Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz janos666 #10080 üzenetére

    No igen. Így stimmel a nagy méret. :K Nálam kb. egy méterre van, így épp jó a FHD 24"-on, de már határeset. :D

    Egyébként világosíts fel, nem teljesen értem ezt a kontrasztos dolgot, amiről beszélsz. :F Még a wikipedia-t is fellapoztam biztos, ami biztos alapon [link], pedig van némi fotós tudásom is, mégis mire gondolhattál, de nem jutottam közelebb az igazsághoz. Remélem nem a definíciószerű kontrasztra gondolsz, ami az említett paneltípusoknál a "tökéletes" feketéjük okán praktikusan akármekkora lehet. (0-hoz nehéz korrekt arányt megadni)
    A jelenlegi (nem épp csúcskategóriás) IPS monitorom (Dell P2414H) tud a kalibrálási eredménye alapján a beállított 120cd/m2 fehér fényerejéhez 0,15cd/m2 feketetét, és így 816:1-hez valós kontrasztarányt.
    Aláírom, ha állandó, teljesképernyős "korom fekete" (RGB 0,0,0) képet nézek, nem szép (sőt, ronda), nem egyenletes, és nem "fekete". Ugyanakkor ezt a sokkot feldolgozva a mindennapi felhasználásban ez semmiféle gondot nem okoz. A fotók kellően "szépek", az én szóhasználatomban bőségesen kontrasztosak is, a filmek szintén nagyon jól mutatnak, játékokban sem volt még semmi gondom vele, az említett blur hatáson kívül, ami minden fix világítású LCD sajátja.
    Persze, megértem, ha emiatt jobban tetszik az OLED/PDP képe (nekem is), de korántsem olyan súlyos a helyzet szerintem, mint ahogy leírod. :N

Új hozzászólás Aktív témák