Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gidalight

    tag

    válasz NoMix #21873 üzenetére

    Hát ecsém, nem sikerült dekódolni a fórumtárs -egyébként kifejezetten színvonalas- hozzászólását, ami a legkevésbé sem az auto OC-ről szólt. Mindemellé egy arrogáns seggfej is vagy. Gratulálok.

    #21878

    Igen, 1 szálon tesztelve. Amint láthatod a conroe is a faildozer előtt végez, hasonló IPC-t produkálva mint az AthlonII. Papírforma.

    #21877

    Hát persze, a gonosz windózszörny! Véletlenül sem hardveres korlátba ütközöl :D

    #21855

    A memóriatopológia nem CPU specifikus, azt többféleképpen is vezetékelhetik

  • ffodi

    veterán

    válasz NoMix #21873 üzenetére

    Gondolkodtam rajt, hogy ilyen stílusú megnyilvánulás után méltassalak -e még válaszra, végül úgy döntöttem, igen...

    #21873
    De nem írja. Van egy megadott alap és boost frekvencia, ez számít az alapbeállításnak. Ettől bárminemű eltérés esetén nincs garancia a megfelelő működésre (ami persze nem jelenti azt, hogy a valóságban nem fog működni!). Sajnos manapság egy marketinges egy mérnök fizetésének többszörösét is keresheti, már csak emiatt is érdemes lenne annak elmenned. Őszintén szólva én még sosem láttalak a fórumon, pedig már több, mint 16 éve itt vagyok...persze itt sincsenek csodák, hiszen kb. 3 hónapja regisztráltál...noha az is megeshet, hogy valakinek az újra-regje vagy és azt nekem tudnom kellene, vagy eddig read-only voltál és idén jött el az idő a kibontakozásra. :U

    #21875
    Kérlek mesélj még. Egy hardver (maradjunk PC-vonalon) teljesítményét az egyszerűség és relatíve könnyű összehasonlítás kedvéért általában szintetikus tesztek segítségével mérik, hasonlítják. Itt nyilván léteznek olyan szoftverek, amik ennek vagy annak kedveznek, ettől függetlenül az összehasonlítás kellően objektív tud maradni a legtöbb esetben. A saját példában azért CB R15 mérésből származó eredményeket hoztam, mert ezt a programot mindenki ismeri, tud viszonyítani, na meg azt sem szabad elfeledni, hogy a saját rendszeremmel elért eredményeket hasonlítottam egymáshoz kiszűrve ezzel az általad vázolt problémákat (gyengébbek kedvéért, nem az volt a cél, hogy megmutassam mindenkinek, hogy 24 mag+SMT-vel alapon 6000 pont körül kapok, hanem a különböző beállítások közötti differencia megmutatására fektettem a hangsúlyt). Hozhattam volna neked olyan mérést, ahol alapon, illetve CCX OC mellett lefordítok egy nagyobb FPGA projektet, és melyik esetben hány szekundum alatt végez a szintézis, de nem tettem, mert a legtöbb fórumozó számára ez kevesebb információt hordozott volna...

    #21878
    Nincs itt semmi furcsa. Egyszálas teszt, és az FX8350 ebben köztudottan gyenge. Van nekem elég szórakozásom, jelenleg az, hogy etetem a trollt.

    #21879
    Örülök, hogy sikerült megtalálnod a szó alapvető magyarázatát, csakhogy ez elég általános, jelen esetben pedig egy specifikus dologról van szó. El kell, hogy keserítselek, de ahogy a magyar, úgy a külföldi szakirodalom is használja a "degradáció" kifejezést integrált áramköröknél. Természetesen itt sem feltétlen tönkremenetelről van szó (de a következmény lehet az is), hanem arról, hogy bizonyos körülmények fennállása (vagy épp hiánya) esetén, vagy azok eredményeként az adott chip/áramkör/stb. már nem tudja teljesíteni a gyárilag megadott specifikációt. Topic témájánál maradva, sokat kell sportolni ahhoz, hogy a CPU már a gyári paramétereket se tudja tartani de nem lehetetlen. Legegyszerűbb példája a dolgoknak pedig, amikor egy kitesztelt OC, egyszer csak hibázni kezd.

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák