Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Paxker315 #16733 üzenetére

    Két dolog van ezzel kapcsolatban szerintem.
    1: Videókat a New-Yorki meg más helyzetről csak olyat fogsz látni, ahol háborús helyzet van. Egyszerűen azért, mert ahol nincs, arról nem készül videó. Pont, mint valamelyik nap a rádióban, ahol felhívtak egy nőt, aki Milánóban él, hogy beszámoljon, milyen az élet a karanténban. Kérdezi a bemondó izgatottan, hogy sok fertőzött van a környéken? Mire a nő: én még nem láttam egyet sem. És logikusan így is kell lennie, hiszen még Milánóban is ezerből egy van, aki fertőzött, szóval azért nem könnyű találkozni velük. Szóval ha csak a háborús helyzetet bemutató videók alapján tájékozódsz, akkor minimum nem a teljes képet látod. Pont mint nálunk. Ha csak a híreket olvasod, akkor azt gondolnád, hogy iszonyatos leterheltség van a magyar kórházakban, de az orvos, aki ott dolgozik meg írja, hogy épp láblógatás van mindenütt, mert még a szokásos forgalom sincs, meg a statisztikák is azt mutatják, hogy nincs, akkor érdemes elgondolkodni.
    2: Az egészségügyisek kapják el legkisebb arányban a fertőzéseket (nem konkrétan a koronavírust, hanem bármilyet). Egyszerűen azért, mert értik, hogy miről van szó és nem rettegnek tőle. A félelem nagyon durván tönkrevágja az immunrendszert. Másrészt akik ott vannak, azért teszik ezt, mert segíteni akarnak másokon, láttak már durva dolgokat. Vannak köztük nem, akik csak a lóvé miatt vannak ott (orvosbárók stb.), akik viszont lehet, hogy besokallnak, ha csak úgy dolgozni kell, a hálapénz meg nem jön, de abból kevés van és azokért nem kár, ha elhúznak...

    [ Szerkesztve ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

Új hozzászólás Aktív témák