- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- A Mobvoi eddigi legkeményebb órája a TicWatch Atlas
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Telekom mobilszolgáltatások
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
válasz Speeedfire #10800 üzenetére
Hogy állsz vele amúgy? Meglett a múltkori hiba?
il sole non sorge più ad Est!
-
kovaax
őstag
-
Speeedfire
félisten
Nagyon jól most már az asztalin és a notin is az van, semmi gond sincs vele. Gyors és stabil. Minden csomag megvan rá ami kell nekem.
Sokkal jobban bejön eddig mint az ubi.
A parancssoros csomag telepítés is jobban átlátható.Nem lett meg a hiba oka, reinstall lett belőle.
kovaax: Régebben próbáltam már, de nekem desktopban nem jött be, kicsit "görcsösnek" találtam.[ Szerkesztve ]
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
kovaax
őstag
válasz Speeedfire #10803 üzenetére
Meg elég gyorsan el is avulnak a csomagok... De hát ez van, ha valaki tisztább, szárazabb érzést akar...
-=- There's no place like /home -=-
-
Speeedfire
félisten
válasz kovaax #10804 üzenetére
Igen pont emiatt is érdekes szerververben.
Bár nem tudom most melyiket töltsem le kfreebsd vagy i386. Nem tudom mi a kettő között a különbség, de ha jól vettem aki akkor a kfreebsd-ben benne vannak a bsd-s és a linuxos cuccok is.
A zfs támogatás elég jól hangzik.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
kovaax
őstag
válasz Speeedfire #10805 üzenetére
A kernelben különbözik, egyikben freebsd van, a másikban linux.
-=- There's no place like /home -=-
-
kovaax
őstag
válasz bambano #10808 üzenetére
Persze, ez hoz maga után több dolgot is, pl ahogy írják a hírben: "Mindamellett, ez a portálás korlátozott; például egyes haladó asztali szoltáltatásokat nem támogat."
És úgy tűnik, hogy ez "sikeresebb" (=legalábbis kijött stabilnak), mint a Hurd, amit így hirtelen nem is tudom, hogy létezik-e még...
-=- There's no place like /home -=-
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10811 üzenetére
Ebben mondjuk nem hiszek, szerintem inkább más lesz... A linux nagyon agresszíven használja a hardvert, ergo nyers erőn alapuló dolgokban szerintem jobb, a freebsd kiegyensúlyozottabban kezeli ezeket a dolgokat, szóval ahol számolni is kell, ott lehet, hogy labdába rúghat...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10812 üzenetére
Most találtam egy régebbi teszetet, hát megmondom őszíntén nem ezt vártam.
Of the 27 tests that were carried out with our first Debian GNU/kFreeBSD benchmarking session, in 18 of the tests Debian GNU/Linux 32-bit was faster than Debian GNU/kFreeBSD 32-bit. However, with many of those 18 wins, the GNU/kFreeBSD results were very close to the GNU/Linux numbers. With the 64-bit versions, Debian GNU/Linux did even better and was in front 23 of the 27 times compared to 64-bit Debian GNU/kFreeBSD. These 64-bit results were certainly quite interesting and it looks like the FreeBSD kernel can be better tuned for a 64-bit environment. Debian GNU/kFreeBSD 64-bit though did have strong advantages with the x264, 7-Zip, and Gcrypt CEMLLIA256-ECB Cipher tests over the Linux kernel.
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10813 üzenetére
Miért? ha leülsz egy linuxos debian elé, érződik az egész rendszeren, hogy rettenetesen gyilkolja a hardvert. ha te azt mondtad neki, hogy másoljon át 20 gigát a vinyók között, akkor át fogja másolni, ha az ég leszakad közben, akkor is, te meg bámulhatod bambán közben a konzolt, a nem válaszoló egérrel, az akadozó böngészővel meg az összes többivel is.
a freebsd kernel ezt sokkal jobban csinálja, ott egy nagy másolás meghúzodik a háttérben és közben nyugodtan pepecselhetsz a géppel.
csak ennek az az eredménye, hogy amikor tesztet futtatnak rajta, akkor az első verzió durván jobb.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10814 üzenetére
Nekem ez ennyire nem volt egyértelmű.
Pl freebsd-t ritkán szoktam látni gui-val. Inkább csak konzolon. Mondjuk így, mostmár ezek után maradok a sima gnu kernelnél.
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10815 üzenetére
sima gnu kernelből még nem volt release (=hurd) maradj a linuxnál.
#10816: nem tudom, az, hogy a linux agresszíven tolja a diszkeket, csak egy szempont a sok közül.
van desktop bsd meg pc bsd ha jól emlékszem, azokat is meg lehet nézni...
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10819 üzenetére
Semmit...
ahhoz, hogy spammelj meg portscannelj, már nem szükséges root jog, elég egy user account, amin futhat pár szemét program. Ugyanolyan felhasználói programokon keresztül mehetnek be, mint egy sima linuxnál. Szóval az, hogy elvileg egy hibátlanul megírt mikrokernel biztonságosabb is lehet, mint egy monolitikus, nem igazán számít semmit.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10822 üzenetére
hát nem, mert a feltörési lehetőség az csak az egyik szempont a sok közül.
a másik szempont pl. az, hogy létezik-e bizonyítottan jó, nagy terhelésekkel is tesztelt megvalósítás az adott verzióból, és itt azért a mikrokerneles cuccoknak van még karrierlehetőségeEgy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10824 üzenetére
Lehet hülyeséget mondok, de akkor valami olyasmi mint a bsd kernel. Ha jól tudom a bsd kernel elég masszív, szóval nagy terhelés alatt sem omlik össze a rendszer. Legalább is ezt olvastam a hivatalos oldalukon.
Mindenféle flame nélkül priviben leírnád, hogy szerinted szervernek melyik distro a legalkalmasabb?
Adat tárolás, backup, nameserver, webserver, ftp, samba stb célokra.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
Hülye kérdés. Alsamixerben hogyan lehet a CD-in-t felvenni a szabályzók, vagy bemeneti források közé?
Ubi 10.04, Intel HD Audio,és lenne egy TV tuner, ami a CD-inre adja a hangot...Mutogatni való hater díszpinty
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10825 üzenetére
A szövegkörnyezet úgy hangzott, mintha a monolitikus meg a mikrokernel kerülne összehasonlításra... Számomra a mikrokernelnek még van bizonyítani valója. A bsd-linux kernelek között dönteni már nehezebb, azt adott alkalmazásra és adott környezetre meg kellene mérni. Az kétségtelen tény, hogy linuxra többen fejlesztenek, mint bsd-re, nem biztos, hogy mindent megtalálsz bsd alatt.
Nem kell ide privi, publikusan is vállalom a véleményem
Nem hiszem, hogy van általánosan jó disztró. Kinek mi a célja. Nekem:
- stabilitás mindenek felett (nem kívánom naponta buherálni a gépeimet. 800 napos uptime-om is volt már, ez a stabilitás, a többi csak porhintés)
- lusta vagyok, mint a főd vagyis minél több munkát végezzen el a közösség, ami összerakja a disztrót, mert az úgy takarékos
- biztonságos legyen
- rendesen legyen összerakva
- energiatakarékos legyen abból a szempontból is, hogy korábbi ismereteket minél jobban lehessen használni rajta
- és mindenképpen van egy történeti dolog, én nem szeretek állandóan disztrókat buherálni, mert nem az a célom, ezért ha találtam egyet, ami megfelel, igen nehezen vesznek rá a váltásra.Ergo debian. Mert:
- stabil.
- készen kapom a csomagokat, nem nekem kell a fordításával vesződni. amiből az is következik, hogy a csomagok egymáshoz is össze vannak csiszolva, nincs olyan, hogy upgradelek egy libet és fejreáll a többi program is.
- rendesen van összerakva, leginkább ez hasonlított anno az svr4-re, a solarisra.
- ezen működik az upgrade. nem láttam még más deb alapú disztrót, amin működne, az rpm-mel meg az a bajom, hogy amikor megnéztem, még nagyon sokkal butább volt, mint a deb, azóta meg nem izgatott fel a kérdés, hogy megint időt pazaroljak rá.
- a történetiség miatt nem lesz redhatom, fedorám. gentoot, archot megnéztem, nem estem hasra tőle. főleg a csomag fordítgatások meg a rolling terjesztés nem tetszik, egyrészt akkor nincs felelőse semminek (ha én fordítom a csomagot, akkor az én saram, ha rossz), másrészt meg hogy kapsz támogatást egy olyan csomagra, amiről senki nem tudja, hogy mi van benne? Aláírt debianos csomagokkal reprodukálni lehet a környezetet, amiben a hiba előjött és ez számít.A buguntuval a legnagyobb bajom, hogy a buguntunál az első szempont a határidő. Jön a határidő, kiadjuk, amink van, úgy, ahogy éppen van. Most volt hír, hogy jön a határidő, akkor nem lesz rc kiadás a következő buguntuból. Minőség meg senkit nem érdekel. Egyébként meg csak rontanak a debianos cuccokon, egyszer volt a kezem alatt buguntu szerver, de gyorsan kikezeltem.
Szóval nekem debian. De ha neked attól nő az e-peród, hogy mindig mindenből a legújabb van és nem számít, ha időnként összedől vagy nem tudod upgradelni, akkor neked lehet más is.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10827 üzenetére
Igen valami ilyesmire gondoltam, hogy a kettő között mi az a különség és melyik az amelyik server környezetben jobban kihozza a gépből a maximumot, de mégis stabil és biztonságos marad.
A bsd-ben igazából a zfs ami tettszik nekem, magától csinál backupokat. Mondjuk ez a legkevesebb, mert scriptekkel lehet ez is ellensúlyozni akár melyik fs alatt.Végre valaki vállalja a véleményét nyíltan is.
Nos nálam is valami hasonló a felállás. Anno mikor ismerkedtem a linuxxal akkor a süsü 6.4 az uhu 1.0 és mandriva xy volt a kezem alatt. De igazából egyik sem nyerte el a tettszésemet. Utána az ubit próbáltam ami egy darabig kényelmes, de utána már amikor jönnek a bugok, összeomlik stb már több vele a munka. A debiannal desktop alatt meg a csomagok nem jöttek be, mert lassan frissültek. Ennek ellenére még mindig tettszik, mert nincs túlmisztifikálva az egész, könnyen kezelhető.
A hardcore linuxok nekem sem jönnek be a sok saját fordítás miatt. Ezért maradt a redhat és a debian alapú disztró nálam. Már jöideje fedora ketyeg a gépeken nálam és az ubuntunál sokkal jobb, frisebbek is a csomagok.
Szerintem amikor próbáltad akkor még nagyon kezdetleges lehetett, mert most nagyon jó a csomag kezelése.
Szépen táblázatban van, hogy mik a csomag függőségek. Upgrade alatt meg miket fog törölni, miket frissít és miket telepít.
Szóval desktop alatt maradni fog.
A server a kérdéses még nálam. Nem nagyon tudok dönteni, hogy valami redhat alapú legyen vagy debian alapú. Nagyon húzok a debian felé, mert eddig sok embertől hallottam, hogy biztonságos és stabil. Kivétel ezalól a hardcore juzerek, ők úgye gentoo és arch linuxra esküsznek.
A közeljövőben barátomnak is be kellene üzemelnem egy kis vállalati szervert, de nem tudom még mindig, hogy melyik legyen. Centos vagy debian...
Nálam a 2 nagyjából egy szinten van.Mindenesetre köszi az őszinteséget!
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10828 üzenetére
Ez a zfs magától csinál backupokat kijelentés egy kicsit homályos nekem... A zfs a tapasztaltatok szerint nem alkalmas még produkciós rendszerbe, max. solarison. A freebsd zfs-e véleményes (vagy jó, vagy nem, attól függ, kitől kérdezed), a linux zfs-e alulról konvergál a nullához.
Ha korrekten akarsz teljes fájlrendszert menteni, akkor lvm snapshotokkal mented.
Én leírom a véleményem, de mint ahogy az adatlapomon is látszik: rendszerint nem csatlakozom a mainstreamhez és nem is szoktam népszerű lenni vele
Ja, elég rég néztem az rpm-et, akkor még valami binárisan ömlesztett adatbázisa volt, ami gyakran megmakkant és jöttek a vidám percek a rendszergazdának A legelején nem volt rendes függőség kezelés az rpm-ben, meg nem volt hálózati telepítés sem. Nyilván azóta ezeket lemásolták a debianból, miért is ne tették volna.
Kis vállalati szervert? Attól függ, mihez. Mert ha ilyen hardkór winbuherátorok az userek, akkor rakj fel nekik win2k8-at oszt legyenek boldogok.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Vladi
nagyúr
válasz Speeedfire #10828 üzenetére
"Már jöideje fedora ketyeg a gépeken nálam és az ubuntunál sokkal jobb, frisebbek is a csomagok."
Gyere testvérem, hadd öleljelek keblemre.il sole non sorge più ad Est!
-
The DJ
addikt
válasz Speeedfire #10828 üzenetére
Nem akarok belepofátlankodni a témába, de én is a Debiant tudnám ajánlani.
Miért?Lenne rá jó pár okom, de inkább megmutatom az egyik legnyomósabb érvet:
# uptime
22:16:23 up 448 days, 22:06, 1 user, load average: 0.75, 1.28, 1.73Céges kis HP szerver, semmi extra, web, levelezés, néhány személyre szabott program, stb., mégis hasít, össze sose omlott, fordítgatok, telepítgetek, buherálom szinte minden nap, de állja a sarat tökéletesen (kopp-kopp-kopp).
https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10829 üzenetére
Én arra gondolotam, hogy te szakszerűen írtad is, hogy snapshotokat készít. [link]
Lvm-et eddig még nem használtam, szinte mindegyik disztró felajánlotta nekem eddig, de nem tudom mi az pontosan és annyira nem is érdekelt, de lehet belemélyedek majd a témába a közeljövőben.
Lehet, hogy másolták azt nem tudom mindenesetre nagyon jól sikerült nekik.
Hát a win serverrel sem mennének sokmindenre. Egy win telepítés is gondot okoz. Én gyomlálnám majd nekik később távolról. Igazából ahogy írtam semmi extra, legalább is eddig semmi extra igény nem volt.
Lamp, samba, ftp, backup, dns, dhcp stb.
Vladi: Majd ha felétek járok legurítunk egy sört.
(Talán a nyáron megint arra esz a fene...)
The DJ: Ez nem lenne ennyie szétbuherálva. Csak be lenne konfigilva utána meg csak updatelni kellene elvileg.
Amúgy sok cikked anno nagyon hasznos volt a kezdetekben.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
Speeedfire
félisten
Tényleg ha már lvm, akkor sima vagy titkosított?
Teljesítményben van-e különbség? Észrevető-e?
Ki melyikre rakná a voksát?
Esetleg a sima hagyományos partíció felállás?
Ext3, ext4 vagy más fs?Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10833 üzenetére
a titkosított mindenképpen teljesítményigényesebb, a kérdés, hogy a procid lesz lassabb vagy a diszked... én nem használok titkosított lvm-et. Fájlrendszerben meg ext3, az ext4-ről szállingóznak még rossz hírek. sima lvm jó.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10834 üzenetére
Köszi a gyors választ.
Akkor marad ext3 sima lvm-el.
Még esetleg annyit, hogy érdemes felosztani a hdd-t?
Jelenleg desktop alatt külön van 5 gb a rendszernek a maradék meg a home.
Érdemes tovább szeletelni? Ha igen mennyire?Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10835 üzenetére
lvm esetén ez nem kérdés szerintem...
annyit és oda raksz, ahova éppen akarod.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10836 üzenetére
De mégis érdemes-e darabolni egyáltalán? Illetve érdemes, de hogy mennyire? Minden fontosabbnak külön partíció?
LVM-et még nem használtam, de ha jól értem akkor az egész paríció vírtuális szóval 1-2 perc alatt lehet méretezni.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10837 üzenetére
Olyan gépnél, tipikusan desktop, ahol folyamatosan ott ülsz, látod, hogy hogy fogy a diszkről a hely, közbe tudsz avatkozni, ott nem érdemes szerintem sokfelé darabolni.
Olyannál, aminél fontos, hogy a szolgáltatások ne akasszák meg egymást azzal, hogy teleszemetelik a diszket, ott sokfelé érdemes, akár minden szolgáltatásnak külön partíció.
Desktopra elég szerintem a swap, root, home.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
fradi81
veterán
Hello
Használ valaki elive linuxot? Kellene rá egy meghívó kódmoto g72, Ninebot d28e
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10838 üzenetére
Esetleg van valami ajánlott méret kezdésnek? Ugye lvm alatt ha jól tudom könnyen lehet változtatni a méretüket. De mégis, mindegyiknek 2gb? Csak szerver funkcióknál. A maradék hely meg lenne a home.
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
Speeedfire
félisten
Üdv!
Kernelt és csomagokat akarok forgatni, de sehogy sem akar összejönni.
Letölti a source fájlokat, de mindig valami hibát jelez, hol ezt hol azt. Nincs valami opció erre, hogy ne kelljen ezeket manuálisan megoldani, hanem ő maga telepítese őket? Illetve sokszor forgatás közben is feltesz kérdéseket. Openwrt-t akarok forgatni, de se debian, ubuntu, fedora alatt nem akart összejönni. A megfelelő csomagok fent vannak elvileg, szóval nem kellene, hogy sírjon miatta.Legutoljára ezek vágták ki nála a biztosítékot (sok header-t nem talált, pedig elvileg fent vannak):
checking for opendir... yes
checking for readdir... yes
checking for strlcat... yes
checking for strlcpy... yes
configure: creating ./config.status
config.status: creating Makefile
config.status: creating config.h
config.status: executing depfiles commands
config.status: executing libtool commands
Configuration:
Libraries:
libcurl . . . . . . . yes
libdbi . . . . . . . yes
libesmtp . . . . . . no (libesmtp not found)
libganglia . . . . . no (gm_protocol.h not found)
libgcrypt . . . . . . no (gcrypt.h not found)
libiokit . . . . . . no
libiptc . . . . . . . yes (shipped version)
libjvm . . . . . . . no (jar not found)
libkstat . . . . . . no (Solaris only)
libkvm . . . . . . . no
libmemcached . . . . no (libmemcached/memcached.h not found)
libmodbus . . . . . . no (pkg-config doesn't know library)
libmysql . . . . . . yes
libnetapp . . . . . . no (netapp_api.h not found)
libnetlink . . . . . yes
libnetsnmp . . . . . yes
libnotify . . . . . . no (No package 'libnotify' found)
liboconfig . . . . . yes (shipped version)
libopenipmi . . . . . no (/home/speeedfire/trunk/staging_dir/host/bin/pkg-config doesn't know OpenIPMIpthread)
liboping . . . . . . yes
libpcap . . . . . . . yes
libperfstat . . . . . no (AIX only)
libperl . . . . . . . no
libpq . . . . . . . . yes
libpthread . . . . . yes
librouteros . . . . . no ('routeros_api.h' not found)
librrd . . . . . . . yes (warning: librrd is not thread-safe)
libsensors . . . . . yes
libstatgrab . . . . . no (/home/speeedfire/trunk/staging_dir/host/bin/pkg-config doesn't know libstatgrab)
libtokyotyrant . . . no (tcrdb.h not found)
libupsclient . . . . no (pkg-config doesn't know library)
libvirt . . . . . . . no (pkg-config doesn't know library)
libxml2 . . . . . . . yes
libxmms . . . . . . . no
libyajl . . . . . . . no (yajl/yajl_parse.h not found)
libevent . . . . . .
protobuf-c . . . . . no
oracle . . . . . . . no (ORACLE_HOME is not set)
python . . . . . . . no ('Python.h' not found)
Features:
daemon mode . . . . . yes
debug . . . . . . . . no
Bindings:
perl . . . . . . . . yes
Modules:
apache . . . . . . . yes
apcups . . . . . . . yes
apple_sensors . . . . no (disabled on command line)
ascent . . . . . . . yes
battery . . . . . . . no (disabled on command line)
bind . . . . . . . . yes
conntrack . . . . . . yes
contextswitch . . . . yes
cpu . . . . . . . . . yes
cpufreq . . . . . . . no (disabled on command line)
csv . . . . . . . . . yes
curl . . . . . . . . yes
curl_json . . . . . . no (disabled on command line)
curl_xml . . . . . . yes
dbi . . . . . . . . . yes
df . . . . . . . . . yes
disk . . . . . . . . yes
dns . . . . . . . . . yes
email . . . . . . . . yes
entropy . . . . . . . no (disabled on command line)
exec . . . . . . . . yes
filecount . . . . . . yes
fscache . . . . . . . yes
gmond . . . . . . . . no (disabled on command line)
hddtemp . . . . . . . no (disabled on command line)
interface . . . . . . yes
ipmi . . . . . . . . no (disabled on command line)
iptables . . . . . . yes
ipvs . . . . . . . . no (disabled on command line)
irq . . . . . . . . . yes
java . . . . . . . . no (disabled on command line)
libvirt . . . . . . . no (disabled on command line)
load . . . . . . . . yes
logfile . . . . . . . yes
madwifi . . . . . . . yes
match_empty_counter . yes
match_hashed . . . . yes
match_regex . . . . . yes
match_timediff . . . yes
match_value . . . . . yes
mbmon . . . . . . . . no (disabled on command line)
memcachec . . . . . . no (disabled on command line)
memcached . . . . . . no (disabled on command line)
memory . . . . . . . yes
modbus . . . . . . . no
multimeter . . . . . no (disabled on command line)
mysql . . . . . . . . yes
netapp . . . . . . . no (disabled on command line)
netlink . . . . . . . yes
network . . . . . . . yes
nfs . . . . . . . . . no (disabled on command line)
nginx . . . . . . . . yes
notify_desktop . . . no (disabled on command line)
notify_email . . . . no (disabled on command line)
ntpd . . . . . . . . yes
nut . . . . . . . . . no (dependency error)
olsrd . . . . . . . . yes
onewire . . . . . . . no (dependency error)
openvpn . . . . . . . yes
oracle . . . . . . . no (disabled on command line)
perl . . . . . . . . no (needs libperl)
pinba . . . . . . . . no (disabled on command line)
ping . . . . . . . . yes
postgresql . . . . . yes
powerdns . . . . . . yes
processes . . . . . . yes
protocols . . . . . . yes
python . . . . . . . no (disabled on command line)
routeros . . . . . . no (disabled on command line)
rrdcached . . . . . . no (disabled on command line)
rrdtool . . . . . . . yes
sensors . . . . . . . yes
serial . . . . . . . no (disabled on command line)
snmp . . . . . . . . yes
swap . . . . . . . . no (disabled on command line)
syslog . . . . . . . yes
table . . . . . . . . yes
tail . . . . . . . . yes
tape . . . . . . . . no (disabled on command line)
target_notification . yes
target_replace . . . yes
target_scale . . . . yes
target_set . . . . . yes
tcpconns . . . . . . yes
teamspeak2 . . . . . yes
ted . . . . . . . . . yes
thermal . . . . . . . yes
tokyotyrant . . . . . no (disabled on command line)
unixsock . . . . . . yes
uptime . . . . . . . yes
users . . . . . . . . yes
uuid . . . . . . . . no (disabled on command line)
vmem . . . . . . . . yes
vserver . . . . . . . no (disabled on command line)
wireless . . . . . . yes
write_http . . . . . yes
xmms . . . . . . . . no (disabled on command line)
zfs_arc . . . . . . . no (disabled on command line)
configure: error: "Some plugins are missing dependencies - see the summary above for details"
make[3]: *** [/home/speeedfire/trunk/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/collectd-4.10.2/.configured_yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy] Error 1
make[3]: Leaving directory `/home/speeedfire/trunk/feeds/packages/utils/collectd'
make[2]: *** [package/feeds/packages/collectd/compile] Error 2
make[2]: Leaving directory `/home/speeedfire/trunk'
make[1]: *** [/home/speeedfire/trunk/staging_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/stamp/.package_compile] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/speeedfire/trunk'
make: *** [world] Error 2
speeedfire@openwrt-build:~/trunk$Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
bambano
titán
válasz Speeedfire #10845 üzenetére
szerintem trunk-ról nem érdemes fordítgatni, az lehet bugos.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Speeedfire
félisten
válasz bambano #10846 üzenetére
De a stable verzióban meg régiek a csomagok.
Ha meg a trunkos csomagot rakom fel akkor meg a kernel verziók keverednek össze és nem fog működni pár alkalmazás.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
mzx
senior tag
Mp3 daraboló software -t milyet ajánlotok, mely elég kicsi CPU igényű?
(Lubuntu-t használok, azaz Lxde grafikus felületet; persze lehet felőlem más grafikus felületre tervezett software is, csak a lényeg, h kevéssé terhelje a procit.) -
Speeedfire
félisten
Napi csomagfordítós gondok. (backfire, stable verzió)
Elvileg ugye ha egy csomagot kiválaszotok a menüconfigban, akkor a make letölti a source fájlt és abból készít egy csomagot.
Na mármost.Kidobott szokás szerint a make azzal a hibával, hogy nem tud egy headert betölteni, amit meg is értek mert nincs a source között.
Compiling dynconfig.c
In file included from /home/speeedfire/backfire/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24/source/dynconfig.c:21:
include/includes.h:394:21: error: rpc/rpc.h: No such file or directory
In file included from ./nsswitch/winbind_nss_config.h:36,
from ./nsswitch/winbind_client.h:1,
from include/includes.h:987,
from /home/speeedfire/backfire/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24/source/dynconfig.c:21:
include/config.h:1852:1: warning: "SIZEOF_OFF_T" redefined
In file included from include/includes.h:30,
from /home/speeedfire/backfire/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24/source/dynconfig.c:21:
include/config.h:2273:1: warning: this is the location of the previous definition
make[4]: *** [dynconfig.o] Error 1
make[4]: Leaving directory `/home/speeedfire/backfire/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24/source'
make[3]: *** [/home/speeedfire/backfire/build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24//.built] Error 2
make[3]: Leaving directory `/home/speeedfire/backfire/feeds/packages/net/samba3'Írja is, hogy az rpc/rpc.h nem található. De nincs is ilyen mappa, hogy rpc.
speeedfire@openwrt-build:~/backfire$ ls -l build_dir/target-mips_r2_uClibc-0.9.32/samba-3.0.24/source/ | grep rpc
drwxr-xr-x 2 speeedfire speeedfire 4096 2007-02-04 19:59 libmsrpc
drwxr-xr-x 2 speeedfire speeedfire 4096 2007-02-04 19:59 rpcclient
drwxr-xr-x 2 speeedfire speeedfire 4096 2011-02-19 14:09 rpc_client
drwxr-xr-x 2 speeedfire speeedfire 4096 2011-02-19 14:09 rpc_parse
drwxr-xr-x 2 speeedfire speeedfire 4096 2011-02-19 14:09 rpc_server
speeedfire@openwrt-build:~/backfire$Ilyen ki a béna, én vagy maga a make rendszer? Kicsit idegesítő már, hogy soha nem akar "leforogni".
A fejlesztőnek, hogy sikerül megoldani ezeket? Heti 1-2 alkalommal mindig kinyomják a trunkra a legfrissebb leforgatott csomagokat és fw-ket is.
[ Szerkesztve ]
Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 10/11 Home/Pro , Office OEM/Retail kulcsok
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, kedvező ár!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest