Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ryos91

    csendes tag

    válasz padam87 #3299 üzenetére

    Lehet buta kérdés de a Memória RAM órajeled 3000MHz, vagy felette?
    Én se akarok hülyeséget mondani, de volt amikor már annyi szarságot állítottam a gépen, hogy alapjáraton 2666MHz-re (vagy alá) állította a BIOS-om a RAM-jaim és megszaporodtak az ilyen jellegű "Stutter" akadások. Mintha visszafogta volna a gépem, pedig minden lazsált szinte.
    Sőt még LoL közben is csinálta ami valljuk be egy Ryzen 3600-nak és egy 5700XT-nek max 5-10%os kihasználtságát veszi igénybe, de még annál is ilyen időközönkénti beakadás volt. Aztán jött az új Driver és már előtte is 3000MHz fele használtam a RAM-jaim, hiszen 3200MHz a CPUnak az optimális ahogy utánanéztem... és valahogy javarészt megszűnt. Csak egy észrevétel, nézd meg kitudja mit hogy állíthattál már te is, mert én a 4 hét alatt anynit szívtam vele, hogy a pokolba kívántam és a fejem nem tudtam merre van már ezzel a VGA-val, nem hogy a beállítások kb... Mindent megpróbáltam az ég világon...
    Mellesleg a FreeSync nálam úgy "működik jól", hogy pl: Battlefield 5-ben Basic-en belül a "Fullscreen" helyett "Borderless"-re állítottam és még az Advanced-ben pedig "monitor refresrate"-re az FPS Limitet (különben mint ha nem lenne fixálás kiengedi a világba az FPS-t ami fölös) és így azt mondom, hogy egész jól megy a téma. De ez például a GTA5-ben nem nem volt megoldható, mert ott bár betudtam állítani a Fullscreen helyett Borderless-re, de nem volt FPS limitezőm a játékon belül. Lehet mókolni, hogy az MSI AB-Riva Tunerje lockolja, de hát na... Szóval a FreeSync nálam így "oldódott meg", hogy Borderless-ben NEM TÖRI A KÉPET, de Fullscreen-ben IGEN... agyfasz, de hát a marhasok állítgatásban, valahogy ez is feljött idővel. A RAM-jaitokat pedig 3000Mhz fölé állítsátok, mert alatta szerintem nagyobb valószínűséggel akasztja meg/fogja vissza a komplett gépet. Ez is csak egy észrevétel. Lehet mások is szívtak anynit mint én, vagy többet is... egy ránézést megérhet, akinek ilyen "Stutter" problémája van. Én nem vagyok se programozó, se nagyon hozzáértő, de kurvasok számítógép fordult már meg az évek alatt a 160 pozitívommal Hardveren is nálam, szóval konyítok hozzá, de ennyit nem idegeskedtem talán egy VGA-val sem. Egy próbát megérhet. Hátha... :U

    Amúgy srácok... a FreeSync-nek nem kellne alapvetően fixálni a monitor képfrissítésére szabva az FPS-t is? Mert a V-sync ugye ezt csinálja, de hát az nem minden esetben "elfogadható" beállítás, főleg online játék közben ugye... Mert nálam a FreeSync ha nem limitezem valamely módon (fentebb írtam) az FPS-t, akkor hagyja a francba világgámenni és akkor pörög a VGA maxon amit feleslegesnek tartok.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Ryos91

Új hozzászólás Aktív témák