 25-30 fokok vannak ami még mindig jobb mint fagyoskodni. ;]

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #39438 üzenetére

    Passz, pár helyen ahol voltak olyan rendesek kiírni az árat ott láttam, hogy itt a környéken 1 szobás új építésű lakások 520k AUD de ezen illetve egy két képen kívül kb semmi nem volt kiírva. :N :DD De majd körbelesek bár így pár hétig illetve meló véget átmenetileg pár hónapig oké itt "élni" de nekem nem igazán jön be a város azok alapján amit eddig láttam...

    Mivel most van időm elkezdtem nézni jövő őszi nyaralásra is, hogy hova kellene menni
    3-4 hétre de eléggé levegőbe lógok. Bali, Tokyo, Vancouver, Hawaii, Cancun, Cuba, New York, New Zealand, Phuket (visszatérni mivel pár év múlva amikor tervezek átmenni digital nomad-ba potenciálisan itt ellenék azok alapján amit akkor tapasztaltam, kérdés azóta mennyit romlott minden...) ezek jönnek szóba első körbe. De megint leszervezni mindent az lesz egy szép kör.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz instantwater #39458 üzenetére

    Túrod a netet majd megcsinálod az OF fiókodat. ;] :DD Viccet félre téve attól függ milyen területen akarsz mozogni/ cégnek dolgozol/bedolgozol/ vagy saját biznisz stb stb nagyon sok tényezős ezért egyértelmű választ nem lehet erre adni.

    Bali is iszonyatosan drágul mivel rengeteg turistát vonz évről évre + sokan a háború elől oda húztak (pl: oroszok, de phuketet is nagyon szerették már jó pár évvel ezelőtt is)... és most Bali esetében ilyen 12 hónapos időszakban jobb környékeken a lakásbérlés/házbérlés-vásárlás 2-3x lett. Plusz állandó dugók mert nincs olyan úthálózat stb stb. Szóval anyagi szempontból sajnos egyre jobban nem megérős oda menni illetve kezdi elveszteni a "varázsát".

    moleculez: Igen ez jól hangzik csak mire oda jutsz addig elment vele a fél életed hacsak nem bele születtél a családi bizniszbe és időben már le tudsz lépni valahova.

    Sajnos nehéz és kockáztatni kell aztán lesz ami lesz. Én nem akarok ebbe a mókuskerék effektusba leélni egy életet az is biztos.

    t72killer: Család vállalás vagy már meglévő 1-2 gyerkőccel amúgy tök jó választás lehet Adelaide és környéke. Nyílván ha talál/nak megfelelő munkát illetve lakást/házat az emberek. Ezt még beszéltük is az ott dolgozó Ausztrálokkal.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Mercutio_ #39466 üzenetére

    Az van itt AU-ba is bőven... amúgy nagyon durva, hogy 2-3 gyerek (1-1,5 év különbségekkel) mondhatni "alapfelszerelés" náluk illetve elég sok embernél ahogy látom. Tényleg mintha nem lenne holnap úgy potyogtatnak egyesek. Túlnépesedés/globális felmelegedés és annak következményei nem nagyon foglalkoztatja őket aztán majd lesz pislogás amikor fokozatosan beüt a szar mindenhol.

    t72killer: Teszem fel a kérdést, hogy akkor minek van egy ilyen cégnél? Amúgy biztos van olyan jogi lépés amivel ez ellen lehetne tenni csak hát utána kellene nézni rendesen.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Devid_81 #39561 üzenetére

    Meglesz az 5 éven belül is szerintem. Folyamatos szar döntések miatt valamilyen módon be kell hozni a lovetát aztán egyből a jól bevált módszer még több adó/törvény bevezetése vagy a már meglévők módosítása, hogy még többet lehessen beszedni... :N :O Egyre több ismerősöm akinek van azért bőven lóvéja, szépen kivezeti/kivezette az üzleti érdekeltségeit UK-ból aztán irány Dubai.

    Rendszerszinten nagy gáz van nem csak ott hanem jópár országban de hát egyszerűbb sodródni meg úgy csinálni mintha nem lenne probléma és gyorsan megtömni az "aktuális zsebeket."

    Szerintem lesz itt bőven meglepetés a következő bő 10-20 évbe olyan mértékben fog omlani a fos a világra, hogy győzzük majd nézni. De ne legyen igazam.

  • nitro16

    senior tag

    válasz moleculez #39584 üzenetére

    Ezért is rendszerszinten kell/kellene változtatni mert ami esetleg régen működött az már nem fog vagy nem az elvárt szinten.

    NHS-nél is nem kell csodálkozni, hogy alapvetően ennyi beteg ember van/lesz mert az emberek nagy része nem érti meg, hogy ez az éveken/évtizedeken át tartó minőségtelen tápanyag meg folyadék bevitel juttatja oda ahol van majd minden marad úgy és jönnek a komolyabb betegségek majd. Nagyon sok alapproblémát illetve betegséget meg lehetne ezzel előzni/szüntetni de hát egyszerűbb mindenre is fogni minthogy elgondolkozni azon, hogy igen "én" okoztam magamnak nagyrészt. Nyilván ez sem ennyire egyszerű mert lehetnek genetikai/környezeti és egyéb hatások amiket nem tudunk kontrolálni de nagyon sok minden megelőzhető lenne a megfelelő odafigyeléssel. És a tested pont egy olyan dolog ami végigkíséri az életedet mert benne élsz. És előbb utóbb mindennek ki kell fizetni az árát ebben csak az az illúzió, hogy nincs ára...

    Én azt sem értem minek kell önteni ész nélkül a pénzt pl Ukrajnának illetve majd "ha" bekerül az EU-ba akkor még jobban, úgy, hogy ott az adott országokban is van bőven probléma és pénzhiány de nem, nem kell foglalkozni a saját népünkkel inkább más felé folyatjuk ész nélkül a pénzt mert nekünk annyi van... és persze együttérzés meg minden de na akkor is első a saját népem.

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #39966 üzenetére

    Nyílván sokkal nagyobb veszteség ha a hajó nem tud időben elindulni szóval még így is bőven megéri nekik.

    Nálunk ha éjszakába csúszik a meló akkor dupla lóvé jár kapásból de ez igen ritka plusz ez uk melóknál szokott néha előfordulni. Itt Au-ba a melónál meg ha közepesen esik akkor félre vonulsz és mondjuk 1-1,5 órán át esik akkor haza küldenek és fizetve van a napod + még ha a hőfok eléri a 35 Celsiust akkor is . Hétfőre pont 35 Keddre meg 37 fokot jelez.. :DD

    Más: Úgy néz ki, hogy 15 éves szerződést fog itt kapni a cég mivel nagyon meg vannak elégedve a munkánkkal és kellünk. Már megkaptam, hogy remélik nem tervezek mást majd az őszi időszakra és jövök vissza folyamat 6-7 hónapokra. Szóval ja lehet így majd rámegyek idővel egy Ausztrál állampolgárságra... meglátjuk.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Apollyon #40034 üzenetére

    Ugyan úgy kibírod a 40x fokokat is, ha mellette van egy jó magas páratartalom akkor könnyebb szerintem. Itt Melbourne-be Hétfőn/Kedden 37-39 fok volt munkából kora délután már elengedtek a hőség miatt, aztán kedden hazaérés után jött is egy komolyabb vihar ami bár nem tartott sokáig 30-40 perc de bőven okozott kárt és párszázezer ember áram nélkül volt. [link] [link] Ja és az akkori hőmérséklet kapásból vihar után -20 fokkal kevesebb volt. :DDD :N Rendszeresen ez van, hogy minden héten fix pár nap rohadt meleg aztán kb a felére vissza esik és úgy telik a többi nap.. sokkal rosszabb így.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz Tufa_ #40050 üzenetére

    Nyilván mindenkinek más az ingerküszöbe de aki olyan helyen él folyamat az úgy is hozzá fog szokni az adott körülményekhez. Párszor azért nekem is "hiányzik" az angol hűvösebb idő mert én szeretem azt is csak annyi a lényeg, hogy ne legyen eső.

    Amúgy az szoktam hallani, hogy Perth-be elég durva hőfokok szoktak lenni, illetve számos West AU részen akár 50 vagy feletti. [link] :DD Na az már tényleg elolvadsz kategória.

  • nitro16

    senior tag

    válasz moleculez #40052 üzenetére

    Itt is leginkább száraz meleg van hiába van közel a tenger/óceán. Ruhával sok mindent nem lehet variálni alapból reggel póló+rövidgatya + 50 faktoros naptej úgy kezdem melóhelyen menting után mindjárt 5kg jeget kiszedünk aztán megy bele az ilyen szigetelt kulacsokba.

    Ruhára visszatérve mivel teljes testhám + fullos szerszámöv rajta van az emberen (3/4kg plusz) így már az alapból teljesen rátapasztja a ruhát és akkor a jó hőfok plusz még dolgozol 20-30m magasan. :DD :DDD De mindegy ez van.

  • nitro16

    senior tag

    válasz instantwater #40057 üzenetére

    Nem, az a papír nincs meg. Scaffolding amit csinálunk (ideiglenes lelátókat építünk) világszerte de a legtöbb project az uk.



    Yeffy: Kiküldetésen vagyok Au-ba, mivel a lehetőség megvolt, hogy kijussak így éltem vele. Nekem se kell a 40 fok minden nap elhiheted. ;] Én bőven ellenék 20 fokba csak eső ne legyen és kész.

    Az megy hogy hol lakom hát lassan már magam se tudom.
    Tavalyi évem így nézett ki: 2 hónap Svédország Göteborg, 5 hónap Anglia (mindenfelé + párszor voltam Skóciába is), majd közel 1 hónap Róma, utána magyarba 1 hónap pihenés, és jött 2 hónap Adelaide majd zártam 1 hónap Melbourne-nel. :B

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #40128 üzenetére

    Azok jól jártak akiknek érdekében állt ez az egész. A politikusok akik a kirakatban vannak azok meg úgy is csak bábok. Ez amúgy egy elég jó kis doku amiben a Brexitről is szó van. [link] És akkor kitudja még mik mentek/mennek a háttérben... :(((

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #40131 üzenetére

    Sose értettem, hogy ilyen helyzetben lévő ember/pár minek vállal egyáltalán gyereket ha semmi pénzük nincs ? Azért, hogy a gyerek szívjon min egy fél életen át. :N És ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak tehetős/gazdagnak legyen de értitek...

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    válasz Apollyon #40133 üzenetére

    Igen, környezetemben is többször megkaptam már, de én úgy vagyok, hogy előszőr olyan anyagi helyzetbe (lakás-ház/autó/megtakarítás stb) hozom magam, hogy tudjak vállalni gyereket. És akkor elgondolkozok rajta esetleg, hogy jöhet a gyerek.

    Az, hogy nagyon sokan a semmibe vállalnak gyereket a legnagyobb felelőtlenség és a saját igényeiken nem látnak túl. Tisztelem saját magamat annyira illetve a még meg nem született gyerekemet, hogy olyan biztonságos környezetet teremtek ahova megszülethet....

    Afrika megint teljesen más kávéház mivel alacsony az értelmiségi szint a legtöbb helyen és mondhatni csak "ösztönösen" cselekednek. Ettől függetlenül ha ott lakok a semmibe és mondhatni minden nap "szenvedés" akkor nem nyomok oda még x gyereket.. ,

    "Egy apuka egy fizuból eltart egy többgyerekes családot többszintes házzal, autóval és garázzsal míg asszony otthon van."

    Sok tényezős dolog de megvalósítható csak előtte bele kell adni nagyon sok effortot. Ezt meg majd mindenki eldönti, hogy megéri neki vagy nem.

  • nitro16

    senior tag

    válasz t72killer #40322 üzenetére

    Alapvetően valami 95%-ban a bélflórád állapota számít, de ugye rengetegen a szar kajálás végett annyira elcseszik ezt (áteresztő bél szindróma stb), hogy jönnek sorban a betegségek és persze mindenki hibás csak saját magunk nem. Meg ez a napi 5-6-7x étkezések illetve állandó rágcsálások is borzalom. :( Nem véletlenül tartunk már ott, hogy légzés tréningeket kell tartani szakembereknek, hogy megtanítsák, hogyan kell "helyesen" lélegezni.

    Sajnos olyan világban élünk amelynek nem érdeke az, hogy te egészséges legyél. Így saját magadnak kell kézbe venni az irányítást és mindezt kontrollálni.

    +sh4d0w: Így 6 hónap itt tartózkodás után azt tudom mondani, hogy óriási a különbség az Ausztrálok javára Uk-vel szemben.

    Már most szar érzés fog el, hogy 5 hét múlva vissza EU/UK... ennek érdekében intézkedtem is, hogy a pihenőm után pár hónapig Svájcba legyek kiküldetésen (valami hegyi meló lesz) utána ősszel pedig vissza Ausztráliába 7 hónapra.

  • nitro16

    senior tag

    válasz moleculez #40336 üzenetére

    Na az frankó. Én IKÉ (Időben korlátozott étkezés) szerint eszek már nagyon régóta. Ez annyit takar hogy, mindig a lehetőségekhez mérten a legkisebb időintervallumban táplálkozom. Ez most 10-18-ig de ez idő alatt is csak 2x eszem. Legalább heti 1x 24 órás böjt de ha úgy van szabad nap vagy valami akkor van, hogy 48-72h böjtöt is szoktam tartani ami alatt nyílván semmi kaja és a folyadék is csak víz. Bizonyos kémia folyamatok a testben úgy működnek mint egy kapcsoló, ha eszel akkor folyamat arra a felére billen ahol az emésztésért fog felelni, viszont ha nem kell emészteni mert nincs semmi benned akkor a másik felére billen és tisztítja a szervezetet pl:erekben lévő nem odavaló anyagokat / regenerálódási folyamatok stb. Ezért is lenne nagyon fontos az, hogy ne egész nap emésszen a szervezet. Többet között ezeket is tanítani kellene az iskolákban, hogyan törekedjünk arra, hogy egészséges életet élhessünk nem pedig a sok sallangot amit a büdös életben nem fog használni a gyerek. Nagyon hosszan lehetne itt taglalni, ezeket és minél jobban benne van az ember annál jobban rájön, hogy mennyire komplex a szervezet és oly keveset tud mivel baromi sokat lehet tanulni. :K

  • nitro16

    senior tag

    válasz Apollyon #40343 üzenetére

    Az Intermittent fasting is a böjt egyik formája hiszen nem viszel be tápanyagot. Az én esetemben ez az egész iké/böjt is folyamatosan tudatosan fel lett építve az évek során. Tehát nem egyik napról a másikra bele ugrottam minden háttértudás nélkül. A gyomornak is rendkívül jó, mivel nem az van, hogy folyamat megy be egész nap elosztva a tápanyag és akkor egész nap lehet emészteni stb folyamat dolgoztatni az meg, hogy van amikor 1-2-3 napig nincs semmi arra fel van készítve a szervezetem és tudja mi fog történni. Ez által semmilyen panaszt nem okoz ez és nem terheli meg a szívemet stb.

    "Bizonyos kémia folyamatok a testben úgy működnek mint egy kapcsoló, ha eszel akkor folyamat arra a felére billen ahol az emésztésért fog felelni, Már elnézést, de ez úgy hülyeség, ahogy van"

    Baktériumoktól kezdve mindennek megvan a működése a szervezetben, van olyan ami csak egy "feladatott" tud ellátni van olyan ami többet stb és van olyan mint amit én is említettem 2 feladatott tud ellátni de ebből egyszerre csak egy tud megvalósulni vagy ez vagy az. Ezt nem én találom ki, ezt orvosok/kutatók bizonyították...

    "de ha sportolsz, mozogsz, de ha nem, akkor is szüksége van a szervezetednek tápanyagokra mindennap, hogy az anyagcseréd se omoljon össze... Az intermittent fasting teljesen oké (én ezt nem csinálom, de látom értelmét), de ez nem kapcsoló, a szervezeted folyamatosan működik, minden egyes pillanatban, amikor nem csinálsz semmit, a leglazább nyugalmi állapotban is kalóriát égetsz."

    A mitokondriumok tudják a feladatukat, az meg, hogy éppen nem viszel be tápanyagot az oké, csak előzőleg amikor bevittél azt a szervezet nem teljesen használja/használta fel hanem abból raktároz(glikogén raktárak) is és mondjuk később ha úgy ítéli akkor fel tudja használni.

    "Erre pedig azt lehet mondani, hogy eleve rendesen kellene táplálkoznod, hogy az ereidbe ne jusson semmiféle nem odavaló anyag. :U És nem csak a szemét kaja, hanem a túlzott sóbevitel is ide tartozik."

    Táplálkozástól függetlenül kerülhetnek nem odavaló anyagok a véráramodba mivel vannak hormonális reakciók (külső ingerekre akár) stb amik következtében termelődnek olyan anyagok amik nem oda valók és ezeket is el kell takarítatni valahogy a szervezetnek. De ha folyamatosan emésztesz akkor nem azt a feladatot fogja ellátni.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Apollyon #40355 üzenetére

    Nem akartam olyan részletes bele menni de a Bélhámsejtek amúgy ez amit írtam, hogy 2 funkciót tudnak ellátni és biokémiailag kapcsolja mTORC1 fehérje. Amiket pedig el kell pucolni a véráramból azok a sérült fehérjék többek között. Ha mélyebben bele akarsz menni akkor ezt a jelenséget autofágiának nevezik. Ja azt nem is említettem amúgy, hogy ez a “funkció” 16 óra nem evés után kezd igazán beindulni addig csak jóval alacsonyabb hatásfokon üzemel, ezért is böjtölök több napot ha úgy adódik.

    Húsfogyasztás is egyre problémásabb már mivel ugye a nagy kereslet miatt tele vannak tömve antibiotikummal meg minden jóval/se napfényt nem lát mondjuk a csirke és még lehetne sorolni naphosszat, hogy milyen körülmények között nevelik fel minél-gyorsabban. “Elvileg” agyvérzés és különböző agyi ereket érintő betegségek között van összefüggés a húsfogyasztással mivel az egyik hús metabolitott a baktériumok toxikus anyagá alakítanak át ez a TMAO a vérben. Ezáltal kialakít egy endotél diszfunckiót. Többek között ezt is próbálja eltakarítani a szervezet vagy ott van az egyik legnagyobb probléma a gyulladás a szervezetben mondjuk most példának ha már úgy is a táplálkozás volt akkor az miatt szépen megnő a vérben C-reaktív protein amit a máj termel. Vérvétel esetében CRP szintet kell nézetni ezáltal mérik a gyulladás szintjét.

    Az is megdőlt, hogy a rendszeres 1-2 pohár főleg vörösbor jót tehet az embernek, ja persze főleg úgy, hogy a bél nyálkahártyáról eltávolítja a védő nyákot és kapásból 30% megnöveli a baktériumtörmelékeket amik a májba mennek.

    " Manapság már mindenre lehet érveket találni, és bizonyítást is az ellenkezőjére. Szolid, egyértelmű és megcáfolhatatlan álláspont azonban nincs arról, hogy amit éppen csinálsz (legyen az szinte bármi), az jó vagy rossz. Örök igazság meg pláne nincs, egyelőre kollektív egyetértés csak abban van, hogy mindenki törekedjen az ultra feldolgozott kajákat kerülni, és inkább otthon, magad elkészíteni az ételedet nyers hozzávalókból."

    Ez így van, nehéz a megfelelő helyen tájékozódni illetve levonni a szükséges és hasznos információt. Viszont amit éppen csinálsz az jó vagy rossz neked azt tudni fogod mert annak vannak jelei. Alapvetően a rendszeres vérvételek akár extra dolgokat is megnézve, vérnyomás/légzés/alvásminőség/táplálkozás ezeket mind tudod szabályozni/felügyelni/monitorozni és kitapasztalni, hogy neked mi a jó. El kell járni szűrésekre is még ha nincs problémánk akkor is.

    Táplálkozás/mozgás vagy éppen légzés a legtöbb ember ott rontja el, hogy azt se tudja milyen állapotban van a szervezete nincs kiindulási pont/rendesen felmérve akár szakember által és nekiáll valaminek ész nélkül aztán lehet egy ideig úgy érzi, hogy működik aztán egyik napról a másikra meg hoppá van. Na ezt így nem lehet csinálni. Pofon egyszerű példa rá a GPS, hiába tudom hova akarok eljutni ha nem tudom hol vagyok/hol tartok ezáltal nem fog sikerülni.

    Ebben a témában nem fogok ide többet írni nem tudom van-e szaktopic esetleg ott lehet folytatni, de nem akarom szétoffolni a topicot teljesen más téma miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • nitro16

    senior tag

    Fú azért tudom irigyelni azokat akik felmennek a gépre aztán egy/két vagy több feles aztán alvás.... én meg átesek a holtponton aztán nézek ki a fejemből másfél napja. ;]

    Repülés 14 ó 30 perc Doha-ig, tranzit 4ó 40 majd onnan 6 ó 30 perc repülés a nagyfaluba. És szerintem még életemben sehol nem vártam ennyit csomagra mint ma (1 ó 30 percet), ráadásul az, hogy csomó szalag üresen állt csak de még véletlenül se szeparálják külön őket, nem inkább 3 járat poggyászát összefosva egyre nyomják. :W

    Amúgy most realizálódott bennem csak, hogy ez a 6 hónapkiküldetés iszonyat gyorsan elment kint.

Új hozzászólás Aktív témák