Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz nitro16 #40341 üzenetére

    A vízen kívül max a természetes, extra kémia/cukor nelküli gyümölcslevek azok, amiket emberi torkon érdemes leküldeni. A többi rettenettel inkább WC-t pucoljon az ember...

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz nitro16 #40341 üzenetére

    Ez a böjt téma eléggé túl van misztifikálva. Mármint az intermittent fasting még oké szerintem is, de 24-48 vagy te jó ég, 72 órán át kibekkelni szilárd étel nélkül nem tesz jót a gyomrodnak, se. Plusz ha ezt rendszeresen csinálod, izmot is veszítesz, arról nem beszélve hogy "a napokig eszem aztán napokig nem eszem" a szívednek sem épp ideális.

    Bizonyos kémia folyamatok a testben úgy működnek mint egy kapcsoló, ha eszel akkor folyamat arra a felére billen ahol az emésztésért fog felelni,
    Már elnézést, de ez úgy hülyeség, ahogy van... Valóban értelmetlen napi 6-8x enni (én csináltam már ezt is), de ha sportolsz, mozogsz, de ha nem, akkor is szüksége van a szervezetednek tápanyagokra mindennap, hogy az anyagcseréd se omoljon össze... Az intermittent fasting teljesen oké (én ezt nem csinálom, de látom értelmét), de ez nem kapcsoló, a szervezeted folyamatosan működik, minden egyes pillanatban, amikor nem csinálsz semmit, a leglazább nyugalmi állapotban is kalóriát égetsz.

    viszont ha nem kell emészteni mert nincs semmi benned akkor a másik felére billen és tisztítja a szervezetet pl:erekben lévő nem odavaló anyagokat / regenerálódási folyamatok stb.

    Erre pedig azt lehet mondani, hogy eleve rendesen kellene táplálkoznod, hogy az ereidbe ne jusson semmiféle nem odavaló anyag. :U És nem csak a szemét kaja, hanem a túlzott sóbevitel is ide tartozik.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák