Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    Sziasztok!

    Újra itt vagyok, nagyon rég néztem be ide... :(

    Érdekel valakit egy komplett 386-os gép?

    Tegnap kaptam, de nekem már nulla helyem van tárolni, sőt, a már sokszor, korábban általam említett selejtezést is meg kell ejtenem, mert még mindig nem tettem meg, de ki kell rámolnom a tárolót!

    Szóval a gép. Ami van benne:

    - Integrált procis alaplap
    - alaplapon integrálva AMD 386 DX-40 prockó
    - 4×1 MB memória
    - Trident TVGA8900D videókályha, 512 Kbyte memóriával
    - Conner CFS210A 210 MB-os HDD
    - IDE vezérlőkártya
    - 5.25-ös FDD meghajtó
    - táp + házikó

    Működik, bekapcsol, de szerintem a szokásos kínja van: nem érzékeli a billentyűzetet, valószínűleg a billentyűzet vezérlő chip környékén megette az akku sav a szálakat :( Több ilyet javítottam már, de ehhez most nincs időm, és bevallom, már kedvem sem. Komoly látható nyoma nincs korrodáltságnak, de azért itt-ott látszik apró zöldeskék folt.

    Bekapcsoláskor felvillan a 3 led a billentyűzeten, szóval valami élet van benne, de még akár az is lehet, hogy a billentyűzet rossz, amit kaptam a géphez (jóóó kis kattogós mikrokapcsolós), most hirtelen nem tudtam másik billentyűzettel tesztelni.

    Természetesen ingyen vihető, de postázást nem vállalok, el kell jönni érte.

    Mondjuk a HDD-n meg a VGA kártyán még gondolkodom egy kicsit, azok kis helyet foglalnak és azok fogyóeszközök, lehet, hogy fel tudom használni másik régi gépemben, de még nem biztos.

    Ha érdekel valakit, privátot írjon, mert ide nem biztos, hogy eszembe jut visszanézni mostanában :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák