Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    2700X-et szeretnek vasarolni, am a hozza tartozo lappal kapcsolatban gondba utkoztem:
    Megkerdeztem a lapajanlos topikban is, de itt talan tobb szerencsevel jarok, tekintve hogy tobb felallast is hasznaltok, talan elmenybeszamolokhoz is jutok. :P

    Pontokba szedtem igenyeimet es lehetosegeimet:

    1. Max 50-55k korul szannek az alaplapra
    2. A komponensek amik belemennenek:

    2700X CPU
    64GB DDR4 RAM
    Gigabyte GTX960 4GB
    Samsung 830 128GB SATA SSD
    WD Blue 1TB SATA SSD
    2x1TB NVME SSD

    Egy EVGA SuperNOVA 850 G2 850W (220-G2-0850-XR) adna nekik az energiat

    Mindez egy Corsair Carbide 300R-be menne

    Remelem mindent leirtam.

    3. ATX merteben gondolkozom.
    4. Szuksegem van ket M.2 helyre. Ha mind a ketto NVMe, az nagyon jo lenne, illetve jo lenne minel tobb PCI-e es SATA bovitohely.
    5. DVGA-t hasznalok (GTX960)
    6. Semmikeppen nem szeretnek sem orajelet sem feszt emelni, ennek minden formajatol mereven elzarkozom. Szamomra a stabilitas a lenyeg: munkagep (is) lesz.
    7. Uj legyen, lehetoleg minel tobb garanciaval.
    8. Ha az RGB orgia kikapcsolhato rajta, akkor az plusz pont. :)
    +1: Semmifelekeppen sem szeretnek sem a CF sem az SLi semmifele formajaval elni. :D

    Mivel egy idoben kell az osszes SATA es M.2, igy a B450-ek ha jol gondolom kiestek (sok lapnal olvasom, hogy a ket utolso SATA-t letiltja ha mindket M.2-es slot foglalt) igy X470/X570-ben gondolkozom.

    Kiszemeltem az ASUS PRIME X470-PRO (habar redditen meg erre-arra elegge durva szivasokat, memoria inkompatibilitasi problemakat, BIOS bugokat olvasok...)

    4 db CMK16GX4M1B3000C15 menne bele (benne van a lap QVL-jeben)

    Van a fenti feltetelekkel nala jobb ajanlat? Nem akarnek 50-60k-t kivagni az ablakon.

    Ja igen, meg valami: Egy Brocken 2 + TY-147A komboval hutenem a Ryzent.
    Eleg lesz neki? :D

    Koszi!

    Speed(R): Je'! \o/

    Udv. core2

    [ Szerkesztve ]

  • Neil Watts

    veterán

    válasz Speed® #18436 üzenetére

    Szia!

    Rendben, koszi! :)
    A CPU-nal sejtettem, hogy jo fele kacsintgatok.
    Ertem. A RAM-nal egy F4-3000C16S-16GISB jobb valasztas lenne? :)
    AM4 kit, haha, igen...
    Ez alapjan jol ertem, hogy ugy megy a felszereles, hogy megveszem ezt, aztan a lap gyari hatlapjaval csavarozom ossze?

    Tudod, elegge speci a Brocken jelenlegi tartoszerkezete. :P
    Tehat akkor a fenti hetszazvalahany Ft-os cuccal akkor is fel tudom rakni, ha csak maga a huto tornyom van meg? (mivel ugye a regi felfogatasbol nem hasznalhato fel semmi sem, eredeti gyarim meg nincs).

    Koszi!

    Udv. core2

    [ Szerkesztve ]

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok ismet!

    A #18434-18444 kozott feltett kerdeseimet tovabb csiszoltam internetes forrasok es az alaplap ajanlos topik segitsegevel.

    Biztos, hogy nem szeretnek 3xxx Ryzent, ha nem muszaj

    - a chiplet dizajnbol adodo nagyobb foku hotermeles es melegedes
    - a magasabb ar miatt (A 3600X is joval dragabb mint a 2700X, es elobbinel elbukok ket magot es negy szalat)

    Tehat 2700X-hez az alabbi ket lapot neztem ki:

    X470: ASUS PRIME X470-PRO-hoz osszegyujtottem a ramokat amiket tamogat 4 DIMM-ben.
    X570: ASRock X570 Pro4-hez szinten (azt amit neztem)

    Ha jol tudom az 2700X kezel 128GB-ot is, igy X570 eseten lehet inkabb 2x32-es kitet neznek. :)

    Azt irjatok az osszefoglaloban, hogy:

    "Az optimális felhasználói élmény eléréséhez javallott minimum 2933Mhz-es dual channal-es memória kiteket választani, az említett memória órajel szabvány szinten garantált. A szabványba foglalt órajel felett minden tuningnak számít,tehát a stabil működésre nincs garancia."

    Majd latjatok a linken, hogy az PRIME X470-PRO csak 2400/2666-os RAM-okat tamogat 4 DIMM-ben ekkora meretben.

    Akkor ilyenkor mi van? Megszivtam? :F

    "Kifejezetten csak a dual channeles memória kitek ajánlottak"

    Nyilvan ez X470-PRO eseteben nem jarhato ut, mert mar annak is orulok, hogy 4x16-ot talaltam.

    "QVL lista csak iránymutató és tájékoztató jellegű"

    Akkor tkp. tehetek ra magasrol? Az sem garantalt, hogy az ott leirtak menni fognak?

    "Hivatalosan ajánlott memória kitek"

    Ha sok nincs benne az adott lap QVL-jeben, az mennyire gond? Az itt felsoroltakkal garantalt az X470/570-ek kompatibilitasa?

    Koszi!

    Udv. core2

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák