Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CJ4567

    veterán

    válasz BerserkGuts #25938 üzenetére

    A 300+Hz-es monitorokat nem is a single játékokhoz csinálják, hanem az esport címekhez, mint Siege, LOL, OW, CSGO, stb. Az AF meg elég régóta 0-5% között eszik maximum, nem véletlen mondják sokan, hogy kb. ingyen bekapcsolhatod.

    No Sana No Life

  • fanti

    addikt

    válasz BerserkGuts #25938 üzenetére

    Én nem annyira utálom a recéket, ellenben a többi mondandóddal csak egyetérteni tudok!

    Más.
    Emlékeztek még srácok arra, amikor kijött Carmack-tól a DOOM?
    Ugye ő C - ben programozta le az egészet, de ahol kellett, mert nem bírta a 80486DX és a 1 MB-os S3 Trio, ott elővette az Assemblyt, és a kritikus szubrutinokat abban írta meg.
    Azután jöttek sorba...Heretic, Hexen, Duke Nukem...na ott még volt programozás! Ezekkel szemben mi van most? Jesszus...

    80486 DX2-66 MHz vs. pl. Ryzen 7 2700X
    Mekkora lehet a különbség?
    Hát, számoljunk csak.
    4000MHz / 66 MHz = 60 szoros! De magonként! Azaz 8 fizikai magra levetítve 480 szoros.
    Akkor még ott a HT is, és az architekturális különbség, azaz kb. úgy 1000 szeres a különbség a két proci számítási teljesítménye között. Vagy még több is.
    Tehát rendesen megírva a DOOM eternal GPU használat nélkül kéne fusson...hiszen anno a DOOM sem használta a VGA-t csak megjelenítésre, és akkor még ugye nem hogy AVX meg SSE sem volt a procikban, de még MMX-sem!
    Ja, és 4MB volt akkoriban a TOP RAM...

    Szóval azok voltak az igazi programozós idők, sokkal szebb korszak mint a mai "vegyé baszod 2080 supert hogy menjen is valami".

    Bocsi srácok, de lassan 50 éves vagyok...nézzétek el nekem...
    Én még programoztam könyvtári kölcsönző rendszert IBM PC/XT-n (8Mz) és 640KB memórián HDD nélkül, 360KB-os Floppyról futtatva a DOS 3.3-ast és a Clipper Summer 86-ot.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák