Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    A lassúság megoldódott. A Kaspersky vírusirtó bővítményét le kellett tiltani a böngészőben.

    Adott egy 1043NDv2 és egy 841Nv9.1 router. WDS Bridge kapcsolatot próbálnék létrehozni. Az 1043ND lenne a fő, a 841N lenne az alrouter.
    ezen leírás alapján csinálom.
    Gyári firmware-rel már sikerült megcsinálnom és működött. Openwrt-vel nem akar működni.

    A fő router ip címe: 192.168.1.1
    Beállítom a WDS AP módot.

    A gond az alrouteren van. Beállítom lan interfészen, hogy 192.168.1.10 legyen az ip címe. Az átjáró és a dns szerver a fő router ip címe, tehát 192.168.1.1
    Wifi WDS kliensre állítva a többi paraméter ugyanaz, mint a fő routeren.
    A leírás szerint ezután a lépés után már lennie kéne internetnek a gépen, de nincs. Kábellel van csatlakoztatva az alrouter a pc-hez.
    kép az alrouter wifijéről
    Ipv4-nél mért van kérdőjel? A fő routeren be van kapcsolva a dinamikus dhcp szerver (100-150-ig osztja).

    Ezután továbbhaladtam. A következő lépés az volt, hogy az alrouteren vegyek fel egy új wifit, sima AP móddal és ugyanazzal a beállításokkal, mint ami a fő router wifijének van. Ezután sokáig tölt és azt írj elvégzi a beállításokat. Sokáig vártam, nem hagyta abba. Újraindítottam az alroutert. Ezután nem töltötte be a lucit. Odáig eljutott, hogy fekete lett a képernyő és fent kiírta a lucit. Csak azt jelzi a böngésző, hogy csatlakozás, de nem csatlakozik csak tölt.

    Egyszer gond nélkül megcsináltam ezt a lépést is. Már csak az volt hátra, hogy a dhcp-t tiltsam az alrouteren, hogy a fő router ossza az ip-t. Elmentettem és ezután is ugyanaz volt: nem töltötte be a böngésző a lucit.

    Mi a francért nem akar működni?
    Ma egész nap ezzel szórakoztam. :W
    Valaki írta ebben a topicban, hogy ugyanezzel a 2 routerrel csinált wds bridge kapcsolatot és neki működik.
    A routerei verziószáma nem tudom, hogy megegyezik-e az enyémekkel, de szerintem ez nem nagyon számít.
    Ha küldene egy backup fájlt, feltenném mindkét routeremre és megnézném, hogy működik-e, mert most már rohadt kíváncsi vagyok mi a franc a baj.

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák