Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lavar

    aktív tag

    válasz Speed® #18778 üzenetére

    Szia!
    Nekem is volt ilyen új fekete bordás viper, mert jobban tetszik, mint a piros, de elálltam tőle.
    2200G mellett, msi b450m gaming plus lapban nem ment 2133 mhz felé, se xmp-vel, se manuálisan sehogy. (Topikjában megtalálható, mit szenvedtem vele.) Biost frissítettem miatta, de ettől utána meg nem bootolt be a gép. Visszaraktam az előző 2x4gb piros viper ramokat, amiket váltott volna és egyből bejött az új bios. Úgyhogy [link] ezt vettem helyette, ahogy beraktam benyomtam neki az xmp 3200-at és azóta gond nélkül megy. Ez ugyanaz típusszámra, de mégsem, mert az előző szériás pirosbordás, más a memória is rajta.
    Ha számít valamit az előző 2x4-es viper Micron volt, a fekete ami visszement Nanya Tech, a mostani 2x8 PV416G320C6K meg Sk Hynix.

    (#18779)Sdi: Neked is ez a piros bordás van szerintem, mert adatlapodon nincs a B jelző a típusszámban, ami a feketére utal.

    Csak azért gondoltam megosztani, hogy legyen vele tapasztalat, én nem ajánlom ezeket a feketéket, legalábbis a 2000-es Ryzenekhez nem, hiába virít rajta nagy Ryzen support matrica. Lehet, hogy zen2-höz jó viszont. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák