Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czanga

    őstag

    Üdv.
    Lehetséges, hogy nem teljesen jó helyen vagyok, ezért elnézést. Annyi lenne a gondom, hogy adott egy új macbook pro, egy apple mini display to dvi adapter, egy PC, és egy LG W2284F monitor.
    A macbook gépét szeretném kikötni a monitorra, a lehető legjobb módszert használva, de úgy, hogy vissza tudjam kötni a PC-t is akár a monitorra.
    Macbook pro: DVI-D adapter hozzá (az adapter DVI részén jobb oldalt csak 1 lapos érintkező van, ha jóra gondolok)
    PC: DVI-I (jobb oldalt 1 lapos érintkező, és felette+alatta 2-2 tű is van)
    Monitor: DVI-D
    Ezek alapján szeretném megtalálni a legjobb megoldást.
    A kérdés (csak rosszul fogalmaztam) inkább arra irányult volna, hogy mien kábelt vegyek. Dugdosni fogom majd, mivel a Pc-t ritkán használom,csak játék miatt kell.
    Ergo adott egy DVI-D macbook, egy DVI-D monitor (csak 1 dvi port van), és egy PC-s ati 4830 2db DVI-I portal.
    Milyen kábel kell nekem, amit bármelyik kombinációban tudnám használni, persze digitális jelátvitellel.
    Az én gondolat menetem szerint nekem ebben az esteben DVI-D / DVI-D kábelre van szükségem, mivel az digitális jelátmenetet biztosít, és ráköthető a DVI-I ajzatra is a video kártyán, mert az a port képes analóg és digitális jel sugárzására is, másrészről belemegy a DVI-I mivel csak a nyújtott érzékelő tű körül hiányzik a 4db kis tű, és így digitálsi jel menne át a kártyáról a monitorra. Ezen kívül láttam olyan átalakítót is macbook-hoz aminek a végén DVI-I csatlakozó van(macbolthu-n és olcsóbb is mint az apple féle DVI-D). Ez jobb megoldás lenne?
    Jól gondolkoztam?
    másik kérdés. single vagy dual link csatlakozós kábel kell e nekem inkább? - passzolok ezügyben… :)

Új hozzászólás Aktív témák