Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kugyu21

    senior tag

    válasz TeeJay #4002 üzenetére

    "a bevitt mennyiség persze több de sima kisütés-töltés módnál sosem nézem mennyit töltött bele mert az úgysem lényeges"
    De peti_s-nek pont erre az információra volt szüksége amikor azt kérdezte, hogy mennyi ideig kell tölteni a 140mA-s áramú töltőjével az adott akkumulátort, és említette a 40-50% veszteséget.
    Azóta And tisztázta, hogy az énáltalam ismert 1,4*-es szorzó a C/10-s töltésre igaz és a töltőáramot növelve ez csökkenthető, és nálam az Eneloop-ok töltésénél mindig bele is ment a 2,4-2,6Ah, igaz én a C/10-es 200mA-rel töltöttem eddig. Ezért írtam, hogy nem is annyira elhanyagolható az a veszteség amivel többet kell bevinni a névleges kapacitáshoz képest, és hogy keveslem ésn azt a 15 órás töltési időt.

    And
    Tényleg az a veszteség amivel többet kell bevinni, mint ami kinyerhető, az miből jön össze?
    Mert eddig én azt gondoltam, hogy azt elmelegítjük, viszont ha nagyobb töltőáramú töltéskor javul a hatásfok, akkor az pont ellent mond ennek, hiszen nagyobb árammal töltve jobban melegszik, tehát annak a hatásfokának kellene a roszabbnak lenni.

Új hozzászólás Aktív témák