Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mityku

    aktív tag

    válasz #65675776 #1912 üzenetére

    Látom hasonló meglátásaink vannak némely technikai ''bravúr'' esetén! :D
    pl. A Maus-t kb. egyetlen európai híd sem bírta volna el! A Königtiger-nek se volt könnyű megfelelő teherbírású hidat találni, hát még a Maus-nak! Tényleg csak egyfajta pénzkidobás volt (mennyi normális-értékes dolgot lehetett volna az árából csinálni, mondjuk megfelelő ruházattal ellátni a katonákat a keleti fronton!).
    A V-2 a ballisztikus rakéták korai elődje volt, nem?

    ''Ami még tetszett: ballisztikus atombombák, bozzóka.''
    Na itt fordultam le a székről!!! :D :DDD
    Az általad említett könyv nekem is megvan, nagyon jó!

    ''Az F-117, típusjele ellenére, nem vadászgép, a rá vonatkozó kijelentés erősen összeesküvéselmélet szagú. A Night Hawk esetén alkalmazott sárkányépítési módszer alapjait egy orosz tudós írta le!''
    Nem ebben az esetben volt, hogy az oroszok kidolgozták elméleti szinten, de megvalósítani nem tudták (vagy más okok voltak :F ), az amcsik megvették oroszoktól ezeket a kidolgozott elméleteket (kizárólagos jogokat :F [nem tudom másképp megfogalmazni]) és ők megvalósították az orosz elképzelést lényegében. Így jött létre az F-117-s, ennek szöges ellentéte a B-2 (ahol ha jól tudom nem szétrszórja a radarhullámot, hanem elnyeli teljes egészében). Egyébként érdemes megnézni, hogy a B-2 kialakítása nagyon egyezik az YB-49-cel, ami tulajdonképpen a német Lippisch tervei alapján készült.
    Persze az még légcsavaros volt, a B-2-es meg sugárhajtóműves+ eltelt 50 év még.

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Új hozzászólás Aktív témák