Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz envagyok #62819 üzenetére

    Hogy pontosak legyünk, ez nem a CPU hibája, hanem a roppant gyenge VRM-el megáldott alaplapé (anno AMD nem húzta meg a határokat az FX szériánál, hogy mi az amit szabad alá rakni, születtek is übergyenge alaplapok, az összes gyártó részéről), nekem az MSI 970A Gaming Pro Carbon lapban a 4,6-ra húzott FX8320e egyáltalán nem dobálta az órajelet, stabil volt mint állat. ;]

    Az FX topik tele van tanulságos történetekkel, leleményes megoldásokkal.
    Hasonló hiba kibukott az Intel 8. gen CPU-khoz való alaplapoknál is, még az elején. ;)

    Természetesen 80+GOLD táppal, meg rendes, jól szellőző házban, hűtve minden érzékeny pontot, a CPU-t meg játékvíz hűtötte. :))

    Ám igen, vigyázunk a régi becses darabokra. :K

    Jó páros lett. :C

    hajtok én is E5-1650v2-őt, de csak all-core 3,9-en (mert a kínai lap VRM-je gyenge, és állítási lehetőség a szorzón kívül zero), így sem érzem gyengének, Asus Strix R9 380 4 GB-os VGA-val, NVME Kingston A1000-es SSD-vel, nagyon lép.... 4*4 GB REG ECC 1866-os CL13-as ramokkal.

    Visszatérve a Furmarkra:

    Az IBT, a LinX és a P95 szerintem még gyilkosabb teszterprogi, mégse tiltja se az Intel, se az AMD. :U

    Magam részéről a P95-őt nem használom, elég az első 2 is, és azokat sem kell/érdemes túlzásba vinni.

    Kezdésként az AIDA stressztesztjét használom, ha ezen elhasal, a többin is elfog, ha kirívóan gyenge a hűtés, már ez is megmutatja. :K

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák