Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FlasH-BacK

    senior tag

    Halihó!

    Nem tudom pontosan, melyik topikban lenne a helye, mert ez az eset szerintem nem típushiba:

    Samsung A40-emnek már halódott az akksija, ezért kicseréltem egy újra (Blue Star). Csináltam már több akksicserét más típusokon, igyekeztem mindenre figyelni és a yt guide alapján eljárni.
    Csere után látszólag minden klappolt is, a telefon bekapcsolt, kijelző működött, 20%-os töltöttséget jelzett. Mivel az akksi leírásában az áll, hogy akkor kezdjük tölteni az új akkut, amikor a telefon már jelzi hogy merül, vártam egy 20-30 percet, addig letettem a telefont, repülőgép módban volt, nem futott semmilyen progi (épp csak bekapcsoltam).
    Mikor mentem volna felrakni tölteni, már ki volt kapcsolva (vagy legalább is fekete képernyő / BSoD volt). Na mondom, biztos hamarabb lehalt a friss akksi.
    Feltettem töltőre: 1 rövid rezgés, de a töltésjelző animáció nem jelenik meg. Hagytam több órát a töltőn, közben néha próbáltam bekapcsolni, de egy rezzenésnél tovább nem jutott, képet egyáltalán nem adott.
    Próbáltam a neten fellelhető mindenféle leírás alapján:
    - power gomb hosszan nyomva (~30 mp-ig)
    - hangerő le + power gomb, hosszan is
    - hangerő fel + power g., hangerő le-vel együtt, nélküle, mindenhogy
    Ha nagyon hosszan nyomva tartom a bekapcs gombot, akkor néhányszor rezeg, talán harmadszorra duplán is.
    Szétszedtem, visszakötöttem rá a régi akksit (szétszedés előtt még működött vele), ugyanazt produkálja. Gyanús, hogy sosincs kép, pedig szétszedés előtt és első összerakás után is még működött a kijelző. Lehúztam, visszadugtam a flex-ét, de semmi változás.
    PC-re most csak Linuxosra tudtam rádugni, de MTP eszközként felismeri, mondjuk elérni nem lehet.

    Szerintetek mi lehet a megoldás? Titkos kijelző para az akksicsere után fél órával üt be? Vagy soft brick? Mit lehet tenni, ha nem tudom download módba tenni?

    [ Szerkesztve ]

  • FlasH-BacK

    senior tag

    válasz svgyula #46034 üzenetére

    Hmm, ez nem hangzik túl bíztatóan, ha ilyen irányba "fejlesztenek" samsungék... De talán ebben az A40-ben még nem ennyire szigorú, csak mert töltőre dugva vesz fel áramot (0.5-0.7 A-t).
    Egyébként mégis a kijelzőre kezdek tippelni, mert egyszer csak beindult az ébresztő (hajnali 4.30-kor :DDD ).

  • FlasH-BacK

    senior tag

    válasz dzsordzs69 #46042 üzenetére

    Szia! Eszerint a cikk szerint a BT 5.0 fölött tud 2 audio eszközt egyszerre kezelni ,de csak bizonyos telefonok tudják.

Új hozzászólás Aktív témák