Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zotyesz66

    őstag

    válasz DarthSun #75385 üzenetére

    Nekem a legendás ECS K7S5A-m (SiS 735) nagyon sokáig megvolt, bár mondanak ezt-azt róla, de 7 évig működött a családban 2001-2008-ig, akkor adtam el hibátlan állapotban. Ehhez is volt tuning BIOS, amivel lehetett emelni valamennyire az FSB-t és szűkebbre lehetett venni a memória időzítéseket. Nagyon stabil lap volt.
    Volt Asrock K7S8XE+ is, alapból ez elég lomha volt, de ehhez is létezett performance bios bővebb RAM állítási lehetőségekkel, ráadásul a SiS lemezkezelése sokkal kevésbé volt nyűgös, mint az nForce-oké. Teljesítményben kb 5-10% között volt gyengébb az nForce-nál, bőven nem volt másfélszeres különbség.
    Aztán, jóval később lett egy Asus P4SDX lapom (SiS 655) dual channel támogatással, az munkagép lett, nem nagyon játszottam vele, de stabil és gyors volt az is.

  • fpeter84

    senior tag

    válasz DarthSun #75385 üzenetére

    Úgy rémlik hogy egy kisebb copper P3 önmagában annyi lett volna, mint amennyiért átültem az 1200-as duronba, ami azért már bőven többet tudott, plussz a diákzseb költségvetés...

    Ehhez hozzá tartozik, hogy übernagy mákom volt a KT7A alaplappal... Jöttem mentem a mediamarkt polcai között, és észrevettem a polcon két ABIT dobozt: ezt a KT7A-t meg egy KA7 slotA lapot, rajtuk 5e Ft-os leértékeléses címkével, utolsó 2 darab! Közben akkor már ugyan éppen megjelentek az első DDR-es fecskék magas áron (és nagy problémákkal) de a többség még SD-vel rakta össze a gépeit, a KT7A bolti ára is még 20-25e között mozgott! A KA7 ugyan már kifutó cucc volt, de ha nem csak egy ötös lett volna a zsebemben, azonnal hozom azt is, mert a használtpiacon az is bőven 10e felett ért, ez meg full bontatlan új volt... Elhoztam a SocketA-t, vissza is mentem a másikért még aznap, de már elvitték, nem csodálom... Szóval így váltottam a 633@1100 Cel2-ről 1200-as Duronra, és nem bántam meg... A KT7A lapot jó sok használat után még valami 15e körüli összegért el tudtam adni - ennyire durva használtcikk-árfolyam emelkedést csak most ez a bányászláz hozott :DDD

    #75386zotyesz66 DarthSun
    A KT7A után nekem is egy ECS K7S5A következett, mert vettem valami AthlonXP-t, amit fórumokon fellelhető szösszenetek alapján nem hivatalosan akár vihetett is volna az ABIT lap, de a gyakorlatban használhatatlanul instabilnak bizonyult, ezért nem volt mit tenni, váltottam de költséghatékony megoldás kellet, így lett először a SiS735... És igen, moddolt BIOS-al némi korlátozott tuning is rendelkezésre állt, sőt forrasztgatva a BIOS-ból hiányzó Vcpu állíthatóságra is volt gyógyír. Aztán a sima AthlonXP-t TBred-B-re cseréltem, és akkor léptem tovább az L7S7A2-re, majd az utóbbi lap halála és garoztatása után az NF7-re. Lehet BIOS probléma, lehet valami hardver inkompatibilitás miatti dadogás miatt, de tényleg brutális előrelépés volt valós sebesség tekintetében az azonos órajelen SiS-ről nForce2-re váltás nálam! Pedig akkor rettentően benne voltam a témában, tuning meg finomhangolás, az ECS-el is sokat játszottam, de ezt tapasztaltam...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #75385 üzenetére

    Nekem a SISről egy jut eszembe : LASSÚ.
    Volt nem egy oiosztálytársamnak a Celeron 2-es időkben, plusz a suliba is olyan 566-osok érkeztek amikben SIS chipsetes alaplap volt, több mint 1 évig használhattam (aztán részben maradtak azok, részben egy másik terem, P4 1600-as Northwoodokkal, GeF2-esekkel, 60GB HDDvel, szóval az nem kis pálya volt már, nem is értettük hogyan kerülnek a suliba vadi új jobb gépek mint bármelyikünknek is otthon van - az évfolyamból egy másik osztály is így gondolhatta, ugyanis igen komoly hardver lopási ügyet sikerült összehozniuk pár héten belül)

    na de a SIShez vissza, nekem mindig is az a tipikus olcsó lassú chipset volt, épp ezért hiába tetszett h van rajta integrált VGA (némelyik mondjuk ezért az AGP portjával fizetett) végül mindig elkerültem itthonra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák