Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz izee #91445 üzenetére

    Nehéz idők voltak, valahogy mégis megvolt mindenki, ha nem jól, akkor rosszul, de túl lett rajta a társadalom. Nem 1 évig volt ilyen infláció, mint most. Sokszor jutnak eszembe a 85-95 közötti évek amikor a fiatalabb kollégák panaszkodnak az inflációra, a lakásárak emelkedésére, vagy a propagandára.

    92-ben egy 286 sem számított rossz gépnek itthon. A magyar átlaghoz képest a C64 sem. A turbo XT-k az utolsókat rúgták, minimal gépnek felénk még eladták a maradékot. Nagyjából ez volt a korabeli ZX81-nek megfelelő gép: hercules monitor, 360-as floppyval és 640k RAM-mal. A 286-ok 16 MHz-en, de minimum 12-őn voltak az igazi olcsó gépek, amik bár nem voltak időtállóak, de egy kis játékra, programozásra, DOS tanulásra elfogadhatónak tűntek. Persze a boldogabb felén a világnak a 286-okat ekkor aki tehette már 386-ra cserélte és többen megtehették, mint itthon. Felénk persze használták mindenre is könyvelésre, doksi szerkesztésre, csak több türelem kellett hozzájuk. Közben eszembe jutott, hogy megvan az emlegetett 286, mert a barátom valamikor megtalálta és rám testálta. Reaktor szimulátort futtattunk rajta valamikor tavaly egy iskolai feladathoz amit a fizika tanár is díjazott. Nem hiszem, hogy mostanában sokan mutattak volna be magfizikai beadandót neki mostanában ilyen felszerelésen :D

    A számítógép befektetés volt a jövőbe amit elégszer hallottam otthon. Persze én játszani akartam, de aztán ezt megerősítette bennem az amikor hónapokat töltöttem vidéken. Nagyapám mindig azt mondta, hogy olyannal kell foglalkozni amit mások nem tudnak, mire lemásolnak, addigra tovább kell lépni. Igaza volt az öregnek, bár ő ezt a mezőgazdaságra értette. A 90-es évekre ott már nagyjából senki nem értette amit olvasgattam (gép otthon volt én meg nyaraltam) és amikor próbáltam elmagyarázni, hogy mi az a bit művelet, meg regiszter, akkor scifi-nek neveztek el, persze szigorúan c-vel, mert csak.

    A videón az ember arra gondol amit Czo nem látott. Az ID pin nincs meg, ha jól tippelek. Néhány régi gépen az egyszerűen nem létezett és a csatin sem volt meg a luk, de egy felforrósított gombostű is bőven megfelelt a probléma kezelésére. Hatásvadász videó...

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák