Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz Fenyő #41472 üzenetére

    nekem is azert fura, amikor a hangkartyakat, pl a blastereket hasonlitgatjak, mikozben mar lehet baromira nem ugy szol, mint 20 eve :)

    a minosegibb erositoket is at szoktak recapelni 1x evente. ezek meg messze vannak attol, hogy erre gondoltak volna.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • DBob

    őstag

    válasz Fenyő #41472 üzenetére

    A kondi baj is többféle módon detektálható.
    Egyik, nyilvánvaló ok, ha a tokozás kikönnyítése enged a túlfeszültség alatt lévő, vagy gyenge minőségű (hamis) elektrolitnak és kinyomja magát az erre megfelelő helyen. De ez megfelelő minőségű alapanyaggal és méretezéssel kiküszöbölhető.
    Másik, hogy a folyékony elektrolit kondenzátorok vesztettek kapacitásukból az évek alatt, ám ez feszültség hatására kellő idő függvényében majdnem hibátlanul regenerálódik. 3-5 óra tápfeszültség jellemzően elegendő ilyen kis kapacitású elektrolit kondenzátornak hogy rövid időre újra jól funkcionáljon. Így szintén detektálható eme hiba.

    Bevallom, szkeptikus vagyok az elko kiszáradást tekintve, mert ez többnyire nagyobb kapacitású és feszültségű példányokra jellemző, ami egy ISA hangkártyán nem jellemző. Plusz jelútba nem illik polarizált alkatrészt rakni a ~0V DC offset miatt. Nincs előttem a Gravis Ultrasound schematicja, de a tápot illik közös helyről megoldani, ahol megint csak nem kéne külön csatornákra kihagyással lennie. Bár valószínűleg megint opampnál a jelút végén külön van bufferelés, ne rángassa a tápot az egész kártyán az amplitúdó függvényében. Ott el tudom képzelni ezt a hibalehetőséget is.

Új hozzászólás Aktív témák